Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann Vitotronic 200 - Mimo programu CWU grzejniki gorące

O.E.Bjoerndalen 03 Dec 2012 16:43 2802 5
 • #1
  O.E.Bjoerndalen
  Level 2  
  Witam! Mój problem polega na tym że mając wybrany program podgrzewania ciepła woda użytkowa piec podgrzewa wodę i wszystko jest w porządku. Problem pojawia się gdy temperatura spada poniżej 3"C i włącza się śnieżynka czyli zabezpieczenie antyzamrożeniowe. Wtedy podczas podgrzewania wody, grzejniki robią się gorące i po skończeniu podgrzewania wody temperatura na kotle szybko spada do ok. 20"C.Gdy nie ma tej śnieżynki to woda jest podgrzana, grzejniki zimne a temperatura kotła ok. 60"C i bardzo wolno spada Dlaczego mimo zadania polegającego na grzaniu wody grzane są przy antyzamrożeniówce grzejniki i jak rozwiązać ten problem?
 • #2
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Który dokładnie model masz tego Vitotronica 200.
  Możesz rozwiązać ten problem poprzez wyłączenie funkcji anty zamarzaniowej, obniżeniu temperatury zadziałania tej funkcji, ale istnieje ryzyko zamarznięcia.
  Jeżeli masz włączony program grzania centralnego oraz ciepłej wody to ten problem również się pojawia? Może wystarczyłoby włączyć ogrzewanie tylko ustawić niską krzywą grzewczą aby grzejniki nie dawały "czadu"
 • #3
  O.E.Bjoerndalen
  Level 2  
  A w jaki sposób można obniżyć temperaturę antyzamrożeniową albo ją wyłączyć?

  Dodano po 2 [minuty]:

  Vitotronic 200 Typ KW1 jeśli o to chodziło.
 • #4
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  W kodowaniu serwisowym regulatora (wg instrukcji która jest dostępna na www.viessmann.pl). Z tym że robisz to oczywiście na własną odpowiedzialność.
 • #5
  O.E.Bjoerndalen
  Level 2  
  A jakie ponoszę ryzyko ze zmianą temp.?
 • #6
  eLolek
  Level 16  
  Tak właśnie działa ochrona przeciwzamrożeniowa. W czym właściwie jest problem? Gdy temperatura zewnętrzna jest wyższa od ustawionej granicy ochrony, to kocioł stygnie powoli, bo po nagrzaniu wody w zasobniku zatrzymuje pompy i nie ma dalszego odbioru ciepła. Gdy temperatura spada i włącza się przeciwzamrożeniówka, to sterownik uruchamia pompę c.o. i rozgrzewa kocioł a potem kocioł stygnie przy ciągle pracującej pompie. W ten sposób chroni instalację przed zamarznięciem, ale nie grzeje cały czas normalnie. Temperaturę graniczną ochrony można zmienić w parametrach serwisowych, ale nie jest to wskazane.