Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak prądu na świecach żarowych golf3

truszkowskiireneusz 03 Gru 2012 16:49 3681 8
  • #1 03 Gru 2012 16:49
    truszkowskiireneusz
    Poziom 7  

Witam. Mam golfa 3 z 92/93 r. problem polega na tym że występuje u mnie brak prądu na na świecach i nie świeci się kontrolka grzania świec. Wymieniłem przekaznik 104. Nic to nie dało, sprawdziłem bezpiecznik 50A na którym miernik nie pokazał mi napięcia. Grzeje świece podłączając bezpośrednio + aku. do listwy świec. Nie wiem gdzie mam dalej szukać.

0 8
  • #2 03 Gru 2012 18:48
    autoas
    Poziom 42  

Ten przekaźnik uruchamiany jest dodatkowym modułem...szukaj...a jak znajdziesz to rozbierz i jeśli ci lutownica nie obca, to może ci się poszczęści...

0
  • #4 05 Gru 2012 13:14
    truszkowskiireneusz
    Poziom 7  

Ok. Odłączę czujnik i dam znać. Dzięki

0
  • #5 07 Gru 2012 15:20
    truszkowskiireneusz
    Poziom 7  

To był czujnik.... wszystko już działa . Dzięki

0
  • #6 08 Gru 2012 12:42
    truszkowskiireneusz
    Poziom 7  

Witam ponownie. Wszystko działało poprawnie aż do dzisiaj. Znów nie ma grzania świec. Czujnik tem. , bezpiecznik i przekaznik są ok. Kontrolka grzania świec tęż się nie świeci . Jak macie jakiś dobry schemat elektryczny to był bym wdzieczny.

0
  • #7 08 Gru 2012 13:17
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skąd wiadomo, że czujnik temperatury jest dobry?

0
  • #8 08 Gru 2012 15:19
    truszkowskiireneusz
    Poziom 7  

Wartości zmierzonych teraz nie podam, ale jak tylko sobie przypomnę to napiszę. Znalazłem jeszcze jakiś dziwny przekaźnik pod zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodniczego o nazwie AHO. Nie wiem co to jest ale demontaż przy tej temperaturze mija się z celem. A żeby go sprawdzić musiał bym go zdemontować. Wiecie co to jest?

0
  • Pomocny post
    #9 08 Gru 2012 22:27
    kaczor4011
    Poziom 14  

Z tego co piszesz wymieniłeś wcześniej przekaźnik, następnie czujnik temp - włożyłeś nowe zamienniki czy ori??

truszkowskiireneusz napisał:
    Czujnik tem. i przekaznik są ok
    jak to sprawdziłeś??
    Zrób jeszcze raz tak jak pisałem na początku, czyli odłącz czujnik temp i sprawdź na ,,starym'' i nowym przekaźniku, w moim byłym golfie (taki jak twój mk3 1,9d 1Y ) było podobnie po zmianie czujnika temp ( okazał się wadliwy - firma hans preis - po włożeniu ori używanego było ok)

1