Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer do obróbki i montażu video i grafiki.

02 Gru 2012 12:15 1446 5
  • Poziom 2  
    Witam Proszę o złożenie jakiegoś wydajnego zestawu pod oprogramowanie Adobe AF, PP i PS Komputer ma służyć obróbce materiałów video postprodukcji. i pracy z grafika. Minimum 16 Gb ram , Monitor z Matryca IPS i Grafika z CUDA Budżet 6500zł +/- 300 . Dysk 2-3 x 500 RAID0
  • Poziom 16  
    Kwota na granicy socketu 2011, ale z racji, że planujesz monitor:

Płyta główna Asrock Z77 Extreme11 (ATX s.H2)
    Procesor Intel Core i7-3770K (3.5 GHz s.1155)
    Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 670 (2Gb)
    Pamięć RAM Corsair/Patriot/Geil ddr3 1333 / 1600
    Dysk twardy 3x wd blue (500Gb)
    Nagrywarka wedle uznania (choć nie wiem, czy jest sens pakować się w BR)
    Zasilacz chieftec 600W
    Obudowa wedle uznania
  • Poziom 2  
    Ma to być komputer podkręcony wiec jaki sens jest brać ivy bridge skoro sandy bridge wyjdzie taniej a więcej możliwości podkręcenia ?
  • Poziom 16  
    Dla mnie podkręcanie nie ma jakiegokolwiek sensu (nie żebym był uparty ;) ) przy zastosowaniach gdzie bardzo ważna jest stabilność pracy procesora przy ogromnej ilości przetwarzanych danych (obróbka filmów to nie gry które bardziej używają GPU - rendery filmów (3-4 godzinne produkcje) mogą trwać nawet 24 godziny i przy takiej pracy nie ma miejsca na miejsca na bluescreeny). Ale z racji, że sam nie zwróciłem uwagi na to, że wygenerowałem zestaw z procesorem serii "K" to też palnąłem małe faux pas ;)
    Jednakże jeśli chcesz podkręcać i ryzyko kilkukrotnych renderów związanych z problemami sprzętowymi nie będzie problemem, to może zamiast powyższego procesora:
    Intel Core i7-2600K
  • Poziom 43  
    Trzeba umieć podkręcać tak żeby było stabilnie a nie żyłować procesor ile wlezie na cienkiej płycie, box chłodzeniu i jeszcze może na stock napięciu Vcore :D
    Dobrze zrobione OC nie będzie powodem BS.
    Wydaje mi się że taki temat już był tylko kto inny go napisał. Ten sam budżet i te same wymagania.
  • Poziom 2  
    A więc tak . Komputer będzie służył głownie do produkcji filmów o długości nie przekraczającej 15-60 min. I do programów które wspierają Mercury engine playback dlatego grafika Nvidia coś z GTX 5xx bo GPU przyspiesza znacznie Renderowanie. Procesor nie będzie przekraczał po podkręceniu 4,2 Ghz Więc myślę że ze stabilnością nie powinno być problemów. Poniżej dam Zestaw jaki wymyśliłem do oceny , co ewentualnie zmienić itp...

CPU: Intel Core i7-2600K -1099 zł
    PŁYTA: Asus P8Z68-V PRO Gen3 - 630 zł
    RAM: Corsair 2x8GB 1600MHz CL9 Vengeance - 320 zł
    CPU Fan: SilentiumPC Fortis HE1225 - 125 zł
    Zasilacz: Chieftec BPS-750C - 415 zł
    GPU: Asus GeForce GTX 560 DCII OC 1GB DDR5 - 749 zł
    HDD: 2x WD Blue 500GB 7200rpm 16MB - 440 zł
    SSD: OCZ Vertex4 128GB - 450 zł
    jakaś obudowa dobra do - 300 zł