Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ecotronic 600 - po wymianie łożysk nie startuje

02 Gru 2012 19:58 3309 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Tak jak w temacie.
    Wymieniłem łożyska w pralce amica ecotronic 600. Po zmontowaniu pralki i próbie włączenia prania zapaliła się kontrolka koniec i migała kontrolka pracuje (lub odwrotnie) - okazało się, ze nie wpiąłem kabla do zamka klapy.

Niestety po wyłączeniu i wpięciu kabla nie poprawiło się nic. Pralka po wybraniu programu i włączeniu dalej nie startuje - tym razem świeci się dioda praca i po pewnym czasie zaczyna migać dioda gotowa.
    Szukałem informacji na forum, ściągnąłem instrukcję z kodami błędów, ale nie znalazłem nic co pasuje.
    Czy ktoś ma może pomysł co to może być ?
  • Specjalista AGD
    "Reset" zrobiony?
  • Poziom 2  
    To zależy co rozumiesz poprzez reset. W instrukcji jest napisane:
    "UWAGA! Pralka zapamiêtuje ostatni KOD. Aby skasowaæ wyoewietlanie KODU nale¿y nacisn
    ¹æ przycisk START na oko³o 3 sek.(patrz kasowanie programu).
    Je¿eli wyst¹pi³ problem, to pralka blokuje drzwi. Aby otworzyæ drzwi nale¿y:
    - skasowaæ sygnalizacjê KODU lub
    - wy³¹czyæ pralkê przyciskiem i poczekaæ ok 2 min."
    I to było zrobione, ale nie pomogło nic
  • Specjalista AGD
    Sprawdź i napisz dokładnie, które diody i jak się zachowują.
  • Poziom 2  
    Więc wygląda to tak:
    1. Włączam pralkę i wybieram program - świeci się normalnie temp i prędkość wirowania programu oraz dioda gotowa.
    2. Wciskam start - gaśnie dioda gotowa i zapala się dioda Pracuje (czyli tak jak normalnie powinno być) - jednak nic więcej się nie dzieje, pralka nie pobiera wody.
    3. Po dwóch minutach zaczyna migać dioda Gotowa (reszta diód - czyli temperatura, wirowanie i pracuje bez zmian)
    4. po 10 minutach wyskakuje błąd braku wody w pralce - świecą diody temp 95, 60, zimna woda, dioda koniec oraz miga dioda gotowa)

Próbowałem zresetować tak jak mi poleciła pani z infolinii amiki - czyli wciskając przez 10 sekund przycisk włączania (ten główny - pierwszy z prawej) i nie pomaga nic.

po jednokrotnym krótkim wciśnięciu przycisku Start pralka wraca do pozycji wyjściowej czyli do wyboru programu.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    micmart napisał:
    Próbowałem zresetować tak jak mi poleciła pani z infolinii amiki - czyli wciskając przez 10 sekund przycisk włączania (ten główny - pierwszy z prawej) i nie pomaga nic.
    I nie pomoże. Reset polega na przytrzymaniu przez 3-5 sek. przycisku "start"; oczywiście przy włączonej pralce i w sytuacji, kiedy pokazuje błąd.
    micmart napisał:
    pralka nie pobiera wody.
    Trzeba sprawdzić zasilanie elektrozaworów i podłączenie hydrostatu.
  • Poziom 2  
    zhudomel napisał:
    I nie pomoże. Reset polega na przytrzymaniu przez 3-5 sek. przycisku "start"; oczywiście przy włączonej pralce i w sytuacji, kiedy pokazuje błąd. .

Tak też robiłem.
    Jakie napięcie powinno być podawane na elektrozawór i na jakich pinach?