Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brak prądu na świecach żarowych golf3

truszkowskiireneusz 03 Dec 2012 16:49 4338 8
IGE-XAO
    truszkowskiireneusz
    Level 9  
    Witam. Mam golfa 3 z 92/93 r. problem polega na tym że występuje u mnie brak prądu na na świecach i nie świeci się kontrolka grzania świec. Wymieniłem przekaznik 104. Nic to nie dało, sprawdziłem bezpiecznik 50A na którym miernik nie pokazał mi napięcia. Grzeje świece podłączając bezpośrednio + aku. do listwy świec. Nie wiem gdzie mam dalej szukać.
  • IGE-XAO
    autoas
    Level 42  
    Ten przekaźnik uruchamiany jest dodatkowym modułem...szukaj...a jak znajdziesz to rozbierz i jeśli ci lutownica nie obca, to może ci się poszczęści...
  • IGE-XAO
    truszkowskiireneusz
    Level 9  
    Ok. Odłączę czujnik i dam znać. Dzięki
    truszkowskiireneusz
    Level 9  
    To był czujnik.... wszystko już działa . Dzięki
    truszkowskiireneusz
    Level 9  
    Witam ponownie. Wszystko działało poprawnie aż do dzisiaj. Znów nie ma grzania świec. Czujnik tem. , bezpiecznik i przekaznik są ok. Kontrolka grzania świec tęż się nie świeci . Jak macie jakiś dobry schemat elektryczny to był bym wdzieczny.
    Sady
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Skąd wiadomo, że czujnik temperatury jest dobry?
    truszkowskiireneusz
    Level 9  
    Wartości zmierzonych teraz nie podam, ale jak tylko sobie przypomnę to napiszę. Znalazłem jeszcze jakiś dziwny przekaźnik pod zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodniczego o nazwie AHO. Nie wiem co to jest ale demontaż przy tej temperaturze mija się z celem. A żeby go sprawdzić musiał bym go zdemontować. Wiecie co to jest?
  • Helpful post
    kaczor4011
    Level 15  
    Z tego co piszesz wymieniłeś wcześniej przekaźnik, następnie czujnik temp - włożyłeś nowe zamienniki czy ori??
    truszkowskiireneusz wrote:
    Czujnik tem. i przekaznik są ok
    jak to sprawdziłeś??
    Zrób jeszcze raz tak jak pisałem na początku, czyli odłącz czujnik temp i sprawdź na ,,starym'' i nowym przekaźniku, w moim byłym golfie (taki jak twój mk3 1,9d 1Y ) było podobnie po zmianie czujnika temp ( okazał się wadliwy - firma hans preis - po włożeniu ori używanego było ok)