Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pasek rozrządu , a rozruch na pych

02 Gru 2012 16:25 1473 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Teoretycznie przy delikatnym uzywaniu sprzegła do tego nie wydarzy sie nic niepokojącego, bo mozna powiedzieć symulujesz pracę rozrusznika. Jednak przy nagłych szarpnieciach słyszałem o przypadkach przeskoczenia.
  • Poziom 23  
    Miałem już kilka przypadków że przy dużych mrozach przy odpalaniu na tzw ,,pych", przyciągali auta z przeskoczonym rozrządem o 2-3 zęby. W starym tranzicie jak go ciągali bo mu ropa zamarzła to urwało ośkę pompy wtryskowej (pociągnął go ok.50km/h) . Myślę, że problem jest w dopasowaniu prędkości , biegu na którym rozciągasz i szybkości puszczania sprzęgła. Rozrusznik kręci silnik z prędkością mniejszą niż wolne obroty. Jak dopasujesz obroty to będzie ok.
  • Poziom 42  
    Rozpędzasz auto pusczasz sprzęgło. W tym momencie silnik dostaje niesamowitego przyspieszenia do którego nie był zaprojektowany. Rozrusznik zakręci 300obr/min z popychu może być znacznie więcej. Dodaj do tego zmrożony silnik i gęsty olej + siłę bezwładności. I pasek może przeskoczyć. Dlatego bezpiecznie jest troszkę auto pocholować na 5 biegu żeby rozruszać gęsty olej, a dopiero za chwilę przystąpić do próby rozruchu.
  • Poziom 15  
    To jeszcze nic panowie Irlandczycy bierą auto na popych na wstecznym to dopiero wyczyn :D
    Co do tematu to za "duże jest szarpnięcie " pasek tego nie wytrzyma.
  • Użytkownik usunął konto