Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mtz820 - pompa hydrauliczna

02 Gru 2012 20:28 14901 27
  • Poziom 10  
    witam, posiadam ciągnik belarus mtz 820 2008rok, używam go od nowości ma przebieg 950h most stożkowy 18/4 skrzynia i mam taki problem, wydaje mi się że przybyło mi oleju w skrzyni z 3cm ponad poziom max. w silniku jest oki. ubywało oleju hydraulicznego ale tak w normie to dolewałem, a teraz po odpaleniu u np gdy używam chwytaka do bel na turze to takie szarpanie silnikiem słychać i drżenie że aż na silniku zamula go, ale tylko jak 3ciej wajchy używam(kiedyś tak miałem w mróz), no to zajrzałem do hydrauliki, a tam oleju mało ale trochę jest tak z tyle co pompa łapie, jak myślicie, ten olej (hl-46)to do skrzyni uciekł by?? pompa olejowa(hydrauliczna )to ma napęd z silnika czy z skrzyni biegów?? ciężko było by ten uszczelniacz ten wymienić, a ze skrzyni to spuścić olej czy nie przeszkadza jak jest ponad normę?? następny problem jest taki że podnośnik nie trzyma, to raczej ja myślę że uszczelniacze na tłoku??
    a kolejny problem pojawia się w każdą zimę z rozrusznikiem, podczas mrozu rozrusznik chodzi na pusto, nie łapie jakby, co mu brak, ktoś miał coś takiego??
    kolejną awarią jest to że wyskakuje bieg wsteczny gdy jest ciężko, np jak ładuję piach i wyjeżdżam tyłem.może ktoś miał problemy takie to opiszcie. pozdr
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Pompa cieknie. Wtedy olej wlewa się do skrzyni biegów bo z niej ma napęd. Wymiana pompy lub uszczelnień bo można kupić choć nie wiem czy pomoże. Co do podnośnika trzeba by sprawdzić na czym ucieka ale możliwe że jak mówisz na tłoku podnośnika.
    Rozrusznik rozbierz i wyczyść. Stary smar gęstnieje na mrozie i blokuje bendix. Co do biegów ci nie pomogę ale możliwe że zatrzask padł w skrzyni lub się coś wyrobiło. Do zdjęcia pokrywa.
  • Poziom 10  
    dzięki, rozrusznik rozbiorę. no w hydraulice przecieku nie mam, a pług opada prawie od nowości od tej pory co miałem zaczepiony pług obrotowy 5 skiby i od tej pory opada już nawet 3 skibowy, może coś , jakieś uszczelnienie pękło, kiedyś tak w c360 miałem to gumowy pierścień na tłoku pękł.kiedyś ktoś mówił że pompa hydeauiczna ma napęd z silnika i że dolewać olej silnikowy do hydarauliki, ale skoro mówiśz że ze skrzyni jest napęd. a jak wymienić ten uszczelniacz?? od czego zacżąć ?? robiłeś kiedyś to|??a ze skrzyni spuścić olej czy niech już zostanie tak??a co do podnośnika jak sprawdzić mówisz na czym ucieka??
    Do silnika to się może olej dostać jak przecieka pompa wspomagania.
    Co do pompy hydrauliki trzeba podłogę rozebrać, spuścić olej ze zbiornika i wykręcić pompę.
    Zobaczysz w jakim jest stanie najwyżej wymienisz samo uszczelnienie.
    W skrzyni olej zostaw. Nic mu nie będzie.
    Podnośnik.... trzeba kombinować i szukać przecieku. Bardzo możliwe że to siłownik. do niego też można kupić komplet naprawczy.
  • Poziom 10  
    a od podnośnika rozdzielacz też może przepuszczać???no to krutko ta moja pompa wytrzymała od roku 2008maj do września tego roku 950 mh. a bez rozbierania podłogi nie ma szans mówisz ją wyjąć??i to na tej pompie wyjdzie ten uszczelniacz co przepuszcza??
    dzięki za podpowiedzi
    Bez rozbierania podłogi nie ma szans. Podłoga i obudowy pod deska rozdzielczą.
    Jak dobrze podnosi to sama pompa będzie dobra tylko uszczelnienie. Nie wiadomo jak jest stare do tego ruski nie robią tego najlepszej jakości.
    A co do podnośnika trudno powiedzieć ale ciągnik młody to rozdzielacz powinien być dobry.
  • Poziom 10  
    dziś wlałem 10 l hl 46 no i pompa i tur ładnie płynnie chodzi, ale 2 dni temu wywracałem przyczepę to nie wiem czym ją on odwrócił, chyba nie powietrzem, ;) bo oleju tylko na dnie było że aż chwytaka do bel nie zamykało a przyczepę odwracał. widzę seweryn znasz się na tych ruskach. jak co to będę pytał. ciekawe jaka następna awaria mnie spotka. już raz nie kręcił mi rozrusznik to taki czarny przekaźnik pod deską rozdzielczą był zawieszony, a raz mi przód nawalił- ne dało się skręcać, to rozebrałem to a tam te tuleje były zapieczone zą fioletowe, to papierem ściernym wyszlifowałem i luks chodzi.ale jedna sprężyna troche słabo amortyzuje.a myślisz że te uszczelniacze na tłoku mogły by pójść od tego ciężkiego pługa??
    Znam, nie znam ruska mam ledwo dwa lata. Ale jak wiem to zawsze pomogę.
    Kostka znaczy przekaźnik. Wiem są dwa odpowiedzialne za rozrusznik. Zdarza się niestety nie są to najsolidniejsze ruskie części. Co do tulei to u mnie też zaczynało je łapać. Względem starszych modeli jest tam karta zmian wprowadzona by nie ciekło na zwrotnicy. Otworek w tulei. Przez to jest niedosmarowana górna część. U siebie zrobiłem otwory i założyłem kalamitki do jej smarowania. Pomogło.
    A sprężyny to takie mają. Co jedna to inna. Jak by co to wal.
  • Poziom 10  
    też myślałem o kalamitkach, ale trzeba może było by na tulei wytoczyć jakiś kanalik, bo sama lalamitka mało da. a z którego Twój roku??a w którym miejscu zrobiłeś te kalamitki zrób zdjęcie.a na czym polega ta zmiana dokładniej???
    Zmiana wprowadzona w tulei to wywiercenie otworu. ma to zapobiegać wyciskaniu oleju w czasie gdy zwolnica rozgrzewa się lub pracuje góra dół. Otwór jest w miejscu w którym nie dochodzi olej i powietrze swobodnie uchodzi.
    http://www.pronar.pl/zmiany/1997/zk_1997.pdf
    Strona 85.
    Mój mtz to ten ze zdjęcia 1992 produkcja.

Kalamitkę dorobiłem w tym miejscu co na fotce. W sumie to pomysł kolegi. Jest zaraz nad oringami. W miejscu gdzie nie dochodzi olej. Na razie się sprawdza. jak zwrotnica pracuje smar sam się rozchodzi.
  • Poziom 10  
    bin myśllałem o smarowniczkach, ale w tym miejscu co tam jest taki klin co tulej trzyma.dzięki za pdf. a co masz w swoim jeszcze przerobione?? mój jak był nowy to nabijał sprężarkę a nie pompował kół, rozbierałem reduktor, tam od gr..ma membranek i sprężynek, potem go na 6 bar wykalibrowałem i jest oki narazie.pedał od gazu się przez zimę zapiekł,takie duperele, ciekawe czego teraz się spodziewać?? a w moście to olej się wymienia??? bo w zwolennicach to czysty, a w moście przednim czarny.
    Jak kiepski to się wymienia. Dużo go tam nie wchodzi. A co przerobiłem... świecę płomieniową założyłem z transita i podłączyłem do filtra paliwa, dźwignię włączania p. napędu przerobiłem bo ten pręt mnie denerwował, lagi i pług do odśnieżania zrobiłem. Tyle chyba w sumie.

mtz820 - pompa hydrauliczna mtz820 - pompa hydrauliczna mtz820 - pompa hydrauliczna mtz820 - pompa hydrauliczna mtz820 - pompa hydrauliczna mtz820 - pompa hydrauliczna
  • Poziom 10  

Dodano po 5 [minuty]:

dźwignia to mi bliznę zrobiła na łydce przez lato to chyba ją tylko zegnę w kierunku drzwi.a ja nie miałem tam wlanej nafty i jak naciskałem tak z ciekawości to się zaświecała lampka od świecy, a potem przestała.....chyba sam ją zepsułem co???jak nie było nafty a ją uruchomiłem to już pewnie trzeba nową co?a widziałem na jakimś forum ktoś zrobił takie zapadki na drzwi żeby je tylko trochę uchylić to by też się mi przydało.

Dodano po 3 [minuty]:

spory lifting w 97 roku przeszedł ten traktor , a Ty masz swój od nowości??

Dodano po 8 [minuty]:

tam się ropę leje nie naftę. Nie powinna się spalić z tego powodu.
    mam na prawych drzwiach taką blokadę zrobioną że drzwi są jakieś 20 cm uchylone.
    Ja swojego kupiłem 2 lata temu.
  • Poziom 10  
    a ile czasu ten przycisk trzeba trzymać od tej świecy??

Dodano po 1 [minuty]:

a o klimie nie myślałeś w swoim??? ja to tak o uniwerselnej myślałem, ale 3000zł kosztuje
    Anie myślałem. Upały nie specjalnie mi dokuczają poza tym wychodzę z założenia że tak mało mamy lata że dobrze jest się trochę wygrzać.
    Co do świecy nie jestem pewny coś chyba około 30 sec. aż do za żarzenia się w oczku żarnika.
  • Poziom 10  
    a mi ścina w nim prawą oponę od zewnętrznej stronie, to trzeba było by rozwieść koła - tzn skróciś z dwa obroty drążek co je łączy, co??

Dodano po 21 [minuty]:

a skąd widać że się żaży ten żarnik??

Dodano po 55 [sekundy]:

oki, jak coś nie będę wiedział w przyszłości to będę pytał. narazie czekam cieplejszych dni i tę pompę wymontuję
    Zbieżność trzeba ustawić i luzy pokasować na gałkach. Zbieżność ma być 4-8 mm.
    Na desce rozdzielczej powinno być takie oczko a w nim żarnik. Chyba że w twoim nie ma to w instrukcji trzeba by poszukać.
  • Poziom 10  
    jest u góry lampka stgnałowa ale teraz się nie świeci a jak nowa była i wciskałem przycisk od świec to świeciła ta lampka. a zb to 5mm mniej z przodu niż z tyłu koła na feldze ma być??
    Zbieżność tak. Z przodu na rancie felgi.
  • Poziom 10  
    zbieżność była 130 cm z przodu felgi a z tyłu 134 . Ustawiłem tak że przód 131,5cm a tył 132cm, zobaczymy co z oponami będzie dalej. jeszcze miał bym pytanko do kolegi seweryn7701. Co może ,,pierdzieć,, w skrzyni biegów bo to chyba nie sprzęgło, pierdzi np podczas dużego przeciążenia np podczas orki już jak silnik przymuli a koła nie omykają i widzę pulsującze obracanie się kół przednich, ale jak przód wyłączony to też to jest nawet jak włącze 9 bieg i gaz do dechy i pustym ciągniekiem to też jest pierdzenie, ma tak od nowości, tam jest jakieś sprżęgło dodatkowe czy tryby omykają???

Dodano po 5 [minuty]:

właśnie planuję wymienić ten uszczelniacz, ubywa mi oleju w zbiorniku hydrauliki a przybywa w skrzyni biegów, to mam pytanie, gdzie jest ten uszczelniacz?? to wystarczy tylko pompę wymontować?? może ktoś to robił??

Dodano po 8 [sekundy]:

właśnie planuję wymienić ten uszczelniacz, ubywa mi oleju w zbiorniku hydrauliki a przybywa w skrzyni biegów, to mam pytanie, gdzie jest ten uszczelniacz?? to wystarczy tylko pompę wymontować?? może ktoś to robił??
    Pompę musisz wyjąć żeby wymienić uszczelniacz.
    Co do pierdzenia he he to tak namieszałeś że nie wiadomo o co chodzi.
    Lubi zgrzytnąć sprzęgło, na napędzie w podporze sprzęgło cierne.
    Musisz dokładnie określić skąd i kiedy dochodzi ten odgłos.
  • Poziom 10  
    tak, to na 98 pr to sprzęgło w podporze. a jak je doregulować??
    Odkręcasz flanszę wału tylnego od strony podporu. Pod nią jest nakrętka. Dowal i tyle. Jak nie pomoże to rozbierz podporę i sprawdź stan tarczek i sprężyn.
  • Poziom 10  
    oki, już wiem, dzięki;)
  • Poziom 10  
    cześć wszystkim.
    a mam pytanie, u was w tej skrzyni 9ce to też dziewiąty bieg wchodzi ze zgrzytem??. a o co chodzi np na forum ludzie piszą że np jadą na 8 biegu, potem dwa razy sprżęgło i 9. nie rozumiem tego. chyba się raz wciska tak jak i w innych pojazdach
    Bo to skrzynia niesynchronizowana. Zmiana każdego biegu w górę musi być zrobiona na dwa sprzęgła. Jedziesz na ósemce, wciskasz sprzęgło, wbijasz luz, puszczasz sprzęgło i czekasz aż obroty silnika spadną do wolnych, wciskasz sprzęgło i wrzucasz dziewiątkę.
    Mniej więcej. Z tym że w mtz-cie pomiędzy 8 a 9 jest długi przeskok w prędkości. jadąc samym ciągnikiem to nie problem ale już pod obciążeniem trzeba z 8 zająca wrzucić 9 żółw a dopiero potem 9 zając.
  • Poziom 10  
    Spuszczam dwie piątki ze skrzyni i dolewam do hydrauliki i tak od 5lat a teraz samo się naprawiło i już nie ubywa w hydraulice oleju. i mam pytanko, jeśli wom jest obciążony prasa ito to oki, ale jeśli np lekko chodzi w szambowozie to strasznie gargoli coś w skrzyni że aż lusterka drżą. to samo jest jak jadę na wolnych obrotach ciągnikiem to też cały drży. jeśli zwiększe obroty to jest dobrze, na luzie też jest dobrze, a gdy się toczy na wciśniętym sprzęgle po asfalcie to też drży i na luz jak wyżucę to też i na wszystkich biegach drży jak silnik na wolnych obrotach pracuje i zawsze nie zależnie od prędkości to drży . czym to może być spowodowane?