Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo/ThinkPad/E420 - Błąd ładowania baterii

hiro73 03 Gru 2012 08:24 2520 2
  • #1 03 Gru 2012 08:24
    hiro73
    Poziom 8  

Witam
    Thinkpad posiada oprogramowanie lenovo do zarządzania baterią.
    Oprogramowanie informuje mnie:
    "A battery error has occurred. The battery cannot be charged. Replace teh baterry".

Oczywiście wiem, że chodzi o to, iż bateria już skończyła swój żywot.

Ilość cykli jest bardzo duża - 642. Bateria ma 17 miesięcy. Wszystko by było ok, gdyby nie jedno ale, krótko przed zablokowaniem się możliwości łądowania, bateria trzymała 2 h bez żadnego problemu.

Zmierzam do tego, abyście podpowiedzieli mi, co ustawić, aby pozwolić jeszcze baterii ładować się i podtrzymywać prace notebooka. Aktualnie po wyciągnięciu wtyczki zasilania laptop wyłącza się. Wiem, że sama bateriia jeszcze powinna spokojnie trzymać, ale Lenovo samo blokuje możliwośc pracy na baterii i mozliwość ładowania.
    Usunąłem program power menager, ale niestety nadal brak mozliwości ładowania.
    Jeżeli bateria, krótko przed zablokowaniem ładowania trzymała 2h to niemożliwe jest aby straciła całą swoją funkcjonalność.

Proszę o info.
    pozdrawiam
    Hiro

0 2
  • #2 03 Gru 2012 09:13
    Lupo - baterie

Poziom 23  

No niestety, ale tak to z bateriami bywa. Jednego dnia trzyma 2h, a drugiego wcale. Przyczyn uszkodzenia baterii może być kilka np.: sterownik biorąc pod uwagę ilość cykli baterii oraz datę jej produkcji obliczył, iż bateria jest już stara i nie powinna być używana, albo uszkodzeniu uległa któraś z sekcji ogniw i tym samym sterownik również się zablokował. Praca ogniw to nic innego jak procesy chemiczne, które się z czasem starzeją.

Otwórz baterie, sprawdź napięcie na całym pakiecie i poszczególnych sekcjach, ale i tak najprawdopodobniej czeka Cie wymiana ogniw, bo te które masz są już po prostu stare. Sprawdź również jaki masz sterownik baterii, bo jeżeli chciałbyś zregenerować tą baterię, to czeka Cię jego reset.

Zablokowanie (uszkodzenie) baterii nie ma związku z softem zainstalowanym na laptopie. Power manager nie ma związku z pracą baterii.

0
  • #3 03 Gru 2012 09:35
    hiro73
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź. Trudno.

pozdrawiam

Hiro

0