Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E52 - Fiksujący ekran.

piniux 02 Gru 2012 06:27 2025 4
  • #1 02 Gru 2012 06:27
    piniux
    Poziom 9  

Witam, otóż pewnego dnia w/w telefon zaczął się zawieszać. Zawieszanie wyglądało tak że bardzo wolno można było wchodzić do menu czy też uruchamiać jakieś aplikacje. Z godziny na godzinę było co raz gorzej, ekran wywracał się jak chciał dając efekt 'artefaktów'. Stan na dziś jest taki, że się włącza, nie słychać już dźwięku przy włączaniu, pojawia się biały ekran na zmianę z szelestem takim jak w starych telewizorach kiedy odłączy się kablówkę. niekiedy pojawi się jakaś ikonka.
    Działa blokada klawiatury. Raz udaje mi się go wyłączyć, raz przy próbie wyłączenia zachowuje się tak jakbym go restartował.
    Dodam, że podłączając go pod usb bez problemów się z nim łączę.
    Jaka jest tego przyczyna? Da się to naprawić tanimi kosztami czy jest to nieopłacalne i w grę wchodzi tylko recykling?

Edit: Wykonałem hard reset. Skutki są takie, że podczas tego zabiegu pokazało się logo operatora (tak jakbym wyłączał bądź włączał telefon), następnie ekran świeci się na biało z napisem Nokia. Czasami pojawi się godz, ikonka od menu, ale nic z tym zrobić się nie da.

Edit2:
    Po kilku hard resetach z rzędu, pojawia się napis nokia przy włączeniu, logo operatora. Pojawia się również główny pulpit ale żeby w coś wejść trwa to ruski rok. Poza tym kolory są wyblakłe a wyświetlacz wariuje. Udało mi się raz uruchomić odtwarzacz muzyki.

• #2 02 Gru 2012 11:18
    grubas
    Poziom 40  

W tym modelu na objawy: wolno działa, zawiesza się itp. musisz wgrać nowe oprogramowanie np. Phoenixem. Jeśli nadal będzie tak samo to uszkodzony procesor.
    U Ciebie objawy wskazują na uszkodzony LCD ( nagminna usterka w tym modelu ) ewentualnie filtry LCD ( o ile nie są zalane lub nie puściły kulki ). LCD musisz podstawić - bez tego nikt Ci nie powie co może być uszkodzone.

• #3 02 Gru 2012 12:02
    piniux
    Poziom 9  

A więc tak. LCD to chyba nie jest uszkodzony, objawy są różne nawet jeśli pokaże się pulpit praktycznie nie da się nic zrobić, cudem uda się wejść tylko we wiadomości czy odtwarzacz muzyczny.
    Przed chwilą wgrałem nowy soft Phoenixem, udało się ale objawy są takie jak były.

• #4 02 Gru 2012 13:39
    .:aspire:.
    Poziom 22  

Mi to wygląda na podlane złącze lcd lub filtry.

• #5 02 Gru 2012 20:22
    piniux
    Poziom 9  

W każdym bądź razie, czy zwykły komis da radę z naprawą, czy tylko serwis Nokii? Telefon pójdzie do sprzedaży jako uszkodzony, chyba że uda się go naprawić, to jako sprawny.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME