Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zanik fal w radiu fabrycznym Skoda Bolero

03 Dec 2012 15:36 2373 4
  • Level 1  
    Witam.
    Mam problem z radiem fabrycznym Skoda Bolero.
    Zakupiłem Octavię tour bez radia ale z instalacja pod radio. Zakupiłem również Radyjko Bolero. Ku mojemu zdziwieniu w radyjku są dwa gniazda antenowe a z instalacji wychodzi tylko jedna wtyczka. Co powinienem zamontować żeby radio nie gubiło fal?
    Dzięki za odpowiedź.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 14  
    Kiedyś można było kupić wzmacniacz FM taki na kabel podpinałeś pod instalacje antenową samochodu albo sprawdź kabel anteny mógł się gdzieś przerwać.
  • Level 9  
    U mnie jest ta sama sytuacja i podłączałem do jednego i drugiego wejścia ale jakość była taka sama. Czasami przy kiepskiej pogodzie (mgła, śnieg) to to w w kilku miejscach co jadę zanika sygnał radiowy. Przy normalnej pogodzie nie gubi fal. Kupiłem nawet w ASO Skody kabelek z rozdzielaczem na dwa wejścia antenowe ale jeszcze nie podłaczyłem, zastanawiam się czy to coś polepszy czy trzeba jaki,ś wzmacniacz albo drugą antene. pomóżcie.
  • Level 25  
    Podłączcie sumator anten Fakra a do niego oczywiście sprawną antenę ze wzmacniaczem + jej odpowiednie zasilanie poprzez separator jeśli wymagane.
    Musi działać.
  • Level 9  
    Kupiłem w salonie kabel z takim jednym wejściem od anteny i z dwoma wyjściami do radia (podejrzewam że to jest ten sumator anten) i podłączyłem. Antenę wraz z instalacją miałem założoną fabrycznie więc myślę, że to wystarczy i poprawi jakość. Myślę, że separatora już nie trzeba bo radio jest oryginalnie fabryczne.
    Jak trochę pojeżdżę to się okaże czy pomogło.