Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wideorejestratory jako kamery przemysłowe (monitoring)

ktomek154 03 Dec 2012 07:22 4350 10
    ktomek154
    Level 9  
    Witam wszystkich:)
    Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość...
    W mojej okolicy nagle zaczęły ginąć cenne przedmioty z garaży. Chcąc się przed tym uchronić (nakryć włamywaczy) postanowiłem przerobić wideorejestrator. Moje pytanie brzmi następująco: Istnieje możliwość zamontowania innej kamery w miejsce seryjnej kamery w wideorejestratorze? Można ustawić go tak aby nagrywał tylko od czasu wykrycia ruchu? W nocy obraz będzie widoczny na odległość około 3-4m? Proszę o odpowiedzi, bo nie wiem czy jest sens kupowania wideorejestratora czy lepiej dać sobie z tym spokój:)
  • OptexOptex
    iZabezpieczenia
    Level 13  
    Chyba mylisz nieco pojęcia. W klasycznej CCTV, zwanej też potocznie "analogową", rejestrator i kamera to dwie zupełnie oddzielne rzeczy. Praktycznie nie istnieją rozwiązania zintegrowane.

Kamerę kupujesz jaką Ci się żywnie podoba. Podłączasz do zasilania i do rejestratora i voila, działa.

Wszystkie rejestratory będące obecnie na rynku, od najbardziej chińskich po w pełni profesjonalne, posiadają funkcję detekcji ruchu i nagrywania tylko w razie wystąpienia zdarzenia.

Jeśli wybierzesz model z dobrą czułością (podawana w luxach, im mniej, tym lepiej) a garaż jest oświetlony w jakikolwiek sposób lub kamerę ze zintegrowanym promiennikiem podczerwieni, spokojnie zobaczysz co trzeba na 3-4 m.
  • OptexOptex
    shadow0013
    Level 34  
    Co zrobisz z nagraniem? W tym kraju prawo chroni złodzieja. Już lepiej załóż nawet prowizoryczny alarm. Jak alarm się załączy to może uruchomić rejestrator (jak chcesz się podniecać).
    riddyk
    Level 20  
    Wydaje mi się że autor tematu miał namyśli wideorejestrator samochodowy, którego urzywa się do rejestracji drogi.
    Praktyczniejszym rozwiązaniem będzie zamontowanie czujnika ruchu załączającego syrenę lub/i rejestrator.
    Można spróbować zastosować kamerę IP tylko komputer musiałby być włączony, aby w razie potrzeby zarejestrował zdarzenie.
    ktomek154
    Level 9  
    Jaki alarm masz na myśli? Dlaczego mam się niby podniecać?
    shadow0013
    Level 34  
    ktomek154 wrote:
    Jaki alarm masz na myśli?

Przypuszczam że są garaże gdzieś wolno stojące i niskie - czujnik(i), jakaś serenka w środku (no chyba że się da zamontować na zewnątrz) + radiopowiadomienie np. SMSa.
    ktomek154 wrote:
    Dlaczego mam się niby podniecać?

Oglądając kolejny raz filmik jak Cię obrabiają zawsze możesz powiedzieć "jak Cię taki owaki dopadnę" - zawsze to jakiś zastrzyk adrenaliny.
    ktomek154
    Level 9  
    Trudno jest wykonać radiopowiadomienie SMSem i ile wyniesie zrobienie tego?
    Z tym czujnikiem ruchu to dobry pomysł. Gdzie Waszym zdaniem najlepiej jest go umieścić? Myślałem o drzwiach wejściowych( w trakcie otwierania drzwi załączy się alarm).
    shadow0013
    Level 34  
    Jak chcesz sam robić to szukaj na elektrodzie były opisy, jak nie czujesz się na siłach to wpisz na allegro alarm SMS i to to samo na googlach. Jak to umieścić - trudno określić jak się nie wie co to za garaż - czujnik otwarcia faktycznie na drzwiach czujka PIR tak żeby było widać bramę garażową, czy są jakieś dodatkowe okna?
    ktomek154
    Level 9  
    Garaż jest w kształcie prostokąta. Na dłuższej ścianie na środku są drzwi, a po bokach dwa okna.
    shadow0013
    Level 34  
    Okna są zabezpieczone? Jeśli przez okna da się przecisnąć (kraty można wyłamać) to trzeba dodatkowe czujki.
    ktomek154
    Level 9  
    Tak. Dzięki za pomoc:)