Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbiornik na wodę ciśnienie do 5-6 bar

03 Gru 2012 09:57 2175 11
  • Poziom 9  
    CZęść
    Mam taki problem poszukuje zbiornika zamkniętego do którego będzie pompowana woda. Chcę dokonywać pomiaru ciśnienia i poziomu cieczy w tym zbiorniku. Mam dwie pompy jedna 5barów a druga 4 bary. Jakie ciśnienie maksymalne będzie w tym zbiorniku i jaki zbiornik dobrać?
  • Poziom 33  
    Jeśli pompa daje 5 bar to ciśnienie w zbiorniku wyniesie 5 bar, chyba proste. Co to ma być za zbiornik? Ma on działać jako hydrofor? Jaka ma być pojemność zbiornika?
  • Poziom 35  
    Zbiornik musi być z atestem na 10 bar, przynajmniej tak słyszałem że powinien wytrzymać 2 razy więcej niż nominalne ciśnienie. Do pojemności wody dolicz objętość poduszki powietrznej utrzymującej ciśnienie w zbiorniku.
  • Poziom 9  
    Chodzi o to że są 2 pompy połączone równolegle jedna 5 druga 4 bary i jakie będzie ciśnienie? A zbiornik na być taki żeby dało radę wspomniane czujniki zamontować i pojemność do 50 l
  • Poziom 22  
    Domyślam się że budujesz stanowisko badawcze .Musisz zbiornik wyposażyć w manometry, czujniki poziomu zawór bezpieczeństwa itd, Przy równoległej pracy pomp o różnych ciśnieniach nominalnych ciśnienie w zbiorniku zamkniętym będzie wynikać z wartości pracy pompy o wyższym ciśnieniu.
  • Poziom 33  
    Ciśnienia się nie sumują. Cisnienie osiągnie 5bar, sumuje się wydatek.
  • Poziom 9  
    Bobbo dokładnie o to mi chodzi. Powiedz mi skąd wziąć taki zbiornik aby można było to zmontowąć?
  • Poziom 22  
    Zrobić projekt obliczenia na zadane ciśnienie tzw wytrzymałościowe. Dobrać grubość i gatunek blachy na ścianki walca i dennic. Pospawać wspawać króćce i oprzyrządowac. Wersia druga kupić na złomie taki zbiornik.i kombinować.
  • Poziom 35  
    Może jakaś butla gazowa?

Albo stara gaśnica.
  • Poziom 9  
    Bobbo a jakieś wskazówki jak policzyć tą wytrzymałke i na jakiej podstawie tą grubość dobrać?
  • Poziom 22  
    Nie pamiętam dokładnie , ale w poradniku mechanika znajdzisz wzory na obliczenia wytrzymałości . Trzeba uwzględnić normy założyć rodzaj spawów sprawdzić wytrzymałość spawów. dobrać materiały. Najlepiej skontaktować się ze studentem politechniki. On jest na bieżąco .
  • Poziom 21  
    Witam.

Bobbo napisał:
    Domyślam się że budujesz stanowisko badawcze .Musisz zbiornik wyposażyć w manometry, czujniki poziomu zawór bezpieczeństwa itd, Przy równoległej pracy pomp o różnych ciśnieniach nominalnych ciśnienie w zbiorniku zamkniętym będzie wynikać z wartości pracy pompy o wyższym ciśnieniu.

...pod warunkiem "zablokowania" zaworem zwrotnym wstecznego przepływu przez pompę o mniejszej wysokości podnoszenia. Co generalnie dotyczy pompi odśrodkowych.