Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stara antena do telewizji cyfrowej

01 Gru 2012 16:16 2199 22
  • Poziom 8  
    Witam
    mam takie pytanie. Kupiłem nowy telewizor. Obluguje on telewizje cyforwa bo ma mpeg4. Na dachu jest stara anetna do telewizji analogowej i Jest uciety kabel. Mam pytanie czy moge dokupic kabla antenowego i podpiąc ten kabel do nowego tv. Czy bedzie mi normalnie odbierać telewizje cyfrowa?
    Prosze o odpowiedz

Regulamin pkt 3.1.13.
    Popraw.
    [SP5ANJ]
  • Poziom 16  
    Antena na której odbierał sygnał analogowy nadaje się do odbioru telewizji cyfrowej.
    Czy na tej antenie odbierałeś poprawnie sygnał analogowy?
    Jeśli tak to można założyć że po przedłużeniu przewodu antenowego będzie ok o ile zrobisz to prawidłowo i nie zwiększy się znacznie tłumienie.
  • Poziom 36  
    Przede wszystkim to niczego nie przedłużaj, tylko załóż nowy przewód i nowy symetryzator. Po iluś tam latach leżenia przewodu na zewnątrz, na bank jest w środku mnóstwo wilgoci, co znacząco pogorszy jakość sygnału. Antena jest siatkowa ?
  • Poziom 8  
    NIe wiem czy antena jest sprawna bo dopiero kupilem miszkanie. Jest to na poddaszu i wszedlem na dach i widze ze jest jakas nieuzywana antena z obcietym przewodem. Po wygladzie wiać ze stara i troche ordzewiała. Zastanawiam sie czy wymienic ten symetryzator czy moze lepiej kupic nowa antene?
    Czy tego typu antena wystarczy jezeli nadajnik znajduję sie 3 km odemnie ?
    http://allegro.pl/cyfrowa-antena-miton-galaxy-807-dvb-t-dvbt-4120-i27937895.html
    Prosze o odpowiedz

Regulamin pkt 3.1.18.
    Regulamin pkt 3.1.13.

[SP5ANJ]
  • Poziom 36  
    Gdzie masz 3 km, do czego ? 30 chyba.

Dodano po 5 [minuty]:

Antena taka Ci wystarczy Link
  • Poziom 8  
    Post#5 01 Gru 2012 17:52
    Re: stara antena do telewizji cyfrowej

Gdzie masz 3 km, do czego ? 30 chyba.

Dodano po 5 [minuty]:

Antena taka Ci wystarczy Link
    Powrót do góry

Witam
    Kupiłem taka antene jaka polecałes. Po założeniu anteny w telewizorze mam tylko tvp1 i tvp2 a reszta kanałow bardzo słabo odbiera praktycznie wogole ich nie ma ?
    Co moze byc tego przyczyną?
  • Poziom 19  
    Musisz trochę pokręcić anteną żeby uzyskać jak najmocniejszy sygnał to powinno pomóc .
  • Poziom 8  
    kręciłem w kazda strone i nic:/
  • Poziom 10  
    sprawdż połączenia przewodu , może coś nie tak lub zwiera,TV też nowy ? ja mam do nadajnika jakieś 80km, antena siatkowa połączona z dwoma nowymi tv plus trzeci z dekoderem plus komp. z kartą tv i wszystko śmiga(przewody połączone ze sobą na skrętkę i polutowane)
  • Poziom 8  
    Tv jest nowy dopiero co kupiony. jeden koniec anteny włożony pod śrubkę w tym symetryzatorze a na drugi koniec założona wtyczka i podłączona do tv. nie wiem co moze byc nie tak. Mieszkam w centrum wrocławia.
  • Poziom 10  
    jeśli nowy TV,to w ustawieniach powinno być DOM i wyszukiwanie kanałów cyfrowych lub łącznie z SD to można je potem posortować
  • Poziom 8  
    robie wyszukiwanie stacji i znajduje mi 14 kanałow ale tylko tvp1 i tvp2 dobrze wygladaja
    Reszta niby jest ale jak włączam na np polsat to czarno :/ nie wiem czemu

Regulamin pkt 3.1.13. [SP5ANJ]
  • Poziom 10  
    Najprościej to zapukać do sąsiada, przynieść piwko i TV podłączyć pod jego antenę, zaprogramować i wszystko jasne :D
  • Poziom 8  
    Niestety nie mamy sąsiadów jeszcze ;p
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    lysy1015 napisał:
    Post#5 01 Gru 2012 17:52
    Re: stara antena do telewizji cyfrowej

Naocznie widać, że "kombinujesz".

Widać również, że nie reagujesz na polecenia regulamin pkt 3.3 .

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Drogi moderatorze SP5ANJ nie rozumiem o co właściwie Ci chodzi .
    To co piszesz jest dla mnie nie jasne . Nie wiem co w moim poście jest niedbałego i niezrozumiałego .

Nie rozumiem również stwierdzenia "naocznie widac ,ze kombinujesz" . Jest to forum i każdy ma chyba prawo zadawać tu pytania i oczekiwać ,ze ktoś "mądrzejszy" udzieli mu na nie odpowiedzi .

Chyba takie jest przesłanie tego forum .
  • Moderator
    Trochę za wiele "zmiennych' mamy w tych informacjach.
    Może na początek podstawowe pytanie: GDZIE TO JEST, najlepiej podaj pozycje geograficzna lub jakiś punkt orientacyjny: skrzyżowanie ulic, jakiś punkt na mapie....
    Piszesz że mieszkasz 3 km od nadajnika... KTÓREGO..? Trochę ich stoi. Jeżeli mieszkasz 3 km od jakiegokolwiek nadajnika to jednego musisz być pewny: żadnych wzmacniaczy a najprawdopodobniej trzeba będzie używać tłumików.
    A ten "czarny Polsat" to zapewne MUX4 z kodowanym kanałami Polsatu...
    A jak mieszkasz 3 km od Ślęzy to masz p...e.
  • Poziom 8  
    Mieszkam na ulicy Pomorskiej (Wrocław)
  • Moderator
    Bliżej Odry czy bliżej Parku Staszica, to ważne, są nieco odmienne warunki. Szczególnie w odbiorze MUX3.
  • Poziom 8  
    Przy samym Parku Staszica
  • Poziom 8  
    odbiera mi tylko ten mux3 mam tvp1. tvp2hd, tvp info, tvp kultura, tvp polonia, tvp historia
    Wogole nie mam tego mux1 i mux 2 ? na tvp2hd mam obraz igła
    co moze być powodem ze nie mam mux1 i mux2?