Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo z580 - nie działają tryby oszczędności energii

marcin0218 03 Dec 2012 08:34 2307 8
 • #1
  marcin0218
  Level 16  
  Witam. Posiadm laptopa Lenovo z580 I5-3210m, 4 gb ram, GF 630m. System Windows 8. Problm, który przedstawię wystęował także pod windowsem 7. Zainstalowałem wszystkie sterowniki. W tym power management. Niestety jezeli przełączam an tryb oszczędny to ekran wcale się nie ściemnia tak jak to ustawiłem w opcjach dla danego trybu energii. Niewiem czy dzialanie procesora spada do 50% jak to ustawilem bo niewiem jak to sprawdzić. Ale najwiecej energi pobiera ekran. Kiedys na samiutkim poczatku pod win 7 mi to dzialalo zaraz po zainstalowaniu ale po 2 godzinach juz nie. Moze jakis sterownik koliduje? Jedyne co dzialalo caly czas pod win 7 to to, że jak zmienialem na tryb oszczędny to zminiał się pasek dolny w ssytemie na mniej zaawansowany w sensie z aero na zwykły.
 • #2
  Richter
  Level 31  
  Próbowałeś aktualizować sterownik od zarządzania energią ze strony producenta? Sprawdzałeś bios czy tam opcje związane z oszczędzaniem nie są zmienione ?
 • #3
  marcin0218
  Level 16  
  Jeżeli chodzi o BIOS to nie widzę tam żadnych ustawień odnośnie zarządzania energią. Jest on dosyć ubogi w porównaniu z moim stacjonarnym kompem. a co do sterownikow to naturalnie mam najnowsze tym bardziej teraz pod windows 8 :)
 • #4
  Richter
  Level 31  
  Jak masz ikonkę baterii w pasku systemowym tam masz plan zasilania w momencie jak je zmieniasz dzieje się coś? W każdym planie masz możliwość zmiany jasność, pozmieniaj i sprawdź czy są różnice.
 • #5
  marcin0218
  Level 16  
  No wlasnie nie. Jak ustawie tam np dla trybu oszczednego i np bez podlaczenia bateri pasek jasnosci na minimum to gdy przechodze w ten tryb to ekran w cale nie sciemnia sie. Mozliwe ze tryb pracy procesora itp sie zmienia po po zmianie w ten tryb zwieksza sie niby spodziewany czas baterii. Ale ekran tez moglby sie sciemniac bo jak wiadamo gdy przeladam tylko strony www to najwiecej energi żre ekran :)
 • #6
  Richter
  Level 31  
  A działa regulacja jasności ekranu z poziomu klawiatury ?
 • #7
  marcin0218
  Level 16  
  tak działa. Pozostałe klawisze funkcyjne też.
 • #8
  Richter
  Level 31  
  Sprawdź wartość % jaka jest u Ciebie w pkt 4 Link
 • #9
  marcin0218
  Level 16  
  zasialnie bateryne i z kablem na 100%.. teraz bateryjne zmniejszylem na 50%.. co do ustawien jasnosci to na oszczednym mam 30%, ale po przejsciu z wysokiej wydajnosci nie zmiania sie na niższą jasność