Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-260C - Kiepski druk w "niższych" jakościach, poziome białe

Wojtek_J 02 Gru 2012 15:31 3027 1
  • #1 02 Gru 2012 15:31
    Wojtek_J
    Poziom 9  

Cześć.

Piszę do Was z prośbą o zdiagnozowanie usterki w drukarce Brother MFC-260C.
    Może pomogą w tym zeskanowane i załączone tu wydruki.

Przeszukałem kilka for (w tym oczywiście elektrodę), przeczytałem sporo wątków i problem wydawał mi się "standardowy".
    Na wydrukach pojawiają się poziome, białe pasy, wskazywałoby to na kłopoty z głowicą - po długich zabawach z drukarką nie mam jednak pewności czy to rzeczywiście to, stąd prośba o Waszą opinię.

Problemy zaczęły się po wyciągnięciu zablokowanej w drukarce kartki papieru (w poprawny sposób, zgodnie z instrukcjami na drukarce po zdjęciu jej tylnej pokrywy).
    Natychmiast drukarka zaczęła drukować w niewłaściwy sposób, zmiana kartridża z atramentem na nowy nic nie dała, czyszczenie głowic z poziomu menu drukarki również.
    Po kilku tygodniach przyjechałem do rodzinnego domu (gdzie stoi drukarka) i zabrałem się za temat - przejrzałem wiele wątków na forach i stron z instrukcjami ... do dzieła.
    Starałem się przeczyścić głowicę z zewnątrz (szmatka nasączona spirytusem) oraz od środka (strzykawka, ciepła woda, alkohol), wywoływałem też z menu serwisowego odpowiednie komendy - na niewiele się to zdało.
    Potem (a szkoda, że nie na samym początku) wydrukowałem coś w wyższej niż wcześniej jakości (wcześniej drukowałem z komputera oraz kopiowałem ze skanera dokumenty w jakości normalnej) i okazało się, że efekty są całkiem przyzwoite.
    Sprawa wygląda podobnie tak dla druków w skali szarości, jak i dla druku w kolorze - niższe jakości wydruku są nie do zaakceptowania, ale w najwyższej jest "prawie dobrze".
    Nie znam się na drukarkach, więc "gdybam" ... może podczas energicznego wyciągania zablokowanej kartki oberwał przewód doprowadzający atrament - poluzował się w jakiś sposób i teraz atrament nie jest doprowadzany pod odpowiednim ciśnieniem (a jest ono wystarczające gdy w trybie wyższej jakości dostarczana jest większa ilość atramentu)? Może to bezsensowne przypuszczenia, ale coś takiego przyszło mi do głowy ...

Będę wdzięczny za Wasze sugestie.

Pozdrawiam!

Brother MFC-260C - Kiepski druk w "niższych" jakościach, poziome białeBrother MFC-260C - Kiepski druk w "niższych" jakościach, poziome białeBrother MFC-260C - Kiepski druk w "niższych" jakościach, poziome białeBrother MFC-260C - Kiepski druk w "niższych" jakościach, poziome białe

Brother MFC-260C - Kiepski druk w "niższych" jakościach, poziome białeBrother MFC-260C - Kiepski druk w "niższych" jakościach, poziome białeBrother MFC-260C - Kiepski druk w "niższych" jakościach, poziome białeBrother MFC-260C - Kiepski druk w "niższych" jakościach, poziome białe

Brother MFC-260C - Kiepski druk w "niższych" jakościach, poziome białe

0 1
  • #2 10 Maj 2013 22:45
    patrycjamaryniak1991
    Poziom 1  

Witam :D
    Mam ten sam problem.. ale z drukarką brother mfc 7420.
    W wydruku widoczne są pionowe pasy..Nie wiem czym może być to spowodowane.Ale wydaje mi się że napewno nie tuszem,ponieważ na rolce są linie,widać że tusz nie rozprowadza się właściwie na całej tej rolce..

0