Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia - Sensor airbag

03 Gru 2012 11:29 7983 12
  • Poziom 16  
    Witam,
    Potrzebuję pomocy,a mianowicie muszę zakupić sterownik poduszek do Skody Fabii,auto jest z 2010r,model jeszcze przed liftem,z serwisu dowiedziałem się,że potrzebuję sensor o numerach 1C0 909 605K ,auto ma 4 poduszki powietrzne.
    I teraz pojawia się pytanie,czy pozostałe numery ze sterownika tez muszą się zgadzać?Na co zwrócić uwagę przy zakupie?Z wiadomych powodów nie kupię w serwisie.
    Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.Jarek
  • Poziom 16  
    Tylko jest problem,bo nie wiem jaki index powinien mieć sterownik,stary sterownik wysłałem do naprawy do P. Daniela Załuskiego z Lubaczowa,niestety nie odesłał sterownika,a telefonu nie odbiera,dzwoniąc z innego słysząc mój głos się rozłącza.Prosiłem (sms) aby chociaż podał numery z niego,niestety nie odpisuje.
    Jest kilka dostępnych na znanym portalu z numerem uzyskanym z serwisu,ale niestety nie mam pewności który kupić. Czy jak zakupię do auta z 4 poduszkami będzie ok?,Musi być wersja europejska?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Nie próbowałem nigdy wstawiać sterownika z innym indeksem.
    Teoretycznie powinien zadziałać sterownik z auta z tą samą ilością poduszek.
    Musisz wziąć pod uwagę jeszcze czy jest przełącznik od wyłączania poduchy pasażera.
    Jeżeli ta osoba prowadzi legalną działalność i masz dowód nadania paczki to zgłoś sprawę na policję o oszustwo.
  • Poziom 16  
    Witam ponownie,przepraszam,że tak długo się nie odzywałem,o dziwo sterownik doszedł po długim czasie,został zamontowany w aucie,następnie została przeprowadzona diagnostyka komputerowa z kasowaniem błędów, i tu pojawił się problem,a mianowicie według Mechanika ten sterownik nie został poprawnie naprawiony/zresetowany.

Poniżej lista błędów:
    00595 - zarejestrowane dane o wypadku,brak objawu,stały,
    65535 - system OK,(jeśli jest aktywna kontrolka MIL,skontroluj moduł ECU),
    01578 - zdeaktywowana kontrolka ostrzegawcza poduszki powietrznej strona pasażera,obwód przerwany,stały,
    00591 - przełącznik lewego przedniego pasa,zwarcie z biegunem dodatnim,lub obwód przerwany,stały,
    00592 - przełącznik prawego przedniego pasa,zwrcie z biegunem dodatnim,lub obwód przerwany,stały,
    01228 - wyłącznik poduszki powietrznej pasażera,obwód przerwany,stały,
    01221 - czujnik zderzeń bocznych,strona kierowcy,brak,lub nieprawidłowe ustawienie,stały,
    01222 - czujnik zderzeń bocznych,strona pasażera,brak,lub nieprawidłowe ustawienie,stały

Dodano po 6 [minuty]:

I teraz pojawia się pytanie,czy sensor airbag został poprawnie ,, naprawiony",czy przyczyna tkwi w złym montażu,dodam,że auto miało wystrzelone dwie przednie poduszki i napinacze,boczne poduszki ok.Sam montowałem poduszki, napinacze i sensor,możliwe,że źle coś podłączyłem?(raczej nie ma możliwości żel podłączyć)
    Z wiadomości od mechanika pierwszy błąd wskazuje na nieprawidłowe resetowanie/naprawę.
    Będę wdzięczny za sugestie.
    Pozdrawiam serdecznie.Jarek
  • Spec od samochodów
    Nie bo nadal masz zapisane dane o wypadku
  • Poziom 16  
    Witam po długim czasie,serownik poszedł na reklamację/do poprawy jednak znów sprawa utknęła w martwym punkcie,nie mogąc się doczekać naprawionego a zarazem ustalić konkrety z osoba naprawiającą...zakupiłem drugi o tych samych numerach i indeksie,po podłączeniu jest błąd 01224 - uszkodzenie sterownika ecu,brak objawu,stały,
    I teraz rodzi się pytanie,czy sterownik jest nie odpowiedni do mojego auta,czy faktycznie jest uszkodzony,jest na nim kartka z dużym kodem 13402.Wiem,że sterownik jest z innego auta,ale zgadza się numer i index,a nawet gdzie jest produkowany - ciekawostka - made in romania.
    Jak dalej ugryźć ten problem?
    Już mnie dobija ta sytuacja,będę niezmiernie wdzięczny za pomoc,
    Pozdrawiam.Jarek
  • Poziom 9  
    Witam!! Ja też mam problem z poduszką. Mąż kasował problem z wspomaganiem po "naprawie"(była wilgotna płytka po wysuszeniu lampka zgasła i było ok)- błąd 1290 Nie znany kod błędu
    zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
    816 Nie znany kod błędu
    uszkodzenie - BŁĄD SPORADYCZNY 816 - - - - - 0330 Sensor wspomagania kierownicy G250

i na moje nieszczęście zaczął sprawdzać przez VAG 4.9 poduszkę czy sprawna. Oczywiście nie wykazało błędów, ale po chwili choć nie wiem dokładnie bo nie wiem czy się nie chce mąż przyznać co tam próbował i pstrykał jeszcze- wyskoczył błąd 1656 Moduł poduszek powietrznych SRS - crash signal-
    1195-koniec
    W TYM MOMENCIE NIE CHODZI ANI WSPOMAGANIE (NAWET SILNICZKA NIE SŁYCHAĆ) ANI PODUSZKA. NIE WIEM CO ZROBIĆ CZY DA SIĘ TO ODWRÓCIĆ. AŻ NIE CHCE SIĘ WIERZYĆ ŻE JESZCZE O GODZ. 13 MIAŁAM SPRAWNE AUTO.
    Skoda fabia 2000 1.4 mpi
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Jarbzyk, proponuje odebrać sterownik z rąk amatora który próbuje Ci go naprawić.
    Błąd 65535 świadczy o tym że we wsadzie jest już nieźle namieszane więc może się okazać że po tym kolesiu nie będzie co naprawiać a nie mając oryginału będziesz musiał kupić jeszcze z 10 sterowników zanim trafisz na ten właściwy.
    Błąd 1224 świadczy o tym że sterownik nie pasuje do tego auta.

Fortunka, ten błąd 1656 sam nie wyskakuje - nie wiem co ten Twój mąż tam pogrzebał ale ten błąd jest zapisywany kiedy auto ma wypadek.
    Po wypadku zostaje wyłączone wspomaganie w aucie i nie ruszy Ci wspomaganie póki nie naprawisz sterownika poduszek.
  • Poziom 9  
    Przypuszczam, że to wina wadliwych sterowników. Na innych forach piszą o wadach w rocznikach 2000 -2001 skoda. Wypadku nie było bo wszystko ładnie pracowało i gasło po przekręceniu kluczyka. To co piszą na forach samo sprawdzanie przez program może go uszkodzić. Tak właśnie zrobił mąż na moje nieszczęście.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    fortunka napisał:
    Przypuszczam, że to wina wadliwych sterowników. Na innych forach piszą o wadach w rocznikach 2000 -2001 skoda. Wypadku nie było bo wszystko ładnie pracowało i gasło po przekręceniu kluczyka. To co piszą na forach samo sprawdzanie przez program może go uszkodzić. Tak właśnie zrobił mąż na moje nieszczęście.

Poczytaj dokładniej i zobacz jaki błąd się wtedy pojawia - będzie to 65535.
    U Ciebie jest inny błąd który mówi o tym że jest zapisana informacja o kolizji, więc z tego powodu nie działa wspomaganie.
    Jak masz nr. sterownika?
    Nie ma żadnej reguły że jak jest auto z roku 2000 to taki sterownik tam jest.
    Takie sterowniki się naprawia.
  • Poziom 9  
    Wspomaganie mi już ruszyło vag com to załatwił po przez adres grupy 44. Niestety nadal świeci poduszka :( nr sensora 6Q0909605

Dodano po 1 [minuty]:

a numer błędu tak jak pisałam 1656 i ten koniec-1195 wyskakiwał i to wszystko
  • Poziom 16  
    Witam,stary temat,udało się poprawić sterownik i wszystko działa jak należy.
    Temat zamknięty.Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.