Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 1825 - Zielona dioda świeci lecz brak obrazu

03 Gru 2012 18:33 3720 8
  • Poziom 8  
    posiadam monitor HP 1825, uszkodzenie jest jak w temacie zielona dioda świeci lecz brak obrazu. Rozkręciłem monitor oglądnąłem płytki za pomocą lupki, ale żadnych zabarwień od przegrzania nie ma ani żadnych pęknięć na płytkach nie zauważyłem, proszę o poradę co jeszcze mógłbym zrobić aby samemu spróbować coś z tym monitorem zrobić aby go naprawić i czy byłby do tego modelu jakiś schemat.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Nie masz obrazu czy poświetlenie jest
  • Poziom 8  
    Zielona dioda świeci się cały czas na zielono, nawet bez podłączenia do komputera choć z tego co wiem to bez komputera ma się świecić na pomarańczowo a dopiero przy rozruchu systemu na zielono, ale ekran jest cały czas CZARNY, tak jak napisałem NIE MA OBRAZU. czyli nie ma obrazu! jest czarno. Czyli po załączeniu systemu jest czarny ekran i się monitor nie wzbudza a nawet przy wyłączonym komputerze powinno pisać na monitorze cośtam cośtam connekt to by znaczyło że monitor jest sprawny tylko nie widzi komputera a tu żadnych napisów nie wyświetla ani żadnego światła nie wyświetla, ekran jest cały czas czarny jakby nie było prądu tylko taka mała dioda koło przycisków monitora się świeci na zielono.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Nie masz zielonego pojęcia jak działa monitor LCD. Pytam się czy świecą świetlówki.
  • Poziom 8  
    napisłem temat w dziale "Monitory - Początkujący" więc nie wiem na pewno czy świecą te świetlówki, ale chyba nie bo napisałem że ekran jest kompletnie czarny i nic nie wyświetla, a jakby świeciły toby coś było widać jakiś światło a tu nic, latarki z monitra nie zrobię ani lampki nocnej, a jakby mimo to miały świecić, to jak to sprawdzić? gdzie one te świetlówki są umiejscowione? i co jeszcze sprawdzić? przepraszam że tak piszę ale żeczywiście jeszcze monitorów nie naprawiałem a szkoda mi go wyrzucać bo może się go jeszcze da uratować dobrze służył, ale proszę się nie zniechęcać i moich prób naprawy z góry nie spisywać na straty. Co mam zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Przyświeć latarką z przodu matrycę i zobacz czy coś widać, komputer musi być włączony i monitor też. Jeśli będzie widać to masz uszkodzony inwerter lub świetlówki.
  • Poziom 8  
    No żeczywiście, nie spodziewałem się tego, gdy przyłożyłem latarkę do monitora okazało się że monitor działa, tylko jakoś wtedy gdy przyświecam i jak zobaczyć czy uszkodzone są świetlówki czy inwerter? da się to naprawić? jak je rozpoznać? da się je wymontować i naprawić?
  • Poziom 34  
    andimm napisał:
    czy uszkodzone są świetlówki czy inwerter? da się to naprawić? jak je rozpoznać? da się je wymontować i naprawić?

Zacząć od pomiarów, ale najpierw trzeba rozkręcić monitor.
  • Poziom 8  
    Zaniosłem monitor do znajomego elektronika wziął 70 z. za naprawę a jak się go pytałem o przyczynę to mówił że to nie świetlówki tylko jakieś sterowanie. Po naprawie monitor na razie działa.