Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczny wyłącznik po naładowaniu akumulatora 12V

02 Gru 2012 15:47 3807 2
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie.

  Poszukuję układu elektronicznego (gotowego lub do zmontowania) - utomatycznego wyłącznika do wmontowania w prostownik po naładowaniu akumulatora samochodowego 12V. Jeśli ktoś jest zorientowany w gotowych układach do montażu lub już zmontowanych - na przykład typu: Nord Elektronik , AVT lub innych,czy samych płytkach pcb ze schematem i spisem części potrzebnym do montażu, to proszę o ewentualną poradę w tej kwestii.Posiadam prostownik do ładowania akumulatorów z regulacją prądu i cyfrowym voltomierzem i amperomierzem, a chciałbym wpiąć do niego właśnie taki automatyczny układ rozłączający ładowanie w prostowniku po naładowaniu akumulatora do pełnego poziomu.

  Automatyczny wyłącznik po naładowaniu akumulatora 12V
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  gwiazdozbiór napisał:
  Posiadam prostownik do ładowania akumulatorów z regulacją prądu i cyfrowym voltomierzem i amperomierzem, a chciałbym wpiąć do niego właśnie taki automatyczny układ rozłączający ładowanie w prostowniku po naładowaniu akumulatora do pełnego poziomu.


  Pytanie jak masz tą regulację prądu zorganizowaną - jeśli po wtórnej stronie to trzeba będzie uzupełnić ów układ o kontrolę napięcia, jesli po wtórnej to trzeba będzie rozwiązać oddzielnie.
 • Poziom 9  
  Wiem że na regulatorze obrotowym od regulacji natęzenia prądu,podczas ładowania na jednym z jego styków , jest 230 V bo sprawdzałem niedawno miernikiem.