Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica Supernova - Piekarnik nie wyłącza się

wojtek55555 02 Gru 2012 23:37 4290 6
  • #1 02 Gru 2012 23:37
    wojtek55555
    Poziom 2  

Witam!
    Mam taki problem z piekarnikiem Amica Supernova.
    Przy ustawieniu pokrętła funkcji na termoobieg lub termoobieg z grzałką dolną grzeje na maxa mimo, że termostat rozłącza obwód (mierzyłem miernikiem i słychać "pyknięcie" termostatu (czyli z termostatem chyba wszystko ok). Lampka grzałek również świeci cały czas nawet po rozłączeniu przez termostat. Zauważyłem też, że kiedy pokrętło funkcyjne ustawię tylko na oświetlenie piekarnika to grzałka termoobiegu grzeje bez wentylatora. Proszę o poradę.

wojtek

1 6
  • #2 03 Gru 2012 01:09
    zhudomel
    Specjalista AGD

Najpierw sprawdź tą grzałkę od termoobiegu. Prawdopodobnie ma przebicie i dostaje zasilanie niezależnie od wyłącznika. Może też być uszkodzony jakiś kabel i zwiera do konstrukcji.

1
  • #3 03 Gru 2012 08:28
    wojtek55555
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź.
    Sorki za niewiedzę ale tak się zastanawiam jak najlepiej by to sprawdzić?
    pozdrawiam

0
  • #4 03 Gru 2012 09:12
    nikusert
    Poziom 37  

Witam
    Grzałka raczej nie bo by wybiło RCD,prędzej może przytopione przewody,czym sprawdzałeś to że jest napięcie?,jeżeli neonką to błąd ,sprawdź przez żarówkę.Termostat może cykać ,lecz niekoniecznie działa.Należy to sprawdzić.

0
  • #5 03 Gru 2012 11:34
    zhudomel
    Specjalista AGD

wojtek55555 napisał:
    jak najlepiej by to sprawdzić?
    Odkręcić tylną osłonę i zmierzyć albo zdjąć osłonę na tylnej ścianie w piekarniku i może będzie coś widać na grzałce.

0
  • #6 03 Gru 2012 13:54
    nikusert
    Poziom 37  

Tylna osłona i górna.

0
  • #7 03 Gru 2012 23:11
    wojtek55555
    Poziom 2  

Rozebrałem dziś kuchenkę no i znalazłem problem.
    To nie był problem grzałki. W module programatora są dwa przekaźniki. Piny jednego z nich (nr 5 i 6) na płytce były zupełnie upalone. Do programatora podpiąłem tylko zasilanie zegara (piny 1 i 2) natomiast przewody z obu przekaźników (każdy z osobna oczywiście) zmostkowałem (czyli 3 i 4 oraz 5 i 6). No i kuchenka działa jak nowa :).
    Pozdrawiam i sądzę że temat możemy uznać za zakończony
    wojtek

0