Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Termopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio SP C232SF - Wzdłużne pasy na wydrukach

Viesio 03 Dec 2012 00:29 2190 3
    Viesio
    Level 2  
    Witam,
    Niedawno kupiłem urządzenie Ricoh Aficio SP C232SF, Na czas transportu było ono rozmontowane. Podczas montażu miałem problem z zainstalowaniem bębna. Gdy już się to udało, okazało się, że coś jest nie tak, bo drukarka zostawia na wydrukach kilka pasów ( przy samym brzegu rozmycie, kompletnie nieczytelne ok. 1-1,5 cm oraz liczne mniejsze, nieco bliżej środka ok.1-2mm). Pasy są rozmazane, nie można na nich nic odczytać, jakby brakuje im barwy albo jest przesunięta (jakby coś ocierało i zostawiało ślad). Ślad zostaje minimalnie za wydrukiem przy krawędzi (koniec obszaru drukowania). Sprzedawca zasugerował, że być może po wydrukowaniu kilkunastu-kilkudziesięciu stron znikną bo to nadmiar toneru. Po kilkudziesięciu wydrukach nic się nie zmieniło. Znajomy doradził aby w tym urządzeniu sprawdzić <pas transmisyjny>. Po wyjęciu tonerów widać na nim mniej więcej te same rysy, które odbijają się na kartkach. Na niektórych tonerach w ich miejscu na bębenkach widać resztki proszku który jakby się od nich nie odkleił. <Pas transmisyjny> jest więc wyraźnie porysowany. Nie znam się na kopiarkach poza jakimiś w miarę standardowymi czynnościami. Proszę o pomoc, czy jest to wina pasa, ew. czy tylko jego. Jaki może być koszt jego wymiany, i gdzie można go kupić, (szukałem w internecie, ale nie znalazłem konkretnie do tego modelu) i czy dam radę sam go wymienić. Przedstawiciel ricoha domaga się przywiezienia sprzętu w celu diagnozy, i nie chce powiedzieć ile będzie kosztować wymiana pasa. (Dowiezienie go jest w tej chwili nie możliwe)
    Pozdrawiam,
    przepraszam za ewentualne błędy, ale to pierwszy post na tym forum.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Termopasty
    xerkop
    Level 14  
    Koszty naprawy tej maszyny są takie. Że uwierz mi - od razu lepiej kup coś innego.
    Ta maszyna to koszmar. Po za tym to wymysł Hitachi (Samsunga ???). RICOH podobno zakupił jakieś laboratorium i ten badziew wypuścił. Nawet w kody wchodzi się tak samo jak w SAMSUNGU. Mam kilka tych sprzętów w serwisie:(

Koszty wymiany części są wysokie. A co pada najczęściej:
    - skaner ma kiczowatą jakość kopii - taki urok - czyszczenie i kalibracja nie pomaga,
    - resetuje wydruki z PDF (upgrade firmware zrobiony) i dalej to samo
    - błąd "ID sensor require cleaning", którego pomimo wymiany ID sensorów i wiązki nie da się usunąć - próba czyszczenia styków EPROM również nie pomogła
    - tulejki wałka górnego się rozłażą i szlag trafia koło napędowe wałka górnego, pęka na kształt gwiazdy
    - pas transferowy to już tylko dodatek do kosztownych bębnów.

A tak na przyszłość RICOH nigdy nie projektował i nie sprzedawał małych maszyn (za wyjątkiem M5 :P).
    Najczęściej to gnioty skopiowane lub zakupione od innych tubylców i sprzedawane na pchlim targu z logiem RICOH.

Pozdrawiam
  • Termopasty
    Viesio
    Level 2  
    Rozumiem, że ekonomika tych maszyn jest wątpliwa, ale ja już zainwestowałem w tą maszynę. Ta którą kupiłem jeszcze nie powinna mieć chyba problemów - jest prawie nowa (5000 wydruków), ma prawie pełne tonery. Nie chcę jej używać "przemysłowo", ale w dość ograniczonym zakresie - do kolorów, jako 2 kopiarka po Brotherze MFC8800N. W tym stanie nie da się jej używać, a sprzedaż to tylko strata zainwestowanych pieniędzy, czyli dla mnie sporo. Dziś dzwonił serwisant Ricoha, po namyśle stwierdził, że to na 99% pas, który rzeczywiście mógł ulec uszkodzeniu przez źle założone to coś na przednich "drzwiach". Co do naprawy w ich wypadku tylko na miejscu, podobnie jak kosztorys i pewnie za kosmiczne pieniądze. Tak więc kombinuję, czy nie da się tego naprawić na miejscu na jakimś powiedzmy używanym czy regenerowanym pasie? Może wiesz gdzie można taki pas kupić, jaki ma symbol?
    xerkop
    Level 14  
    Viesio wrote:
    Rozumiem, że ekonomika tych maszyn jest wątpliwa, ale ja już zainwestowałem w tą maszynę. Ta którą kupiłem jeszcze nie powinna mieć chyba problemów - jest prawie nowa (5000 wydruków), ma prawie pełne tonery. Nie chcę jej używać "przemysłowo", ale w dość ograniczonym zakresie

Sam sobie odpowiedziałeś.

1. Ricoh Intermediate Transfer Belt M0180692, M018-0692 - 1185 zł