Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ssb, modulacja pilot USB, najpierw niższe częstotliwości.

04 Lut 2005 22:02 1317 7
  • Poziom 10  
    Jezelie mam modulacje pilot + usb to czy moge zrobic najpierw przemiane na nizsszae czestotliwosc a dopiero potem wydzielic pilota i dokonac dokonac detekcji synchronicznej?
  • Poziom 18  
    Cześć Andrzeju widać że niemasz pojęcia o czym mówisz .Nieznasz pojęcia modulacja ssb i jak się ją tworzy napisz do mnie majla to Ci wytłumaczę o co w tym wszystkim chodzi sp9coo(malpa)wp.pl
    sp9coo Grzegorz
  • Poziom 10  
    W takim razie wytlumacz mi jaki jest blad w moim rozumowaniu...

Dzieki za pomoc!!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja tu żadnego rozumowania nie widzę...

Tytuł : ssb...
    Jaką modulację?
    Jaki pilot? Do sterowania komputera?
    Jakie usb? W komputerze?

Wytłumacz co to ma być i o co Ci chodzi...
  • Poziom 10  
    Syganl jest nadawany na
    usb - upper side band czyli gorna wstega modulacji AM dodatkowo nadawany jest pilot - nosna AM sluzacy do synchronizacji w odbiorniku.
    wiec nie jest to czysta ssb bo ma nosna ale na zredukowanym poziomie.
    Nazwa SSBRC czyli single side band reduce carrier.

Dodano po 20 [minuty]:

No i jeszcze jedno, nosna jest oddalona od najnizszej czestotliwosci wstegi o 900Hz, a szerokosc wstegi to 600 Hz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Andrrzej napisał:
    Jezelie mam modulacje pilot + usb to czy moge zrobic najpierw przemiane na nizsszae czestotliwosc a dopiero potem wydzielic pilota i dokonac dokonac detekcji synchronicznej?
    Praktycznie robi się to w ten sposób że sygnał obrabia się w odbiorniku na częstotliwości pośredniej - najczęściej jest to 10,7MHz , 9,0MHz lub przy podwójnej przemianie 455KHz.
    Sposób wydzielenia częstotliwości nośnej zależy od stopnia wytłumienia w odbieranym sygnale (-20 # -60dB)
  • Poziom 10  
    Nosna jest stuumiona ok. 10 dB w stosunku do sygnalu. Przemiana w gore np na 455kHz jest problematyczna bo szerokosc wstegi ma tylko 600 Hz wiec bedzie problem z dobra filtracja.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Żaden problem - są produkowane filtry kwarcowe o pasmie przepuszczania 600Hz.
    A wogóle to co jeszcze dodasz do tych informacji?
    Żeby otrzymać odpowiedż trzeba umieć zadawać pytania - a z tym to kolego u Ciebie coś cienko...

:arrow: A odpowiedzi są wg zasady : jakie pytanie - taka i odpowiedż...