Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiowanie / duplikat pilota Hormann HS4BS HS4-868-BS

02 Gru 2012 08:48 9831 7
 • Poziom 1  
  Witam

  Mam pytanie. Do bramy wjazdowej na osiedlu korzystam z pilota Hormann HS4BS. Potrzebuje dokupić drugi taki pilot i zaprogramować go żeby działały oba. Słyszałem że może być z tym problem gdyż jest jakieś zabezpieczenie na osiedlu przed kopiowaniem. Skoro nie da się pilota skopiować to można zrobienie duplikatu załatwi sprawę? Da radę coś z tym zrobić, czy kupno drugiego pilota to pieniądze wyrzucone błoto?

  Z góry dzięki za poradę
 • Poziom 9  
  Witam, mam dokładnie taki problem jak kempos1.
  Potrzebuję drugi pilot dla żony. Z tym, że mieszkam nie w domku, tylko na osiedlu i administracja może mi sprzedaż drugi zaprogramowany pilot - tylko oczywiście dużo drożej :( Więc pytanie - czy można kupić taki sam pilot np. (z oficjalnego sklepu @) i skopiować/zaprogramować od pierwszego pilota ?? I będzie działało??

  p.s.
  "skoro nie da się pilota skopiować to możne zrobienie duplikatu załatwi sprawę?" - a jest jakaś różnica pomiędzy kopiowaniem / duplikatem / zaprogramowaniem ??
 • Poziom 14  
  Witam
  Oczywiście, można skopiować jeden pilot od drugiego. W instrukcji w punkcie 7.1 jest wszystko krok po kroku opisane.

  Pozdrawiam
  Michał
 • specjalista -automatyka bramowa
  Może się mylę - ale czy da się skopiować kopię? - wydaje mi się że kopię można zrobić (przynajmniej tak robiłem - z rzadka, bo rzadko mam z Hormannami do czynienia) tylko od "matki, czyli pilota jako pierwszego (i jedynego) wpisanego do odbiornika (a kto go ma to już insza inszość). Jeśli się dało - proszę o info.
 • Poziom 21  
  Stare piloty Hormanna (niebieskie z szarymi klawiszami) były z kodem stały i rzeczywiście odbiornik pamiętał tylko jeden wzorzec kodu stałego. Wszystkie piloty dla jednego odbiornika miały ten sam wzorzec kod i można było kopiować pilota od pilota, również robić kopię z kopi.

  Nowe piloty BiSecure (na początku były też wersje z z transmisją dwukierunkową, ale chyba sie nie przyjeły) są standardowo z kodem zmiennym. Potrafią kopiować pilota zmiennokodowego i kopia działa z kodem zmiennym (LED niebieski), (pomysł od dawna używany przez piloty FAAC SLH). Potrafią też kopiować pilota z kodem stałym, kopia przycisku działa z kodem stałym (LED czerwony). Można też wprowadzić całego pilota w tryb stałokodowy.
  Odbiornik BiSecure uczy się wielu pilotów z kodem zmiennym i wielu pilotów z kodem stałym - systemu HORMANN oczywiście.
  Jest to system optymalizowany (integracja z pilotami stałokodowymi i łatwe dodawanie pilotów) dla indywidualnego użytkownika.
  Dla wspólnot jest jest drogi i mało szczelny (można kopiować pilota od pilota). Bardziej szczelny jest FAAC SLH gdzie można uniemożliwić klonowanie pilota od pilota zamieniając pilota MASTER w pilot SLAVE.
 • Poziom 4  
  Witam,

  Czy można skopiować FAAC XT4 868 SLH LR do HSE4-868-BS lub odwrotnie?