Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DREAMSKY TSC-70 - MultiCOMBO DVB-S/S2/T/T2/C - co sądzicie ?

Fotodetektor 01 Gru 2012 20:36 8754 23
  • #1 01 Gru 2012 20:36
    Fotodetektor

Poziom 30  

Pojawił się Miernik DREAMSKY TSC-70. Poniżej informacje ze strony producenta. Spotkaliście już się z tą marką??
    Opinie mile widziane.
    Cenowo brutto wychodzi ok 1700 zł. bez wysyłki. Cena bardzo atrakcyjna.

http://www.dreamsky.cz/dreamsky-tsc-70-combo.html

Popis produktu DreamSky TSC-70:
    combo finder určený pro měření DVB-T/T2/S/S2/C
    DVB-S+S2 (MPEG2 + MPEG4 SD + HD), DVB-T+T2 (MPEG2 + MPEG4 SD + HD), DVB-C (MPEG2)
    podpora HDTV MPEG-4 MPEG-2
    OSD menu v českém jazyce
    vyhledávání DiSEqC
    podpora DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2
    paměť až 8000 kanálů
    aktualizace FW přes USB
    spektrální analyzér

0 23
  • #2 17 Gru 2012 15:04
    genek75
    Poziom 20  

Na tej stronie jest porównanie miernika NEON S2 i GEOSAT.
    Jest to coś podobnego do DREAMSKY

1
  • #3 05 Mar 2013 14:40
    junek
    Poziom 16  

Temat dość stary ale odświeżę :) .

Niedawno nabyłem, do obsługi dość dużej instalacji kablowej w obrębie (na razie jednego) budynku oraz wielu mniejszych DVB-T (antena, wzmacniacz, kilkanaście gniazd).
    Zalety : poręczność, cena, podgląd programów wraz z fonią, wyświetlanie parametrów sygnału przy podglądzie.

Wady:
    - grzeje się podczas pracy i ładowania,
    - brak regulacji jasności ekranu (świeci jasno, na dachu widać, ale za jasno np w pomieszczeniach i bolą oczy po kilku chwilach)
    - brak w pokrowcu kieszonki na przejściówki itp
    - brakuje ekranu dotykowego:)
    - przy pomiarach zrzut na pendrive (brak wewnętrznej pamięci) tylko wykresu pasma, dość nieczytelnego z resztą (format bmp) i ewentualnie zrzut ekranu przy podglądzie (nie testowałem).
    - brak odbioru kanałów analogowych (do podglądu itp) - mam plansze informacyjną w analogu.
    - brak możliwości podłączenia pod PC kabelkiem USB oraz brak jakiegoś oprogramowania do wyciągnięcia logów z pomiarów etc.

Generalnie za te pieniądze - dość poręczne narzędzie do ustawiania anten na dachu, (DVB-T oraz SAT), przydatny w wyłapywaniu usterek w instalacjach DVB-C.

0
  • #4 06 Kwi 2013 20:37
    mpx-fm
    Poziom 19  

z DVB-T2 pojawił się tez chyba ciekawszy Link
    W google znajdziemy go od około 340euro

natomiast NAJNOWSZE firmware do DREAMSKY TSC-70 - MultiCOMBO DVB-S/S2/T/T2/C jest do pobrania tutaj
    http://sapro.cz/ftp/index.php?hidden=&directi...70&PHPSESSID=946b073a2be9055895d796370f96532c
    z poprawek jest np 12V do zasilania przedwzmacniaczy DVB-T
    Nadal z niewiadomych przyczyn podobno nie odbiera mux w DVB-T2 nadawanego z PKiN w Warszawie

0
  • #5 08 Cze 2013 23:27
    Darek.S
    Poziom 31  

Właśnie nabyłem to cudo. Do tej pory używałem Schweigera ale z racji jaj jakie nam zaserwowała NC+ na transponderze 11508 zdecydowałem się na coś lepszego. Zassałem nowe oprogramowanie ( wielkie dzięki mpx) tylko nie bardzo mogę znaleźć program ładujący ( może jest niepotrzebny) Do Neona jest takowy. Moje oprogramowanie siłą rzeczy jest przedostatnie bo nabyłem go dzisiaj a najnowsze jest z przed trzech dni. Maszynka ma w każdym razie niezłe możliwości. Pozdrawiam

-1
  • #6 13 Cze 2013 13:36
    Darek.S
    Poziom 31  

Widzę, że te mierniki maja sporo klonów (saor sapro). Czy to oprogramowanie z linku podejdzie do dreamsky'a? Druga sprawa to prośba o sprawdzenie jak działa funkcja spectrum? Zrobiłem pomiar problemowej instalacji i wyraźnie widać było, że widmo jest nierówne. Na innej antenie było już idealne. Problem tylko w tym, że tak samo idealne było także po zasłonięciu konwertera dłonią. Coś mi tu nie pasuje. Ponawiam pytanie, czy ktoś wie jak zaktualizować oprogramowanie? Druga sprawa to, że urządzenie to sprawia na mnie wrażenie bardziej zabawki niż miernika. Do DVBT używam Neona i jestem z niego zadowolony.

Pisownia/ poprawiono!
    [_P_]

Dodano po 2 [godziny] 42 [minuty]:

Jest chyba jeszcze jeden klon Linbox avira sf-200. Zasadnicze pytanie co jest oryginałem. Ostatnio często widzę w zasadzie ten sam telewizor ( to samo menu róznią sie pilotami trochę obudowa i nazwą) Od Sharpa , JVC , Hyunday-a po jakies Axon czy jak tam zwał.

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

Właśnie podpiąłem miernik pod swoja antenę u funkcja spektrum działa tak jak powinna. Tzn wyraźnie widać że widmo równe nie jest. Mało tego przy odstrajaniu anteny od satelity ( jest obrotowa) widmo to się zmienia ( w pierwszej kolejności "siada" "góra" pierwszej pośredniej). Tym bardziej nie rozumiem, czemu wczoraj miałem idealnie równe widmo i to na dwóch różnych antenach przy tej drugiej ( quad) nawet przy zasłoniętym konwerterze :?: .

0
  • #7 13 Cze 2013 20:27
    Darek.S
    Poziom 31  

Na instalacji multiswitchowej spektrum znowu idealne. 65dB na całej pierwszej pośredniej. Podejrzewam, że w jakiś sposób w pewnych warunkach głowica miernika jest przesterowana ( akurat w trybie spektrum bo pojedyncze transpondery O.K.). Korci mnie zmienić oprogramowanie ale nie będę ryzykował od klona. Pozdrawiam.
    Po telefonie do producenta w zasadzie wszystko się wyjaśniło. Najnowsze oprogramowanie wchodzi przez USB. Widmo też mierzy jak trzeba ( mea culpa żle był ustawiony zakres :cry: ). Miernik nieco wolny ale biorąc pod uwagę mnogość funkcji procek ma co robić a przecież nie jest to Quad Core. W sumie jest O.K. Pozdrawiam
    Edytowane 30.12.2013

0
  • #8 07 Sie 2013 00:18
    stabil
    Poziom 9  

Pytanie do tych co widzieli 12V w tym mierniku - jak je włączyć ?
    W jakiej wersji oprogramowania to widać ? Ściągnąłem najnowszą (5 sierpnia) a tam dalej jest "Tuner 5V"...

pozdrawiam

0
  • #9 12 Sie 2013 23:48
    Darek.S
    Poziom 31  

A skąd kolega zassał oprogramowanie z 5 sierpnia jak na oficjalnej stronie jest dalej z 7 czerwca? Chętnie potestuję bo są pewne braki. Chociażby brak możliwości usuwania kanałów. Owszem w tej wersji z 7 czerwca w menu jest 5V. Miałem to zmierzyć ale jakoś zeszło. Generalnie większość wzmacniaczy na 5V daje radę. Inna sprawa , że tunerki wystawiają właśnie 5V a nie 12. !2V to w zasadzie tylko zasilacze do wzmacniaczy.

0
  • #10 13 Sie 2013 10:06
    stabil
    Poziom 9  

Witam.

Wydaje mi się, że stąd co wszyscy:
    http://sapro.cz/ftp/index.php?hidden=&directi...70&PHPSESSID=946b073a2be9055895d796370f96532c
    Jest to plik drugi od góry - i chyba ta kolejność myli, bo mnie na początku też zmyliła. Warto się przyjrzeć numerowi wersji :) .
    Co do tych 5V, to może rzeczywiście nie ma tragedii - mój wzmacniacz antenowy zadziałał i mogłem bez problemu zrobić pomiary i ustawić antenę, Mimo, że jako znamionowe ma podane 12V. Ale jakby by było 12V, to by było - wydaje się, że nie powinno to być problemem, skoro jest tak różny zakres napięć dla TV SAT.
    I szkoda, że nie zrobili wejścia AV - co przy wszystkich funkcjach tego sprzętu i odtwarzaczu (?!) nie wydaje się zbyt wielkim problemem. Sprzęt mógłby być dodatkowo wykorzystywany do regulacji kamer CCTV i wtedy już by to było super COMBO ;) .

Pozdrawiam,
    piotr .

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, zapomniałem napisać, że ja zmierzyłem - dalej jest 5V.

0
  • #11 15 Sie 2013 02:36
    Darek.S
    Poziom 31  

Istotnie drugi od góry i mnie tez zmyliło. Wgrałem ale istotnych zmian nie obserwuję. Rozmawiałem z Sapro i sygnalizowałem im, że ważny jest procentowy stan naładowania baterii ( tak jest w Neonie), możliwość kasowania kanałów ( po co mi wszystkie z danego transpondera - nie używam do oglądania a do pomiaru ) Kolejna sprawa to spektrum danego kanału w DVBT - Sapro przedstawia całe widmo -Neon może tylko,jeden kanał ( lub kilka). Z tego powodu do Dvbt używam w zasadzie Neona. Jedyna wyższością Dreamsky jest zasilanie przedwzmacniacza. Nowe Neony tez to maja ale niestety pospieszyłem się z zakupem.

Dodano po 43 [minuty]:

Dodatkowo powinno być sygnalizowane całkowite naładowanie akumulatora. Większość urządzeń tak ma - nienaładowane czerwona LED - naładowana zielona. W Dreamsky tego nie obserwowałem. Na nowym firmware zobaczę. Na razie ładuje baterię...

0
  • #13 01 Lut 2014 21:15
    odys85
    Poziom 1  

Pojawił się nowy soft. Zmienili w spectrum trochę.

0
  • #14 01 Lut 2014 23:23
    Darek.S
    Poziom 31  

odys85 napisał:
    Pojawił się nowy soft. Zmienili w spectrum trochę.

Owszem zmienili
    Spektrum na starym sofcie:
    Oraz na nowym:
    Jak widać sporo się różnią. Pytanie co jest bliższe prawdy?? Jak dla mnie to co jest na starym sofcie (I podobnie mierzy Neon S2) . Nowy wprowadza automatykę poziomu ( co mnie kiedyś zmyliło po zakupie bo pierwszy soft tego nie miał i pokazywał full na całym spektrum a wystarczyło użyć strzałek)
    Soft zdecydowanie szybszy. Szczególnie w funkcji Packet Control ( którą rzadko używałem ) i która w/g mnie przekłamuje. Proszę zwrócić uwagę na jakość transpondera 11508 w funkcji Packet Control i Szukanie TP tudzież w info na stacji z tego transpondera
    Jak widać do ideału sporo brakuje. Przydało by się spektrum DVBT pojedynczego kanału (tak ma Neon). A tutaj jest całe pasmo, zatem mocno zagęszczone.
    A tak żartem niejednokrotnie myślałem żeby wymienić oprogramowanie mojej małżowiny :D . Tylko nie ma USB, poza tym czy nowy soft będzie lepszy :| . I skąd go zassać :cry: Na razie zostaje przy nowym sofcie celem testowania. Pozdrawiam.

0
  • #15 07 Lut 2014 20:42
    Fotodetektor

Poziom 30  

Darek.S napisał:
    Takie małe porównanie . Komentarze mile widziane. Jeśli chodzi o DVBT wyniki też są różne. Mogę udostępnić podobne pomiary jeśli chodzi o DVBT.
    DREAMSKY TSC-70 - MultiCOMBO DVB-S/S2/T/T2/C - co sądzicie ?DREAMSKY TSC-70 - MultiCOMBO DVB-S/S2/T/T2/C - co sądzicie ?DREAMSKY TSC-70 - MultiCOMBO DVB-S/S2/T/T2/C - co sądzicie ?
    DREAMSKY TSC-70 - MultiCOMBO DVB-S/S2/T/T2/C - co sądzicie ?DREAMSKY TSC-70 - MultiCOMBO DVB-S/S2/T/T2/C - co sądzicie ?

Na jakiej antenie robiłeś pomiary i porównanie ??
    Podaj markę i model konwertera.

0
  • #16 07 Lut 2014 20:54
    Darek.S
    Poziom 31  

Antena to Laminas 130cm z konwerterem Inwerto Black Ultra. Ale do niej poprzez przełącznik Diseqc jest dopięta Corab 80 HD z Twinem Golden Interstar ( model z żółtym kapturkiem, bo są także Czerwone kapturki ( ale to Opticum). To takie małe skojarzenie - sam kiedyś tu bajkę napisałem. Zamysł był taki, że Laminas jest obrotowy i dopięty do portu "A" zaś Hb do portu B. Dzięki temu mam dostęp do dwóch satelitów:
    Hb i dowolnie ustawionego.

0
  • #17 07 Lut 2014 20:57
    Fotodetektor

Poziom 30  

Podłącz bezpośrednio do konwertera od Laminasa i zobacz co wskazują urządzenia.

0
  • #18 07 Lut 2014 21:20
    Darek.S
    Poziom 31  

W sumie jedna beczka i da się zrobić. Porównam tylko widma. Na nowym i starym sofcie. I tak zamierzałem wrócić do starego. To nowe mi się coś nie podoba. Wczoraj miałem kłopotliwe ustawienie anteny ( Orange przeniósł nadajnik GSM tak, ze celował bezpośrednio w konwerter. A odległość do niego od anteny sat raptem 10m. Dreamsky ( z nowym softem wszak zostawiłem do testów) pokazywał siłe sygnału bez wzgledu na kierunek anteny. Po przeniesieniu anteny tak, ze nadajnik GSM juz na nią nie świecił było podobnie. Sam konwerter bez anteny dawał podobne wskazania. Także u mnie gdzie oczywiście GSM nie mam ( no może komórkę :D ) jest siła sygnału ( 60dB/uV ) jakości oczywiście nie ma) Nie wiem jak było na starym sofcie ( nie było potrzeby sprawdzać, ale to zrobię)

0
  • #19 08 Lut 2014 23:04
    Darek.S
    Poziom 31  

Wróciłem do starego softu. Napisałem do Sapro, dołączyłem zdjęcia ale nie raczyli odpowiedzieć. Zamieszczam porównanie widm przy antenie bezposrednio podłączonej do Iverto Black Ultra( po drodze dwie beczki i splitter )
    DREAMSKY TSC-70 - MultiCOMBO DVB-S/S2/T/T2/C - co sądzicie ? DREAMSKY TSC-70 - MultiCOMBO DVB-S/S2/T/T2/C - co sądzicie ?
    Edit:
    Patrząc na widmo wygląda jakby im się poziom referencyjny( lub czułość głowicy ) pomieszał na paśmie dolnym i górnym. Wyraźnie widać, że przy zmianie pasma poziom maleje.

0
  • #20 14 Lut 2014 17:47
    Darek.S
    Poziom 31  

Otrzymałem odpowiedź:
    I tried to test this new software in comparison (spectrum) with the previous and mostly operate correctly. The first measurement was wrong but the following was (it seems) almost same (second, third, fourth.........etc.).
    There are some photos in file.
    We fail to find the reason yet these different measurements.
    if you have any more information about this problem please send us

Please be patient we are working on it

0
  • #21 19 Lut 2014 14:32
    genek75
    Poziom 20  

Tutaj znajdziesz filmik porównujący widmo w takich dwóch miernikach:

Link

0
  • #24 26 Mar 2015 06:59
    Fotodetektor

Poziom 30