Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Materiały stosowane w elektryce

01 Gru 2012 18:59 3135 8
  • Poziom 8  
    Witam ma ktoś może gdzieś jakiś referat na temat
    Materiały stosowane w elektryce:
    Z podziałem na
    - Metale (stal) żelazo
    - Metale kolorowe
    - Tworzywa sztuczne: izolacyjne , przewodzące
    - Ceramika
    - Kompozyty

Szukałem w google i na różnych forach ale są tylko wiadomości o półprzewodnikach , http://www.iim.p.lodz.pl/wyklady/m.13.pdf coś takiego. Ale to mi nie przyda się . Bardzo proszę o pomoc .
    Z góry dziękuję .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    Poszukaj sobie coś o tematyce materiałoznawstwo jest tego mnóstwo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 43  
    Poszukaj jakiejś książki do materiałoznawstwa, będziesz miał systematycznie poukładane, w internecie jest śmietnik i żeby coś znaleźć trzeba wiedzieć czego się szuka i umieć ocenić to co się znalazło.

Czy półprzewodniki to nie są materiały stosowane w elektryce? Częściej spotykane są w elektronice, ale czy grzałki sylitowej albo odgromnika warystorowego (warystora dużej mocy) nie zaliczysz do urządzeń elektrycznych, elektronicznymi na raczej nie są, a krzem, węglik krzemu, czy tlenek cynku to półprzewodniki.

W ogóle nie wspomniałeś o materiałach ciekłych czy gazowych.
  • Poziom 14  
    Polecam książkę Zdzisława Celińskiego Materiałoznawstwo elektrotechniczne. Książka powinna być również w necie w formie pdf.
  • Poziom 25  
    Kolego, nikt za Ciebie nie zrobi referatu. Trochę inwencji twórczej.
  • Poziom 8  
    Dziękuję wszystkim za porady . :D
    Nie chciałem aby ktoś za mnie napisał referat , tylko pokierował mnie - w jaki sposób i co ująć w referacie . :sm31:
    Po trudzie oto moje wypociny :oops:

Może ktoś mnie poprawi lub da radę czy ten referat jest dobrze napisany.
    Dziękuję
  • Poziom 33  
    Brakuje zestawienia właściwości fizycznych przewodników w tabeli (przewodność elektryczna, cieplna, gęstość, ciepło właściwe). Reszta (tzn to, co zrobiłeś) to zwykłe przepisywanie z internetu każdej wiadomości, która wpadła pod kursor (zasada im więcej tym lepiej nie zawsze jest dobrze oceniana).
  • Poziom 43  
    20 stron i większość nie na temat, jedynie przy polimerach jest coś o zastosowaniach w elektrotechnice, widać że to bezmyślne kopiowanie, 0 pracy własnej, jak bym był nauczycielem nie wahał bym się postawić najniższą możliwą ocenę.

Moim zdaniem lepiej było by przyjąć inną klasyfikację, wg zastosowań w elektrotechnice:

-materiały przewodzące (jakie się stosuje, kiedy i dlaczego, zauważ że inne materiały się stosuje na przewody, inne na szczotki w silniku, inne na styczki wyłącznika)
    -materiały oporowe (duża grupa stopów o których nic nie wspomniałeś)
    -materiały izolacyjne (zależnie od zastosowania inne na izolację przewodów, inne na izolację w transformatorach, inne do elementów grzewczych, inne na dielektryki kondensatorów)
    -materiały magnetyczne wspomniałeś o składzie blachy krzemowej dlaczego taki się stosuje jakie właściwości poprawia dodatek krzemu? a inne stopy magnetyczne?

Absurdem jest pisanie o węglikach spiekanych, stali łożyskowej, albo stalach narzędziowych szybkotnących. Zacznij od wywalenia wszystkiego co jest nie na temat.
  • Poziom 8  
    Witam! :D
    Dziękuję wszystkim za porady.Wiem,że to zerżnąłem z internetu - nie wiedziałem w ogóle od czego zacząć :| Ale te moje wypociny,opłaciły się i moja Pani od elektrotechniki(bardzo chwalona w szkole-najlepszy nauczyciel :? )dała mi 6!!! :D
    Jeszcze raz dziękuję.
    Temat do zamknięcia