Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy rozłącza się - piec gazowy włącza się i wyłącza

02 Gru 2012 00:53 12645 6
  • Poziom 2  
    Witam

Od pewnego czasu mam problem z piecem gazowym model:

Ferroli - Domina C24E

Otóż gdy odkręcam ciepłą wodę piecyk zapala iskrę po czym gaśnie po paru sekundach,pomaga tylko sposób odkręcenia ogrzewania zostawienia na 5min i dopiero później jak odkręcam ciepłą wodę to normalnie leci,jak wyłączę ogrzewanie i chce znów samą wodę ciepłą puścić to problem wraca.Stało się tak nagle rok czasu nie miałem z tym problemu o co tu może chodzić i czy jestem w stanie sam coś z tym zdziałać ??

Pozdrawiam i liczę na jakieś porady

Mój kocioł wygląda tak samo jak ten na zdjęciu

Piec gazowy rozłącza się - piec gazowy włącza się i wyłącza
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Wyczyść papierem ściernym elektrodę jonizacyjną i ustaw aby była dobrze ogrzewana przez płomień.
  • Poziom 2  
    Tzn jak to zrobić ? Nie znam się na tego typu rzeczach a wiadomo z gazem to aż strach się bawić
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Przy czyszczeniu elektrody jonizacyjnej nie masz styczności z gazem!!! Elektroda jest umieszczona nad palnikiem, papierek ścierny i wyczyść aż się będzie błyszczeć, upewnij się że będzie dobrze ogrzewana przez płomień i to wszystko.
  • Poziom 2  
    sprawdz przekaznik i diody zenera ukladzie elektroniki

Dodano po 3 [minuty]:

sprawdz przekaznik i diody zenera w ukladzie elektroniki , to co opisuja uzytkownicy to tylko ich opserwacje przyczyna tkwi w elektronice

Proszę poprawić błędy pisowni.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo
  • Specjalista - systemy grzewcze
    hugo178 napisał:
    Tzn jak to zrobić ? Nie znam się na tego typu rzeczach a wiadomo z gazem to aż strach się bawić

Lepiej zadzwonić po serwis
    grzesiek234 napisał:
    Przy czyszczeniu elektrody jonizacyjnej nie masz styczności z gazem!

tylko z żywym ogniem :/
  • Poziom 36  
    Skoro CO pracuje to może wystarczy podgiąć ku górze jonizator. Bo widzi płomień CO, a wiadomo że ten z CWU jest większy, i może go nie łapać. Ale zabrudzenie jak najbardziej wchodzi w grę.