Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyprowadzenie gniazda słuchawkowego na front telewizora LED

Kiko_1 02 Gru 2012 18:35 2466 20
  • #1 02 Gru 2012 18:35
    Kiko_1
    Poziom 17  

Witam,

Jeśli wybrałem zły dział, proszę o przeniesienie do właściwego.

Otóż problem jest następujący, zmieniliśmy, idąc z duchem czasu, telewizor w domu z klasycznego kineskopowego na LED firmy Samsung. W domu jest jeden mieszkaniec, który ma problemy ze słuchem, stąd skala głośności w TV nierzadko osiąga poziom krytyczny. Moje pytanie jest takie, czy jest jakiś sposób aby wyprowadzić na front urządzenia przedłużkę mini-jack tak, aby cały czas działały głośniki a dopiero w momencie wpięcia słuchawek do przejściówki zostały one (głośniki) odłączone?
    Osoba jest starsza i niebardzo żeby odwracała co chwile telewizor zwłaszcza, że ma również drżenia parkinsona, więc jak sami rozumiecie jest to dość kłopotliwe. Podkreślę iż telewizor póki co jest na gwarancji więc ingerencja we wnętrze jest niemożliwa!

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
    Pozdrawiam

0 20
  • #3 02 Gru 2012 18:41
    BILGO
    Poziom 38  

Oryginalnie jest wejście słuchawkowe (jack 3.5mm), które działa w ten sposób że jak się podłączy słuchawki to głośniki zostają wyłączone....

Wystarczy kupić słuchawki....

1
  • #4 02 Gru 2012 18:46
    Kiko_1
    Poziom 17  

@mihal2002, a czy w przedłużce jest też "zwacie" odpowiednich blaszek aby po podłączeniu przejściówki nadal grały głośniki?

@BILGO, czytaj ze zrozumieniem!!

0
  • #6 02 Gru 2012 19:09
    Kiko_1
    Poziom 17  

mihal2002 napisał:
    To jest w menu TV!

Zgadza się, lecz jest to opcja w drugą stronę, iż mogę sobie wybrać tu czy tu ma lecieć dźwięk, nie ma opcji po podłączeniu słuchawek aby dźwięk leciał z głośnika TV.

0
  • #7 02 Gru 2012 19:12
    mihal2002
    Poziom 43  

Kiko_1 napisał:
    Zgadza się, lecz jest to opcja w drugą stronę, iż mogę sobie wybrać tu czy tu ma lecieć dźwięk, nie ma opcji po podłączeniu słuchawek aby dźwięk leciał z głośnika TV.

TY masz TV a nie ja, więc... W moim mam wszystko osobno regulowane.

0
  • #8 02 Gru 2012 19:13
    Kiko_1
    Poziom 17  

Dlatego kolego szukam podpowiedzi czy jest jakaś opcja na MECHANICZNE wyprowadzenie gniazda na front tak, aby działało dokładnie tak samo jak to gniazdo z tyłu telewizora.

A tak lekko offtopując, jesteś pewny, że w Twoim TV po podłączeniu słuchawek z tyłu możesz nadal włączyć głośniki przednie?

0
  • #9 02 Gru 2012 19:16
    BILGO
    Poziom 38  

Kiko_1 napisał:
    Dlatego kolego szukam podpowiedzi czy jest jakaś opcja na MECHANICZNE wyprowadzenie gniazda na front tak, aby działało dokładnie tak samo jak to gniazdo z tyłu telewizora.

PRZECZYTAJ INSTRUKCJE OBSŁUGI TV !!!!!!!!!!!

0
  • #10 02 Gru 2012 19:19
    Kiko_1
    Poziom 17  

BILGO napisał:
    PRZECZYTAJ INSTRUKCJE OBSŁUGI TV !!!!!!!!!!!

Po I wyłącz caps locka, bo się niepotrzebnie drzesz!
    Po II masz jakieś problemy ze sobą, że walisz tyle "!"?
    Po III co ma instrukcja obsługi do DIY?
    Po IV na prawdę, proszę Cię, PRZECZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM[!!] pierwszego mojego posta.

Z góry dziękuję za uwagę...

0
  • #11 02 Gru 2012 19:23
    mihal2002
    Poziom 43  

Kiko_1 napisał:
    A tak lekko offtopując, jesteś pewny, że w Twoim TV po podłączeniu słuchawek z tyłu możesz nadal włączyć głośniki przednie?

Ja wiem co mam a ty odwrotnie.
    Więc poczytaj instrukcji swego tajemniczego TV. :rainbow1: :wink:

0
  • #12 02 Gru 2012 19:26
    Kiko_1
    Poziom 17  

Koledzy, że tak powiem. Chyba zeszliśmy na zły tor. Ja chciałbym i to jest JEDYNA OPCJA wyprowadzić MECHANICZNIE wyjście na front tak jak pisałem wyżej. Osoba, która ma to obsługiwać ma 83 lata i ledwo ogarnęła nowy TV i dekoder a teraz mam jej milion razy tłumaczyć co ma gdzie w opcjach przestawiać za każdym razem... Proszę o informację na temat MECHANICZNEGO wykonania adaptera bądź przedłużki, która wykona zadanie softu...

EDIT:

Kolego dla Twojego spokoju poszedłem raz jeszcze do w/w telewizora, podłączyłem słuchawki, po podłączeniu słuchawek w menu dźwięku zniknęła opcja wyboru audio out, więc instrukcja tak czy siak nic tu nie da. Poza tym jest to logiczne, skoro w gnieździe słuchawkowym jest mechaniczny rozłącznik to NIE MA OPCJI włączenia tychże głośników.

0
  • #13 02 Gru 2012 19:42
    BILGO
    Poziom 38  

Kiko_1 napisał:
    Proszę o informację na temat MECHANICZNEGO wykonania adaptera bądź przedłużki, która wykona zadanie softu...

Bez ingerencji w nowo zakupiony TV tego nie zrobisz....
    Jak sobie to wyobrażasz bez ingerencji ??

0
  • #14 02 Gru 2012 19:47
    Tommy82
    Poziom 39  

Styk masz w gniazdku i bez rozebrania telewizora raczej sie do niego nie dobieżesz.
    A telewizor na gwarancji.

Inna opcja o której napisano wyżej to znalezienie sposobu na przełączanie wyjścia w telewizorze mimo włączonych słuchawek jesli takiej opcji nie znajdziesz w menu/instrukcji to lipa.

Trzecia opcja to wyprowadzenie sygnału przez jacka innego dostępnego wyjścia na jakieś urządzono pokroju od miniwierzy mini-wierzy do zestawu estradowego ;) i słuchanie na nim jako na głośnikach podstawowych i wpinanie do tego słuchawek które to będą wpinane w miejscu w którym ustawisz sobie urządzono.
    No i moze uda Ci sie osiągnąć w ten sposób niezależną regulacje głośności dla głośników i słuchawek zależnie od możliwości urządzonka/możliwości przeróbki, wtedy osoba niedosłysząca będzie mogła jechać na słuchawkach na cały palnik a reszta domowników z glosników wg uznania.

0
  • #15 02 Gru 2012 19:53
    mihal2002
    Poziom 43  

Kiko_1 napisał:
    Kolego dla Twojego spokoju poszedłem raz jeszcze do w/w telewizora, podłączyłem słuchawki, po podłączeniu słuchawek w menu dźwięku zniknęła opcja wyboru audio out, więc instrukcja tak czy siak nic tu nie da. Poza tym jest to logiczne, skoro w gnieździe słuchawkowym jest mechaniczny rozłącznik to NIE MA OPCJI włączenia tychże głośników.

Za mało wiesz! A reszta w instrukcji danego TV. Trzeba trochę pomyśleć, poczytać. I wyżej także dobra odpowiedź.

0
  • #16 02 Gru 2012 19:54
    Kiko_1
    Poziom 17  

@Tommy82, wersja ze wzmacniaczem pod Chinch chyba najbardziej za mną przemawia. Póki co zastanawiałem się i szukałem na jakiej zasadzie działa to rozłączanie w mini-jack'ach ale z tego co do tej pory udało mi się znaleźć to raczej bez rozebrania gniazda nie ma opcji zasymulowania tego na zewnątrz.
    Będzie chyba trzeba faktycznie pomyśleć o tym wzmaku.
    Dzięki śliczne za sugestię ;)

@Mihal, co masz na myśli? Dla mnie logiczne jest, jak rozłączam tor audio klasycznym włącznikiem to na końcu toru NIE MA PRAWA pojawić się sygnał (chyba, że jest jakieś elektronicznie załączane obejście).
    Widzę, że tak się opierasz o te instrukcje i instrukcje, proszę bardzo, oto link do instrukcji mojego TV, jak znajdziesz tam info o tym, co mówisz (czyli włączeniu audio po podłaczeniu słuchawek), podaj mi na pw adres swój dostaniesz czteropak ;)

LINK: http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/...11/20121110095845360/08-XTDVBEUE-POL-1109.pdf

0
  • #17 02 Gru 2012 19:59
    mihal2002
    Poziom 43  

Kiko_1 napisał:
    @Mihal, co masz na myśli? Dla mnie logiczne jest, jak rozłączam tor audio klasycznym włącznikiem to na końcu toru NIE MA PRAWA pojawić się sygnał (chyba, że jest jakieś elektronicznie załączane obejście).

TV posiadają opcję uruchomienia dźwięku w głośnikach jak i w słuchawkach jednocześnie z osobną regulacją dla źródła. Więc trzeba trochę poczytać.
    Napisałeś że masz Samsunga, to pojęcie względne. Tak jak np Sony. :D

0
  • #18 02 Gru 2012 20:06
    Kiko_1
    Poziom 17  

mihal2002 napisał:
    TV posiadają opcję uruchomienia dźwięku w głośnikach jak i w słuchawkach jednocześnie z osobną regulacją dla źródła. Więc trzeba trochę poczytać.
    Napisałeś że masz Samsunga, to pojęcie względne. Tak jak np Sony. :D

Może jakieś mega wypasione modele, podstawowe (tak jak prawi w załączonej wyżej instrukcji) niestety odłączają głośniki po podpięciu słuchawek. Jedynie nie mylisz się z osobną regulacją dźwięku dla słuchawek i głośników.

0
  • Pomocny post
    #19 03 Gru 2012 14:46
    DjMapet
    Poziom 43  

Możesz też zastosować wzmacniacz słuchawkowy, a sygnał pobrać z wyjścia liniowego tv.
    Na allegro znajdziesz już od ok 60 zł.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #20 03 Gru 2012 16:48
    egon42
    Poziom 37  

Można pobrać sygnał z wyjścia liniowego ale często tam jest dźwięk tylko z tunera analogowego z wyjść cyfrowych może nie być (trzeba sprawdzić czy jest). Jeżeli tv ma wyjście optyczne dźwięku to na pewno na wyjściu analogowym typy euro dźwięku z tunera cyfrowego nie będzie (przynajmniej tak jest we wszystkich tv samsung które sprawdzałem).

0
  • #21 08 Kwi 2013 12:12
    Kiko_1
    Poziom 17  

Dziękuję Panowie za pomoc. Faktycznie jedynym wyjściem jest wykorzystanie zewnętrznego wzmacniacza.

0