Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PDH 48-50V 30A - Wywala bezpiecznik (nie od razu)

02 Dec 2012 10:34 1059 2
  • Level 18  
    Witam, posiadam zasilacz PDH 48-50V / 30A. Jest to zasilacz przemysłowy, stosowany w telekomunikacji. Więc zacznę od początku. Ok pół roku temu dostałem go uszkodzony, naprawiłem kompensator (para tranzystorów, choć tylko 1 był uszkodzony). Po tym zabiegu zasilacz odpalił. Obciążyłem go 30A i pochodził kilka minut bez problemu. Następnego dnia jak zabrałem go do domu podłączyłem i wywalił mi bezpiecznik (6C). Nie zdziwiło mnie to ponieważ w środku siedzi topik 16A. Załączyłem ponownie i poszło bez problemu. Doregulowałem napięcie i odłączyłem. Zasilacz przeleżał ten cały czas w domu, nie używany. Teraz jak go podłączam wywala mi bezpiecznik. Po ok sekundzie od podłączenia załącza się zasilanie główne w nim, po następnych 2 sekundach załącza się zasilanie przetwornicy, które daje zasilanie na wyjściu i w tym momencie wywala bezpiecznik (B20). Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Dodam jeszcze że przy załączeniu gdy wywala bezpiecznik na wyjściu pojawia się napięcie, więc zasilacz jest ok.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 18  
    Witam, wymieniłem bezpiecznik z B20 na C20 i niestety znów "wywaliło". Więc już jest diagnoza że to na pewno coś nie tak w zasilaczu. Rozebrałem i niestety znów to samo co pół roku temu, 2 tranzystory kompensatora. Teraz mam pytanie. Czy to może być wina kondensatorów w kompensatorze? Jest tam 5 kondensatorów 450V 390uF. Producentem jest firma ABB, a zasilacz jest prawdopodobnie z 1997 lub 1999 roku.