Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik elektronik. Dobry wybór ?

bialy771 02 Gru 2012 16:29 1248 4
 • #1 02 Gru 2012 16:29
  bialy771
  Poziom 7  

  Witam. Chodzę do 2 klasy technikum elektronicznego (systemy komputerowe) i nie jestem zbyt zadowolony z wyboru kierunku. Interesuję się komputerami, trochę nowinkami technicznymi.
  Szczerzę mówiąc wyobrażałem sobie to wszystko inaczej. Myślałem że będziemy uczyć się coś więcej o budowie komputera i te zajęcia zawodowe będą dużo ciekawsze. Jak na razie to mam pracownie elektryczno -elektroniczne na których np. sprawdzamy dokładność amperomierza (podłączasz rezystor amp. badany, wzorcowy, zapisujesz odczyt i tyle - to ma jakiś związek z zawodem elektronik ? czy raczej elektryk ?) Jedyny przedmiot który jakoś mnie pociąga to układy cyfrowe, a z układów analogowych nic nie kumam (może dlatego, że mam nie "kumatego" nauczyciela, ale mniejsza o to). Czy w następnych klasach będzie ciekawiej albo chociaż bardziej elektronicznie ?
  Zawsze interesowały i interesują nadal samochody, motoryzacja, często z tatą naprawiam samochód, jeśli jest coś nie tak. I tutaj doszedłem do sedna mojego tematu. Czy opłaca mi się przepisywać do innej szkoły ? Myślałem właśnie nad technikum mechanicznym, ale wtedy musiałbym dużo nadrabiać.
  Miałem jeszcze taki pomysł, aby dokończyć tą szkołę, wynieść z niej jak najwięcej i później doszkalać się, próbować jako mechanik-elektronik. Ponieważ teraz auta są nafaszerowane elektroniką, więc mógłbym połączyć moja pasje - samochody z technikum które skończyłem i elektroniką którą też lubię.
  Proszę o wypowiedzenie się na ten temat, mam nadzieje że ktoś mi pomoże.

  PS: Jeśli temat umieściłem nie tu gdzie trzeba proszę o przeniesienie.

  0 4
 • #2 02 Gru 2012 16:36
  MAREK MRK
  Poziom 18  

  Ja zazdroszczę Ci takiego czegoś. My na technik elektronik przez 4 lata na zawodowych graliśmy w karty. A na przedmiotach praktycznych spawaliśmy grodzenia. Tak jest już, jak sam nie będziesz się uczył to nikt Cię nie nauczy.

  0
 • #3 02 Gru 2012 17:17
  BigPablo
  Poziom 21  

  Witam.
  Ja też jestem na elektroniku i tez w 2 klasie. Szkoła to szkoła, sama teoria. Jeśli chcesz być elektronikiem praktyki musisz nabrać w własnym zakresie. Myślałeś, że co będziecie robić na pracowni? Najpierw poznajesz działanie amperomierza, woltomierza, potencjometru a potem dopiero bierzesz się za bardziej skomplikowane rzeczy. Ja tam na pracownie nie narzekam. Nie wiem jak u was ale w mojej szkole w 3 klasie jest chyba sama teoria i dopiero w 4 znowu zajęcia praktyczne.

  0
 • #4 02 Gru 2012 17:24
  Orqa
  Poziom 9  

  @up: Masz rację. Ja jestem w pierwszej klasie na tym profilu i na razie jeśli chodzi o zajęcia teoretyczne to same nudy... Na praktykach mam na razie te całe poznawanie tych elementów elektrycznych w obwodach. Ja lecę w Nowej Podstawie Programowej, więc zobaczę jak to będzie potem. :)

  0
 • #5 02 Gru 2012 19:37
  MAREK MRK
  Poziom 18  

  No to dobrze Panowie trafiliście. U mnie na pracowni był 1 zepsuty multimetr i 2 zasilacze niby regulowane ale parametry pływały że masakra. A jakiekolwiek pomiary jego oczywiście na ławce przy komputerze bo innych brak.

  0