Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik car audio 30cm zepsuty :(

Two4Player 02 Gru 2012 00:47 2331 11
  • #1 02 Gru 2012 00:47
    Two4Player
    Poziom 6  

Witam wszystkich ! Mam możliwość kupna głośnika niskotonowego 30cm od car audio jako zepsuty...kolega od którego mam okazje kupić owy sprzęt mówił że w samochodzie wzmacniacz miał luźno ustawiony i jakieś kable łączące subwoofera stykały się...Przy kilku dziurach sub przestał grać.Była to duża skrzynia w kształcie trapezu z trzema tunelami bass refleks. Jest to sprzęt noname także nie wiem czy jakakolwiek próba naprawy jest opłacalna. Głośnik sprawdzałem i grał on po podniesieniu membrany, bądź wciśnięciu jej, poniżej zdjęcia głośnika

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, wrzucę filmik, na którym gra głośnik po wciśnięciu membrany. Proszę Was o pomoc w naprawie lub chociaż znalezienia przyczyny przez którą głośnik nie działa. Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0 11
  • Pomocny post
    #2 02 Gru 2012 01:49
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro głośnik gra po wciśnięciu lub wypchnięciu membrany, to uszkodzona jest cewka lub lica, lub miejsce jej łączenia z cewką. Dwa ostatnie przypadki dadzą się dość prosto naprawić, pierwszy wymaga rozbiórki głośnika. Tylko czy jest sens bawić się w naprawę jakiegoś badziewia wstawionego w pewnie zupełnie niedopasowaną skrzynię, podziurawioną do tego jak ser bas refleksami...

0
  • #3 02 Gru 2012 02:22
    Two4Player
    Poziom 6  

Jeśli chodzi o jakość głośnika, to wiem, że nią nie grzeszy, lecz na pewno grałby lepiej niż mój domowy sprzęt audio. Jeśli chodzi o dwie ostatnie metody naprawy, czy mógłbyś powiedzieć mi jak zabrać się do tego? Dodam że przy wyciąganiu membrany w górę słychać jakieś dziwne dźwięki. Zależy mi na naprawie tego głośnika gdyż mogę go kupić za "psie pieniądze" po znajomości. Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 02 Gru 2012 09:17
    flubber.trip
    Poziom 27  

Two4Player napisał:
    Dodam że przy wyciąganiu membrany w górę słychać jakieś dziwne dźwięki

To wskazuje na uszkodzoną cewkę. Jeśli zależy ci na tym głośniku to go rozbierz, pomierz dokładnie cewkę (wymiary) i napisz do umifonu, to ci tako wykonają, jednak będzie to co najmniej nieopłacalne ;)

0
  • #5 02 Gru 2012 12:21
    Two4Player
    Poziom 6  

Czyli znamy winowajcę, dziękuje za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogliście :).Spróbuję odkleić kopułkę i zmierzyć cewkę, jeszcze ostatnie pytanko, czy aby zmierzyć tą cewkę wystarczy odkleić kopułkę przeciw pyłową? Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

0
  • #6 02 Gru 2012 12:25
    flubber.trip
    Poziom 27  

Nie , musisz wyciągnąć cały układ drgający, czyli odkleić wszystko od kosza i odlutować przewody od łączówki.

0
  • #7 02 Gru 2012 12:27
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

No i co z tego, że za psie pieniądze, jak to jakiś no name, do tego uszkodzony. Koszty naprawy przewyższą wartość. O ile coś się uda z niego zrobić...
    Jeśli membrana chodzi lekko i bez otarć, to sprawdź stan licy i miejsca jej lutowania z wyprowadzeniami cewki na membranie i konektorami. To można zrobić bez demontażu głośnika, ewentualnie trzeba zdjąć kopułkę.
    Jeśli membrana trzeszczy przy wciskaniu, to albo jest to ciało obce, albo uszkodzona cewka. Stawiam na to drugie. Tutaj już tylko pełen demontaż, wymiana cewki wraz z karkasem, centrowanie, wymiana zawieszeń, bo pewnie uszkodzą się podczas demontażu...
    Kup już jakiś znany głośnik o określonych parametrach i dobierz do tego odpowiednią skrzynię. Bo to, co zaproponowałeś, to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

0
  • #8 02 Gru 2012 15:28
    Two4Player
    Poziom 6  

Membrane można wcisnąć bez problemowo, mam nadzieję. że problem tkwi w łączeniu lic z cewka. W najbliższym czasie postaram się kupić jakiś preparat do odklejenia kopulki i sprawdze czy cewka jest dobra, bo jeżeli jest zepsuta to raczej odpuszcze sobie naprawę. Dziękuje za wszelką pomoc, po odklejeniu kopulki dam znać co się stało, pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #9 02 Gru 2012 16:13
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 02 Gru 2012 16:44
    Two4Player
    Poziom 6  

Niestety nie posiadam miernika, także muszę kupić coś do odklejenia. Czym najlepiej to odkleić? myślałem o nitro czy czymś takim, poprawcie mnie jeśli się mylę. Jutro postaram się do tego zabrać, gdyż teraz nie chce naruszać głośnika, najpierw muszę poinformować o tym znajomego, od którego mam głośnik :). Tak jak mówiłem jeżeli uszkodzeniu ulegnie cewka to raczej odpuszczę sobie naprawę, gdyż nie będzie to opłacalne, pozdrawiam

0
  • #11 02 Gru 2012 16:50
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 11 Gru 2012 12:56
    Two4Player
    Poziom 6  

Witam wszystkich po długiej przerwie...Sądzę, że w głośniku uszkodzona jest cewka, gdyż przy wyciąganiu membrany słychać odgłos jakby "zdezelowanej sprężyny" jak kolega wyżej powiedział ...Stwierdziłem, że jest to gra nie warta świeczki, lecz za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam :) do zamknięcia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo