Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Trafic 1.9 dci 2003r - Żarzące się kierunkowskazy na desce rozdzielczej

nawoj90 02 Dec 2012 13:18 3165 6
Wago
    nawoj90
    Level 2  
    Witam.
    Posiadam trafika 2003 r 1.9dci i mam następujący problem.
    Gdy temp otoczenia jest w okolicach 0 stopni i mniej robi mi się jakieś zwarcie. tzn żarzą mi się lekkim światłem kierunkowskazy na desce rozdzielczej, na zewnątrz nic się nie świeci. Jest tak niezależnie od tego czy jest kluczyk czy też go nie ma. Powoduje to pobór prądu i rozładowywanie akumulatora przez całą noc. Problem znika gdy temp otoczenia jest np + 5 stopni w wzwyż lub też jak auto się dobrze nagrzeje w środku. Wtedy nagle coś cyknie i zapalają mi się wszystkie lampki w suficie i po chwili gasną i wtedy kierunkowskazy przestają się żarzyć.

Czasem występuje takie cykanie jak by kierunkowskaz był włączony tylko że nie regularnie.

Czy ktoś miał coś podobnego i mógłby pomóc?
  • Wago
    marks100
    Level 2  
    Witam,
    Mam taką sytuację w passacie b5fl 2003 rok.
    Przypuszczam, że wina jest po stronie przekaźnika. Ale nie wiem napewno.

Czy Pan rozwiązał już swój problem?
    Pozdrawiam
    Marek
  • Wago
    Fezzy
    Level 12  
    Miałem podobny problem, ale w zupełnie innym aucie i tylko podczas włączenia świateł mijania widać było kontrolkę świateł drogowych i cykanie. Okazało się, że czasem nie łączył przewód od masy na żarówkę w reflektorze. W Twoim przypadku być może jest gdzieś zwarcie, skoro akumulator pada.
    mako110
    Level 21  
    Przerabiałem kilku krotnie taką i podobną sytuację w trafikach i clio i zawsze kończyło się na wymianie uch
    marks100
    Level 2  
    wymianie uch? co to znaczy?
    mako110
    Level 21  
    To znaczy że trzeba wymienić taki moduł,który jest pod deską(po wymianie będziesz wiedział czy wszystko jest ok,ale nie zapalisz auta)
    ts12
    Level 1  
    mam taki wlasnie problem cz ktos moze wiencej na twmat tego cykania