Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Nike, Eolo - Usterka płyty głównej.

01 Gru 2012 17:07 10971 1
  • Poziom 11  
    Z powodu braku czasu mało się udzielam na forum z poradami dotyczącymi naprawy pieców gazowych.
    Ale dzisiaj...... jeżeli mogę pomóc, to z mojego doświadczenia podzielę się jedną z rzadko występujących usterek w piecach Immergas Nike i Eolo, ale zdarzających się.
    Chodzi o płytę główną. Nigdzie nie dostaniecie schematu, serwisanci ich nie naprawiają, bo to nie jest w ich interesie - wymieniają po prostu na nowe ( lub naprawiane - tak, tak - naprawiane). Średnia cena płyty głównej to 700 zł. + wymiana.
    W czterech dotychczasowych przypadkach z którymi się spotkałem, objawem uszkodzenia płyty było brak uruchamiania się kotła i falująca temperatura na wyświetlaczu. Sam płyt nie naprawiam, tylko zanoszę do elektronika. Diagnoza i wymiana tych samych elementów zaznaczonych na zdjęciu. Koszt naprawy 40zł. Immergas Nike, Eolo - Usterka płyty głównej.

Ten przypadek dotyczy tych konkretnych objawów.

Zaraz odezwą się głosy, że płyt w piecach się nie naprawia, bo to grozi wybuchem itp. Z mojego doświadczenia ( myślę, że sporego), po każdorazowej wymianie uszkodzonych elementów na nowe, wszystkie piece działały bez zarzutów.
    Pozdrawiam

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16195155#16195155
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.