Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalkulator - jaki kupić? Na dłuższy czas, liczby zespolone, macierze, całki.

04 Lut 2005 23:04 12732 10
  • Poziom 11  
    Cześć.
    Jestem uczniem II klasy technikum elektronicznego i chcę kupić jakiś porządny kalkulator, który będzie mi ułatwiał życie (taki żeby liczył liczby zespolone, macierze, całki itd.). Po technikum wybieram sie na politechnike więc chciałbym żeby także tam mi dobrze służył. Jeśli macie jakieś doświadczenia, możecie mi coś polecić to proszę o pomoc.
    Nie wiedziałem gdze wrzucić ten temat więc dałem go tu.

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 11  
    Witam.

Sam jestem studentem politechniki i z autopsji wiem, że kalkulator z całkami, macierzami, liczbami zespolonymi, nie zastąpi ci głowy. Wykładowcy przeważnie nie pozwalają używać tak rozbudowanych liczydeł (poza liczbami zespolonymi). Ja na pierwszym semestrze zakupiłem Casio fx-911Z i jestem z niego zadowolony (aktualnie studiuje na sem. VII :)). Jedyna wada tej maszynki to brak liczb zespolonych ale już się do tego przyzwyczaiłem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Nie licze tylko na to, że wykładowca czy nauczyciel pozwoli liczyć wszystko na kalkulatorze. Chodzi mi też o to żeby sprawdzać samego siebie, czy dobrze licze. Nauczyciele wymagają żeby pisać kolejne kroki liczenia (i bardzo dobrze) oczywiście bez przesady.
  • Poziom 11  
    Nie widziałem jeszcze kalkulatora który pozwoliłby obliczać macierze. Jeśli chodzi o całki to liczą one tylko te oznaczone ( przynajmniej te które w łapach miałem :)). Ja proponowałbym poszukać oferty np. firmy Casio lub Sharp w Googlach. Całki zawsze możesz policzyć na kompie (jest taki świetny program matematyczny wpisujesz całkę a on daje ci wynik w postaci ostatecznego równania, niestety nie pamiętam jak się nazywał :(). Kończąc mowie nie szalej. Ja przez trzy lata studiów nie wykorzystałem 40% funkcji które oferuje mój kalkulator.

Pozdrawiam i udanych poszukiwań życzę.
  • Poziom 40  
    Algebra 2 fx liczy całki nieoznaczone i wykonuje inne obliczenia symboliczne,Radzui sobie też z zespolonymi i jeszcze wieloma innymi ciekawymi żeczmi z odpalaniem execów (przy spełnieniu pewnych warunków oczywiście) włącznie
  • Poziom 11  
    Tommy82 napisał:
    Algebra 2 fx liczy całki nieoznaczone i wykonuje inne obliczenia symboliczne,Radzui sobie też z zespolonymi i jeszcze wieloma innymi ciekawymi żeczmi z odpalaniem execów (przy spełnieniu pewnych warunków oczywiście) włącznie

Obecnie jestem pociadaczem CP300, chciałem kupić sobie AFX ale słyszałem że wielu ma z nim problemy. Może kiedyś sobie dokupię (ulebszoną wersję). Ale polecam CP300 i Voyage200. Dobrym rozwiązaniem jest projekt Qonos-firmy hp.
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich chciałbym prosić o pomoc. Mam kalkulator casio fx-7700G instrukcje mam po włosku. Szukam w nim czy liczy liczby zespolone tak z tej instrukcji nic nie znalazłem na obrazkach (włoskiego nie unię). Jeżeli ktoś by się spotkał z tym modelem kalkulatora i wiedział jak co włączyć bo funkcji ma on od groma byłbym bardzo wdzięczny.
    Jeżeli nikt nie kojarzy tego kalkulatora proszę o rade jaki nabyć żeby liczył zespolone (przeliczanie dowolnej postaci na kąty bo to mi jest najbardziej potrzebne na studiach) im szybsze by to było tym lepsze. Z góry dzięki
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Ulfhedin napisał:
    Nie widziałem jeszcze kalkulatora który pozwoliłby obliczać macierze

Jak to nie?? :O

Polecam CASIO FX-991ES, robi robote :)