Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Syrena alarmowa z własnym zasilaniem - przerobienie na oddzielne zasilanie.

02 Gru 2012 15:59 2487 5
  • Poziom 11  
    Witam. Posiadam syrenę alarmową z własnym zasilaniem. Gdy jest całkowicie odłączona od samochodu, po włączeniu jej stacyjką wyje, ponieważ posiada 6 małych akumulatorków połączonych szeregowo. Chciałbym ją przerobić, żeby włączała się tylko wtedy, gdy podam jej zewnętrzne zasilanie, tak jak działają syreny bez własnego zasilania. W takim wypadku powinno wystarczyć wylutowanie akumulatorków, wyprowadzenie z ich miejsca przewodów + i - oraz włączenie stacyjki. Chciałbym się dowiedzieć, czy w ten sposób nic nie spale, tzn. czy napięcie 12V (bo chyba tyle wchodzi na syrenę z centralki alarmowej) nie będzie za wysokie? Na akumulatorkach obecne napięcie waha się w granicach ok. 7.5V, nie wiem jednak, kiedy były one ładowane.
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Wystarczy wyjąć akumuatorki, złączyć przewód remote z +/- zasilania i gotowe.
  • Poziom 11  
    W syrenie mam tylko przewody:
    +12V, GND, N.TRIGGER, H.TRIGGER
  • Poziom 20  
    N.TRIGGER i H.TRIGGER łączysz ze sobą i izolujesz, GND do masy , +12 do wyjścia syreny w alarmie.
  • Poziom 11  
    Połączyłem H.TRIGGER z +12V i po podaniu tam napięcia oraz połączenia GND z masą - działa.
  • Poziom 26  
    GRafal napisał:
    N.TRIGGER

Neutral Trigger. Wyzwalanie impulsem "-" czyli masy
    High Trigger. Wyzwalanie impulsem "+" czyli plusem zasilania.
    To w kwestii uzupełnienia. Łączenie tych przewodów razem nic nie daje, a w niektórych przypadkach może uszkodzić centralkę.