Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III - długo pracuje pompka od zamka centralnego

dzony92 03 Gru 2012 17:16 7560 15
  • #1 03 Gru 2012 17:16
    dzony92
    Poziom 19  

Witam, po OTWARCIU samochodu pompka od zamka centralnego pracuje przez dłuższy czas (głównie jak jest zimno i samochód jest nie rozgrzany) przy ZAMYKANIU podobnie ale już rzadziej się zdarza. Przewody są szczelne.

1 15
  • #2 03 Gru 2012 17:28
    autoas
    Poziom 41  

dzony92 napisał:
    Przewody są szczelne

No to któryś mieszek w siłowniku uszkodzony...szukać i nie pytać....

1
  • #3 03 Gru 2012 19:46
    dzony92
    Poziom 19  

Siłowników w zamkach?
    A awaria pompki wchodzi w grę?

0
  • #4 03 Gru 2012 19:54
    autoas
    Poziom 41  

dzony92 napisał:
    A awaria pompki wchodzi w grę?

To zatkaj palcem wylot z pompki i włączaj i wyłączaj centralny i sprawdź jak długo chodzi...

0
  • #5 03 Gru 2012 19:59
    qoompel
    Poziom 21  

dzony92 napisał:
    głównie jak jest zimno i samochód jest nie rozgrzany
    Przewody i złączki są nierozgrzane, przez co zwiększa się możliwość wystąpienia nieszczelności.

Pompka pracuje, bo musi dobić do z góry ustalonego ciśnienia - przy dziurce, czy nieszczelności pracuje do oporu. Z tego co się orientuję, to zabezpieczenie wyłącza ją za każdym razem po 30-40s. Musisz szybko dokonać rozeznania, bo ta pompa szybko padnie - a właściwie szczotki silnika. To jest dość problematyczny temat.

Rzuć okiem na pompkę czy nie dostało się wody i nie ma zwarcia. Później w momencie kiedy pompka nadaje ciśnienie, posłuchaj z bliska przy każdych drzwiach gdzie słychać "syki". Tam będzie wyciek powietrza. Na przewodzie, siłowniku czy złączce.

autoas napisał:
    To zatkaj palcem wylot z pompki i włączaj i wyłączaj centralny i sprawdź jak długo chodzi...
    To oczywiście jest dobry sposób. Po sprawdzeniu wszystkich ścieżek można się dowiedzieć, czy to faktycznie uszczelnienia pompki "siadły", czy pompka dmucha bez sensu w któryś przewód. Prosta robota :)

Swoją drogą myślałem, że w Golfach CZ był elektryczny. Ta pompka w SzmelcWagenach obsługuje chyba tylko zamki drzwi? A pomyślcie co się dzieje w Mercedesach W210/W140/W126, gdzie taka pompka współdziała z automatyczną klimatyzacją, zamkami, klapami, zagłówkami, fotelami ortopedycznymi, silnikiem...

0
  • #6 03 Gru 2012 20:16
    dzony92
    Poziom 19  

Też mi się wydaje złym wyjściem pneumatyczna pompka ale cóż :)
    Jeszcze jedno, gdy wciskam guzik u kierowcy od centralnego zamka powinny zamykać się wszystkie drzwi a zamykają się tylko u kierowcy. Co może być przyczyną? :)

0
  • #7 03 Gru 2012 20:21
    autoas
    Poziom 41  

Uszkodzona krańcóweczka lub złamane przewody w przepuście

0
  • #8 03 Gru 2012 20:28
    qoompel
    Poziom 21  

dzony92 napisał:
    Też mi się wydaje złym wyjściem pneumatyczna pompka ale cóż
    To jest bardzo dobre wyjście - jest cicha. Ale przy nieszczelności zaczynają się problemy.

0
  • #9 03 Gru 2012 20:44
    niwe
    Poziom 15  

qoompel napisał:

SzmelcWagenach

... w czym?

0
  • #10 03 Gru 2012 21:12
    jarewa
    Poziom 31  

qoompel napisał:
    dzony92 napisał:
    Też mi się wydaje złym wyjściem pneumatyczna pompka ale cóż
    To jest bardzo dobre wyjście - jest cicha. Ale przy nieszczelności zaczynają się problemy.

Tak trochę grzebałem w tym i zauważyłem że miedzy audi a wv jest różnica przy audi w samej pompce stosują jeszcze zaworek który po wykonanej pracy spuszcza ciśnienie a wv niestety trzyma dopóki gdzieś samo nie znajdzie ujście.

0
  • #11 03 Gru 2012 21:46
    qoompel
    Poziom 21  

niwe napisał:
    .. w czym?
    W SzmelcWagenach? Taka zabawna dźwięczna parafraza o pejoratywnym zabarwieniu. Prawda, że fajna?

jarewa napisał:
    Tak trochę grzebałem w tym i zauważyłem że miedzy audi a wv jest różnica przy audi w samej pompce stosują jeszcze zaworek który po wykonanej pracy spuszcza ciśnienie a wv niestety trzyma dopóki gdzieś samo nie znajdzie ujście.
    Prrrrr szalony! Jesteś pewien, że system vacuum w Ałdi jest wyposażony w opcję spuszczania powietrza dodatkowego? Przecież to nie ma sensu. O to chodzi, żeby pompka ciągle nie napierdzielała, bo się spali.
    Ba! Nie dość, że np. w Mercedesie określone ciśnienie cały czas utrzymuje się w układzie, to jeszcze jest magazynowane! Właśnie po to, żeby nie nadwyrężać silnika pompki.
    Pomijam już fakt, że te układy vacuum działają tylko na zasadzie podciśnienie-nadciśnienie. Jeżeli zmienią się wartości podczas pracy, to pompka może zamknąć wszystkie drzwi w czasie jazdy.

Na przykładzie S-klasy W140: po otwarciu któregoś skrzydła pompka pracuje 10s. Później podczas jazdy co minutę w trzech cyklach, na końcu po ok. 5min. Systematyka działania dopracowana do perfekcji.

0
  • #12 03 Gru 2012 22:16
    Zico63
    Poziom 37  

qoompel napisał:
    Ta pompka w SzmelcWagenach obsługuje chyba tylko zamki drzwi?

Nie, także wlew paliwa i klapylną.
    A co do diagnozowania: dobrym sposobem jest po rozłączeniu złącza ze słupka w drzwi (po kolei każde!) zdjęcie wężyka z króćca i zatkanie węzyka palcem, następnie próba. Gdy zamek zacznie działać, znalezione uszkodzone drzwi.

0
  • #13 03 Gru 2012 22:43
    jarewa
    Poziom 31  

qoompel napisał:
    Prrrrr szalony! Jesteś pewien, że system vacuum w Ałdi jest wyposażony w opcję spuszczania powietrza dodatkowego

Tak jestem pewny. Audi wv nie gromadzi.

Choć były w niektórych modelach że gromadziło do awaryjnego otwierania.

0
  • #14 10 Gru 2012 23:10
    dzony92
    Poziom 19  

Nieszczelności raczej nigdzie niema. W jednym miejscu jest łączony przewód krótkim gumowym wężykiem ale nie ma przecieku. Zauważyłem że w mróz nie otwiera mi klapy od bagażnika, jak się ogrzeje dłużej w środku (zamknę i otworze zamek) to jest normalnie.

0
  • #15 11 Gru 2012 00:44
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Będziesz gdybał czy w końcu sprawdzisz? Zaczynając od pompki. Czas pracy wszystko powie. Podejrzana klapa tył.

0
  • #16 29 Gru 2012 00:03
    dzony92
    Poziom 19  

Zauważyłem ,że mam do wymiany tłoczek + zamek. Widziałem ,że dosyć trudno wyciągnąć ten tłoczek. Jak się do tego zabrać?

0