Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R - Ogrzewanie Ederschprecher D2

02 Gru 2012 11:50 1845 5
 • Poziom 7  
  Wita .Jest problem z Opisanym ogrzewaniem jak jest zimne pali na dotyk jak się podgrzeje wybija error, i nie chce zastartować nawet nie próbuje, na 100% sprawna świeca,sitko ,pompa,palnik, silnik też, zastanawiam się nad czujnikiem przegrzania.Jakieś sugestie dla mnie??
 • Poziom 21  
  Masz rację, też stawiałbym na czujnik przegrzania.....
  A co mówią błędy w kasecie?? Robiłeś ich odczyt?
 • Poziom 7  
  nie nie robiłem nie mam czym. idę trochę na wyczucie i doświadczenie, skromne ale zawsze jakieś.
 • Poziom 21  
  Sprawdziłbym też stan rur rozprowadzających ciepłe powietrze (czy nie są czasami gdzieś pozaginane-mniejszy przepływ ogrzanego powietrza), jak również stan sitka na wentylatorze czy czasami nie zebrał się na nim kurz i nie ogranicza dostępu świeżego powietrza
 • Specjalista - układy wtrysku Diesel
  Diagnostyka manualna. Opis jest na elce, podzespół ATA listę i liczbę usterek wrzuc do postu, i na pewno można coś zaradzić. Można po spisaniu wykasowac usterki, a następnie spisać te które się pojawiły.
 • Poziom 20  
  Mam rozumieć że urządzenie odpala i samo gaśnie, a nie że je wygasisz i jak jest gorące nie chce odpalić.

  Wydaje się jak by się przegrzewało , sprawdzić swobodę zasilania powietrza do komory spalania,sprawdzić wydech,rury rozprowadzające od strony zasysanego i wydmuchiwanego powietrza,sprawdzić wnętrze urządzenia czy aby czasem nie nazbierało się w środku jakiegoś kurzy w szczególności gdy nie ma sitka na zasysaniu.