Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa Ciepła + EUROSTER 2006TX - Jak podłączyć?

01 Gru 2012 16:14 4551 22
  • Poziom 9  
    Witam Panów.

Mam następujące pytanie jak podłączyć do pompy ciepła Greenline HT Plus Reg. temp. EUROSTER 2006TX

Wiem, że należy podłączyć do wyj. GT5 czujnik temp. pokojowej. Ale czy bezpośrednio czy przez przekaźnik, za każde sugestję będę wdzięczny.

Prosze o szybko odp

Wyj. reg. RX to 250V AC 16(3)A a zapewne wejście na sterowniku to 24V DC nie jestem pewien tych voltów bo w instrukcji niema, ale raczej tak będzię. Czyli muszę użyć przekaźnika. Czy dobrze ujmuje temat? Jaki przekaźnik?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 36  
    Wejścia odbiornika COM i NO, do GT5, kolejność nieistotna. Żaden przekaźnik nie jest potrzebny. Przekaźnik jest już w termostacie pokojowym.250 V 16(3)A jest to właśnie dopuszczalne obciążenie jego styków.
  • Poziom 9  
    Czy spotkał się już może PAN z podobnym zestawem. Po podłączeniu w powyższy sposób załącza się alarm. Może jakieś sugestie? Czy na pewno mam podłączyć EUROSTER do tego styku?? I tak się teraz zastanawiam czy te urządzenie będzię działać z greenlin'em.
    Nie mogę znaleźć żadnej instrukcji może ktoś ma w swoich archiwach?
  • Poziom 36  
    GT5 to raczej wyście na termistor lub inny czujnik temperatury o zmiennej rezystancji.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Grzegorz Siemienowicz napisał:
    GT5 to raczej wyście na termistor lub inny czujnik temperatury o zmiennej rezystancji.

Dokładnie tak teraz pomyślałem, że to raczej wyjście na czujniki(termistor itp) a nie na regulator temperatury.

Może jakieś pomysły jak połączyć ten zestaw. Chce z salonu zadawać temperaturę poprzez EUROSTER jaka ma panować (jaką ma wytworzyć pompa ciepła)??
  • Poziom 36  
    Poczytaj w instrukcji o wyjściu EXT . Jeśli się nie mylę powinna być tam teraz zworka.
  • Poziom 36  
    Z tego co przeczytałem w instrukcji tej pompy, to nie będzie to łatwe. A tego czujnika temp. nie możesz założyć ?
  • Poziom 9  
    Wiem czujnik by rozwiązał sprawę, ale mam już zakupiony EUROSTART z czujnikiem i dobrze by było go wykorzystać.
    Tak myśle że podłączył bym go pod pompę i dał na sterowniku pompy żeby cały czas grzała a eerostartem z pokoju bym decydował kiedy, ale co wtedy z CWU.
  • Poziom 36  
    No właśnie w tym problem.
  • Poziom 9  
    Poczytaj w instrukcji o wyjściu EXT . Jeśli się nie mylę powinna być tam teraz zworka.

Z tym można coś zrobić. W instrukcji jest to wejście opisane jako wewnetrzne sterowanie ogrzewaniem np. przez telefon, to i moze ten sterownik da rade wykorzystać?
    Tylko jak?
    Proszę o dalszą pomoc.
  • Poziom 36  
    Sprawdź, co się stanie gdy wyjmiesz zworkę z tego zacisku.
  • Poziom 9  
    andrefff napisał:
    Sprawdź, co się stanie gdy wyjmiesz zworkę z tego zacisku.

Niema zworki zwykły styk.

Zobaczę co się stanie jak podłącze RX (EUROSTART) do tego wejścia.
    Nie, cofam w instr. Jest napisane żeby zewrzeć styki w celu aktywacji, ale w tedy gdzie mam podłączyć RX? Nie mam pomysłu.
  • Poziom 36  
    Zamieść instrukcję tej pompy (opis połączeń).
  • Poziom 9  
    Zamieść instrukcję tej pompy (opis połączeń).

http://www.geo-instal.pl/pdf/Instrukcja_C_E.pdf

Za ewentualną pomoc dziękuje.
    Teraz jestem na etapie rezygnacji z EUROSTARTU i kupienia zwykłago czujnika temperatury zawieszenia go w kuchni i ustalenia na sterowniku pompy wartości załącz wyłącz.

Czego żałuje bo nieukrywam, że chciałem mieć regulacje w salonie.
  • Poziom 36  
    Czy pod GT5 masz podpięty czujnik temperatury ?
    Ten euroster to zwykły termostat. Informuje on tylko kocioł na zasadzie on-off czy została osiągnięta zadana temperatura.
    Można go zastosować włączając w obieg termistora (GT5) razem z termistorem i rezystorem i ustalić temperaturę komfort/eko.
    Tabela rezystancji czujnika jest w instrukcji więc dobrać rezystor nie będzie problemu.
  • Poziom 9  
    Czy pod GT5 masz podpięty czujnik temperatury ?
    Ten euroster to zwykły termostat. Informuje on tylko kocioł na zasadzie on-off czy została osiągnięta zadana temperatura.
    Można go zastosować włączając w obieg termistora (GT5) razem z termistorem i rezystorem i ustalić temperaturę komfort/eko.
    Tabela rezystancji czujnika jest w instrukcji więc dobrać rezystor nie będzie problemu.

Nie mam podpiętego czujnika. I raczej nie wchodzi w gre zainstalowanie go (co zamierzałem już dzisiaj zrobić), ponieważ bym musiał dziury w podłodze wiercić.
    Wydaje mi się, że takie rzeczy powinni w trakcie budowy przewidzić.

"Można go zastosować włączając w obieg termistora (GT5) razem z termistorem i rezystorem i ustalić temperaturę komfort/eko." --> Wybacz nierozumiem

Można się wpiąć wyjściem z termostatu na pompę w taki sposób aby ją załączała mimo braku sygnału start ze sterownika??
  • Poziom 36  
    Chodzi o takie dobranie rezystora, aby regulator w salonie wyłączał np przy 21 st.
  • Poziom 9  
    andrefff napisał:
    Chodzi o takie dobranie rezystora, aby regulator w salonie wyłączał np przy 21 st.

Niestety post wyżej wspomniałem, że nie mogę zamontować czujnika. Dysponuje tylko sygnałem z termostatu On OFF.
  • Poziom 36  
    Potrzebne są dwa rezystory + euroster + dobry pomysł.
    Proste i skuteczne i nawet wszystko mam :D . Nadal można będzie na eurosterze zmieniać ustawienie temperatury w salonie (dwie dowolne komfort i eko).
  • Poziom 9  
    Potrzebne są dwa rezystory + euroster + dobry pomysł.
    Proste i skuteczne i nawet wszystko mam :D . Nadal można będzie na eurosterze zmieniać ustawienie temperatury w salonie (dwie dowolne komfort i eko).

Widzisz ja nie mogę wpaść na ten pomysł. Podasz mi jakieś wskazówki albo więcej.

Nie ukrywam, że jestem BARDZO zainteresowany rozwiązaniem.

Dodano po 44 [minuty]:

Czy mam czekać?
  • Poziom 28  
    Widzę, iż kilku kolegów jest w temacie mocno obeznanych. Mam zatem do nich pytanie. Zacznę od tego co wiem. Ogrzewanie pompą ciepła to przede wszystkim zastosowanie podłogówek - niska temp. medium podobnie jak przy kotłach kondensacyjnych. Ponieważ podłogówka, to raczej duża bezwładność cieplna takiego układu. Duża bezwładność cieplna powoduje bezsensownym stosowanie regulatorów pokojowych. Do tego celu stworzone jest sterowanie pogodowe. Ponadto w instrukcji jasno można wyczytać, iż sterownik pompy wyposażony jest w czujnik temperatury zewnętrznej, więc steruje pogodowo. Aby odpowiednio dobrać krzywą grzania (pewnie jakaś adaptacja) sterownik umożliwia zastosowanie czujnika temperatury pokojowej aby zapewnić jeszcze większy komfort cieplny. Zatem czy wprowadzenie dwustanowego czujnika pokojowego nie zakłóci dość skomplikowanego układu regulacji pompy? Jak wyglądałby algorytm sterowania z takim właśnie czujnikiem? Pytam bo ciekawi mnie to zagadnienie. Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Dlatego chodzi o to, aby ten termostat tak zmodyfikować, aby nie był tylko dwustanowy.