Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór uniwersalnej ładowarki samochodowej USB

02 Gru 2012 22:03 3999 13
  • Poziom 17  
    Witam
    Mam takie pytanie, otóż:
    Stacjonarna ładowarka do Xperii ma:
    na wejściu 100-240 VAC~150mA
    na wyjściu 5V=850mA

Uniwersalne ładowarki USB z serwisów aukcyjnych mają zazwyczaj
    na wyjściu 5V 1000 mA

Oryginalna Sony Ericssona ma:
    na wejściu 12/24V=700mA
    na wyjściu 5.0V=1200mA

Tylko teraz spora jest różnica pomiędzy 850mA z domowej do 1200mA z samochodowej, od czego to zależy?
    I wo końcu, czy taka uniwersalna ładowarka 1000 mA będzie dobra, nie uszkodzi żadnych układów w telefonie jak również samej baterii?

Będę wdzięczny za wyjaśnienia.
  • Poziom 38  
    mrozilla napisał:
    I wo końcu, czy taka uniwersalna ładowarka 1000 mA będzie dobra, nie uszkodzi żadnych układów w telefonie jak również samej baterii?

1000mA to wydajność prądowa ładowarki... W baterii jest układ kontrolujący proces ładowania, więc ładowarka może być nawet 2000mA i nic się nie stanie.
  • Poziom 17  
    Czyli bez żadnych oporów mogę zastosować uniwersalną ładowarkę samochodową o parametrach jakie podałem podpiąć swój kabel USB i nie martwić się, że jakikolwiek podzespół w telefonie ma szansę na uszkodzenie?
  • Poziom 34  
    Dokładnie tak.
  • Poziom 38  
    mrozilla napisał:
    Czyli bez żadnych oporów mogę zastosować uniwersalną ładowarkę samochodową o parametrach jakie podałem podpiąć swój kabel USB i nie martwić się, że jakikolwiek podzespół w telefonie ma szansę na uszkodzenie?

Tak, ponieważ tak jak już pisałem, procesem ładowania zajmuje się specjalny układ który jest wewnątrz baterii.
  • Poziom 17  
    I tak jest we wszystkich nowszych bateriach? Bo ogólnie ładowarka jest uniwersalna po to, aby ładować nią kilka telefonów wymieniając tylko kabelek, tak więc nie tylko Xperię o której wspomniałem, ale Nokię Lumia również można bezproblemowo, gdyż tyczy się to nowych baterii, a nie konkretnych modeli telefonów?
  • Poziom 34  
    Trzeba zwracać uwagę na napięcie, natężenie i tak nie przekracza jednego ampera w większości ładowarek więć spokojnie można pominąć ten aspekt. Nie jest to zależne ani od "nowych baterii" ani od "nowych telefonów". Ładowarka telefonowa to proste urządzenie, resztę załatwia elektornika w telefonie i baterii.
  • Poziom 17  
    Znaczy tak, wszystkie ładowarki oryginalne do telefonów o których piszę mają 5V, a najwyższe modele bodajże 1200mA, niektóre mają po 550mA bodajże, aczkolwiek, co model ładowarki (oryginalnej to inne wartości, im droższa tym więcej mA), a wszystkie od producenta, tylko w różnej cenie w zależności od wysokości modelu.
  • Poziom 34  
    Gdy użyjesz tej najsłabszej to może nie wyrobić z jednoczesnym ładowaniem podczas intensywnego eksploatowania telefonu (youtube prze wifi dla przykładu). Zastosujesz silniejszą to na 99% nic się nie stanie.
  • Poziom 17  
    Praktycznie jedyna rzecz jaką ma wykonywać telefon pod ładowarką to GPS w długich trasach, bądź sporadyczne ładowanie telefonu gdy sytuacja tego wymaga, tak więc standardowe czynności w aucie.
  • Poziom 34  
    W takim razie dobierz mocną ładowarkę ponieważ mam przypadek że nie wyrabiała ładowarka właśnie podczas GPS w aucie.
  • Poziom 9  
    Witajcie,

chciałbym kupić ładowarkę samochodową (przede wszystkim do Lumii 625) i podczepiam się pod historyczny wątek nie chcąc zakładać nowego.
    Znalazłem ustrojstwo do którego można podłączyć dwa urządzenia pod USB. Napisali, że przy jednym podłączonym urządzeniu prąd wychodzący ma 2,1A, a przy dwóch 1A.
    I tu moje - laika dylematy - czy podłączenie do takiego rozgałęziacza tylko telefonu do ładowania będzie bezpieczne?

Pozdrawiam:)
  • Poziom 38  
    Sam fakt jeśli jest to chińska ladowarka jest to już niebezpieczne dla tel ;)
  • Poziom 9  
    To poproszę o sugestię nie-chińskiego produktu w rozsądnej cenie - trochę żartobliwie, ale w sumie na serio.