Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Harman Kardon BDS 570 - nie przesyła sygnału HDMI do projektora Panasonic

TataTomka 02 Dec 2012 14:53 2760 2
    TataTomka
    Level 2  
    Witam. Nie udaje mi się przesłać sygnału HDMI z odtwarzacza Blu-ray kina domowego Harman Kardon BDS 570 do projektora Panasonic PT-AT6000. Połączenie jest za pomocą kabla o długości 20 metrów Prolink FTC 270 HDMI™ High Speed with Ethernet (1.3c/1.4a). Na etapie budowy domu dwa takie kable obok siebie samodzielnie położyłem pod tynkiem, uszkodzenia mechaniczne wykluczone. Przez kilka sekund po uruchomieniu odtwarzacza Blu-ray projektor wyświetla ekran startowy z napisem "harman/kardon" a potem jest spowrotem ekran startowy projektora z menu wyboru sygnału wejściowego. To samo dzieje się na obu kablach HDMI, nie ma znaczenia czy uruchomię najpierw projektor, czy odtwarzacz. Myślałem, że kabel jest za długi i spada siła sygnału, ale podłączyłem laptopa na baterii, projektor od razu go wykrył, puściłem w laptopie film w jakości HD i projektor dał świetny obraz. Podłączyłem amplituner kina domowego do telewizora 1 metrowym kablem HDMI i wszystko działa jak powinno więc aplituner jest sprawny. Wygląda na to, że sygnał z kina domowego ginie w tym 20 metrowym kablu, ale dlaczego to samo nie dzieje się z sygnałem z laptopa? Czy są jakieś wzmacniacze sygnału HDMI? Mam o tym wszystkim raczej blade pojęcie i proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Krzysztof z Bydgoszczy
    normi1993
    Level 13  
    "Maksymalna odległość transmisji to 15 metrów, przy zastosowaniu przewodów wykonanych zgodnie z zaleceniami HDMI Working Group. W większości wykonań kabli dostępnych na rynku, odległość nie przekracza 3-5 metrów. W przypadku większych długości konieczne jest stosowanie repeaterów (regenerator sygnału)."

http://www.comp4you.eu/monitory-akcesoria/4wo...1080p-hdmi-f-f-repeater-hdmi-06918/p-c0191373
    TataTomka
    Level 2  
    Szybko i bardzo konkretnie ze wskazaniem gotowego rozwiązania! Bardzo dziękuję.