Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL-40EX650 czy to dobry telewizor ? :)

pol1974 01 Gru 2012 21:20 4551 15
  • #1 01 Gru 2012 21:20
    pol1974
    Poziom 9  

witam, błąkam się w wyborze tv , a że dotychczas jestem posiadaczem marki sony, choć to crt to chciałbym się podpytać użytkowników i znawców owego modelu, czy warto go nabyć.
    Oglądałem w sklepie i mi się podobał ( ale tam program leciał z odtwarzacza )

• #2 01 Gru 2012 21:51
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.
    EX650 jest podstawowym modelem i do zwykłego oglądania telewizji powinien wystarczyć. Myślę jednak, że lepszym wyborem byłoby dozbierać do wyższego modelu HX750, który spisuje się już naprawdę świetnie.

• #3 02 Gru 2012 01:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 11 Gru 2012 09:19
    luk838
    Poziom 2  

Przecież większość telewizorów obecnie to prawdziwe 50 Hz a tam gdzie pisze 100 Hz a nawet 200 Hz to jest tylko i wyłącznie chwyt marketingowy. Klatkowanie podciągają w tych matrycach jakimś innowacjami typu lepszy procesor, sterownik itp co pozwala uzyskać przysłowiowe 100 czy 200 Hz to tzw wyżyłowanie matrycy. Dla Przykladu: Sharp 40le630 to 100 Hz? Absolutnie nie. To jest 50 Hz, Sharp 40le830 to 200 Hz absolutnie nie. To jest jesszcze matryca 50 Hz. Philips 40 5007 to 400 Hz? Nie panowie, tutaj jest matryca juz faktycznie 100 Hz ale znow podkrecona do 400 Hz. Łyknijcie panowie najpierw temat pod tym wzgledem. CO do tej sonówki to jest 50 Hz a w motionflow ma 100 Hz co oznacza podkrecenie matrycy do zniwelowania efektu smużenia i innych róznych sytuacji. Zawsze z matrycy 50 hz juz obecnie w dzisiejszych czasach producenci za pomocą wszelkich dodatkowych sterownikach itp potrafią wyciagnąć 2 razy wiecej. Przy prawdziwej matrycy 100 Hz do 4 razy wiecej itd. Matryca 200 Hz do 800 Hz. Prawda w tym wszyskim jest taka ze ludzkie oko nie rozpozna wiecej szczegółów powyzej 100 Hz. Kolejna prawda jest taka ze sony czy panasonic a nawet sharp ma obecnie najlepszą jakość obrazu bo te marki głownie na to stawiają. Samsung, lg itd to głownie multimedia.

• #5 11 Gru 2012 20:59
    Ryszard49
    Poziom 32  

Witam.
    LOCOLOCO najpierw pytanie czy testowałeś ten model telewizora, jeżeli nie to nie zabieraj głosu, to taka dobra rada.

Jest to mój któryś tam Sony i na tej podstawie mogę cokolwiek powiedzieć o tych odbiornikach.
    1. Telewizor LCD z podświetleniem krawędziowym, niestety to nie to samo co z podświetleniem świetłówkowym, ale teraz takie produkują.
    2. Pilot typowo budżetowy (RM-ED050) nie obsługuje wszystkich funkcji jakie posiada telewizor, po wymianie pilota na inny model np.RM-ED011 lub na wypasiony RM-ED012 wszystko oki czyli full wypas. Po prostu oryginalny pilot nie obsługuje wszystkich funkcji jakie są w oprogramowaniu tego telewizora ma za to funkcje zupełnie nie przydatne dla przeciętnego uzytkownika.
    3. Internet działa przez Wi fi oraz skrętkę
    4. Odtwarzanie z pena oki ale napisy niestety nie posiadają polskich znaków, mimo wybierania 1 z 3 opcji napisów, widocznie skopane oprogramowanie.
    5. Nagrywanie na pena od 32 giga
    6. Nagrywanie na dysk zewnętrzny możliwe, ale to co nagrasz można odtworzyć tylko na telewizorze, na kompie niestety nie. Informacja dla systemu Windows.
    7. Odtwarzanie z dysku zewnętrznego filmów nagranych na kompie możliwe, i tu znowu pojawia się problem z napisami.
    8. Miałem problem aby doprowadzić panel do idealnego pionu, ma tendencje do lekkiego odchylenia od pionu ale widocznie tak konstruktorzy założyli.
    Co do 50 Hz nie widzę różnicy pomiędzy innymi modelami a zaczynałem od prostego modelu 50 Hz. Trzeba trochę posiedzieć żeby skalibrować obraz do swoich wymogów i tu z góry mówię że ustawienia z poprzednich modeli nie sprawdzają się.
    Dlaczego kupiłem akurat ten model, po prostu bez 3 D, w miarę tani, możliwość nagrywania, taki typowo na działkę. Do domu bym na pewno takiego nie kupił.
    Pozdrawiam.

• #6 11 Gru 2012 21:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To że Ty nie widzisz nie znaczy że inni nie widzą.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/szczegoly-techni...ry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
    Ten artykuł chyba coś wyjaśni.
    Te 50Hz to po prostu 50Hz.

Masz rację tego modelu nie testowałem ale sprawdziłem sobie na półce w innym sklepie.
    Powiem Ci więcej bo w klasie cenowej to dobry telewizor !
    Ale zależy jakie ma spełniać warunki.
    Jak dobrze czytam nic więcej na ten temat nie napisałem- więc sarkazm zachowaj dla siebie.

• #7 11 Gru 2012 21:55
    Ryszard49
    Poziom 32  

Witam.
    LOCOLOCO ja Sony testuję od kilku lat i naprawdę mogę co nieco powiedzieć jako użytkownik a nie przypadkowy klient w sklepie. Już samo podświetlenie krawędziowe nie jest aż tak rewelacyjne i tu nie trzeba wytężać wzroku żeby zobaczyć jak to wygląda ale tego w sklepie nie zauważysz. Uważam że opinie o produkcie można wyrażać jako użytkownik danego sprzętu a nie przypadkowy klient w sklepie.Jesteś użytkownikem danego modelu, proszę podziel się swoimi uwagami, nie jesteś to po prostu odpuść sobie.
    Pozdrawiam.

• #8 12 Gru 2012 12:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli ma 50 Hz to ma 50Hz i przepraszam że tak jest .
    Artykuł podaje wyraźnie różnice. i Ludzie nie dają się łapać już dziś na napis FIRMY.
    Dla wprawnego oka widać jak obraz nie ma płynności i nie trzeba wiele inteligencji aby to zauważyć.
    Na szczęście są takie portale jak ten aby to ludziom przekazać wówczas wybierają lae świadomie.
    Tym bardzie że modele innych firm w tej klasie cenowej mają i 100 Hz - co daje dużą lepszą płynność i extra skalowanie .
    http://www.hdtv.com.pl/forum/szczegoly-techni...ry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
    Odsyłam takich ludzi do lektury obowiązkowej gdzie praw fizyki nie podważysz.
    Testowałem dokładnie modele Sony w wyższej klasie i te takich przypadłości nie mają.
    Uwagi o tym kto może a kto nie może się odzywać na forum zostawiam bez komentarza !

• #10 12 Gru 2012 23:11
    Mylagos
    Poziom 19  

Jeśli chodzi o układy polepszające płynność ruchu ( czyli te szumne Hz w telewizorach LCD) to naprawdę sporo zależy od jakości tego układu. Jednakże, nie można zapominać, o subiektywnych odczuciach widzów. Niektórzy będą dostrzegać poprawę i polepszenie płynności, inni nie zobaczą różnicy, a jeszcze jednak grupa osób, nawet przy małym polepszeniu będzie dostrzegać straszny efekt "teatru". Myślę, że dla zwykłego użytkownika telewizor posiadający 50Hz jest wystarczającym modelem. Inaczej byłoby gdyby głównym oglądanym materiałem był sport - wtedy już przydałby się dobry układ który nie powoduje teatru, a polepsza płynność ( jak na przykład Motionflow XR 400).

• #11 13 Gru 2012 11:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że nic się nie zmieniło bo nie zmienne są prawa fizyki.
    Odświeżanie 50Hz nie jest i nie będzie nigdy 100 Hz - takiej ściemy nie kładą nawet producenci.
    Zamieniają ją słowami typu RMS - żeby zamieszać w głowach kupujących.
    Przecież owe 2500 Hz w Panasonicu powinno wyrzucić wszystkie inne modele 100,200, czy nawet 800 Hz z rynku. Bzdura godni bzdurę.
    Wystarczy postawić obok siebie dwa telewizory - jeden 50Hz i drugi 100 Hz, puścić obraz płynności jednostajnej by się przekonać żę na tv 100Hz wszystko jest czyste i czytelne w 100 % . W telewizorze 50 Hz nie da się odczytać wartości cyfr podanych na ekranie i przesuwających się.
    Nawet dziecko w przedszkolu nie będzie twierdziło że jest inaczej.
    Do tego nie trzeba ukończyć żadnej szkoły.

Oczywiście można do tego dorobić nową ideologię - ale wprawny użytkownik widzi różnice doskonale.

• #12 14 Gru 2012 10:06
    pol1974
    Poziom 9  

ale się narobiło :)

Więc Sony KDL-40EX650 to godny uwagi tv, czy rozglądać sie za czymś innym ?:)

• #13 17 Gru 2012 08:39
    luk838
    Poziom 2  

Sądzę, że jak najbardziej tak. Sony stawiało, zawsze na jakość obrazu i w tej cenie pod tym względem nie znajdziesz nic lepszego. Chyba, że nie zależy Ci na wifi to możesz spokojnie uderzać jeszcze w sharpa który jest tańszy z 3 stówki. Samsunga i lg omijałbym szerokim łukiem chyba że m.in chcesz widziec sie w ekranie jak w lustrze i byle jakie światło czy to dzienne czy sztuczne odbijało sie od panelu. Sony nie ma całkowicie matowej matrycy jak np w sharpie ale jest na tyle dobrze, że nie bedzie Cie wkurzać w markach j.w. Matryca co prawda 50Hz jednak podciagnieta jest do 100Hz, posiada X-reality jako optymalizacja obrazu czego nie mają inne marki przy matrycy 50hz. To jest taki procek tylko od sony. Cofnijcie sie do lcdików z przed 4 lat i wiecej. Tam matryca jak była 50 hz to była i bez żadnych ulepszeń. Kupa była wtedy nieziemska. Teraz potrafią sporo wyciagnąc ze standardowej matrycy i jest naprawde całkiem fajnie. Zgodze sie z tym ze przy matrycy prawdziwej 100 hz jest różnica ale mimo wszystko podejrzewam ze osona ktora wybierze sony model 650 nie zawiedzie sie. Obecnie stoi po 2449 zł a np sony kdl hx750 jest obecnie po 3099zł. Ten juz posiada prawdziwe 100hz podkrecone do 400hz, ma 3d itp. Nie wiem jak z samą matrycą czy przeszli w tym modelu do błyszczącej i wszystko sie odbija czy ma podobny mat co przy 650.

• #15 17 Gru 2012 14:42
    luk838
    Poziom 2  

nooo kolego akurat mylisz się. Mój brat kupił dokładnie rok temu sharp 40le630e. Matryce posiada 50hz ale oczywiście jak wiekszosc telewizorów w tym przedziale cenowym podkręcona jest na 100 Hz i zwie sie to dokładnie - 100 Hz E-motion. Sony ma nazwe przy częstotliwosci odświeżania 100Hz Motionflow. Samsung - 100Hz CMR czyli Clear Motion Rate. Z prawdziwej matrycy 100 Hz dzieki procesorowi od danego producenta matryc idzie niby wyciagnąc do 400 Hz i znów ma tą swoją nazwe. Np Philips 40 5007 czy 5507 ma matryce prawdziwą 100 Hz ale pisze 400 Hz i znow jakieś tam Perfect Motion czy coś a np sony kdl40hx750 ma tutaj uwaga prawdziwe 200 Hz ale z niej zostało uzyskane 400 Hz Motionflow. Jak wgłębicie sie w temat i troche poszperacie w google to sami to wyłapiecie.

• #16 17 Gru 2012 18:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dlatego nie ma się co czarować . Absolutnie wystarczy 100 Hz.
    Kiedyś kosztowały znacznie więcej. Dziś to standard.
    Każdy oczywiście wybiera wg siebie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME