Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[ST-LinkV2] - Zablokowany czy nie ?

03 Dec 2012 19:40 879 5
  • Level 16  
    Witam,

Trapi mnie takie pytanie wiec może ktoś "doświadczony" w tym temacie mi pomoże.
    Otóż czy programatory w płytkach STK (np. Discovery dla M0) są w jakiś sposób zablokowane na programowanie układów innych niż STM32?

No i odwrotnie czy STK od NXP sa zablokowane i nie da się nimi zaprogramować układów od ST ?

Nie chodzi mi o JTAGa tylko o SWD IF który jest niby jakimś ogólnym standardem wykorzystywanym np do programowania układów M0 jednak słyszałem że rózni producenci robią jakies swoje "implementacje" i nie da się użyć u konkurencji.

Pozdrawiam.
  • Level 28  
    Z tego co wiem, to STLink służy tylko do programowania mikrokontrolerów STM. Stąd ta nazwa : ST-Link. Ale może ktoś to już shakował.
  • Level 23  
    Jest gdzieś alternatywne oprogramowanie do ST-Linka, jeszcze z czasów pierwszej wersji która była widziana w systemie jako napęd i sprawiała problemy pod nie-windowsami.
    Tyle że z tego co wiem oryginalny firmware ST-Linka jest zaszyfrowany i nikt chyba jeszcze tego nie złamał, więc trzeba to przemyśleć bo wrócić się nie da.
  • Level 16  
    ;>> Nie chodzi mi o hackowanie tylko o "zaoszczędzenie".
    Płytka Discovery M0 kosztuje 40zl i ma w sobie uC i programator SWD który może się przydać do innych układów niż ST.

Zauważyłem ten przerażająco-zdzierający trend ($$$) że oprócz pewnych wspólnych rozwiązań opartych na JTAGu reszta potrzebuje dedykowanych rozwiązań ...
  • Level 18  
    Można z ST-Linka zrobić Versaloon, tylko:
    - jest to operacja nieodwracalna
    - trzeba mieć drugi programator do zaprogramowania ST-Linka
    Link
  • Level 16  
    Hej,

Fajny projekt ale widze że ludzie mają problemy czy to z HW ("coś" nie działa) albo z SW
    OCD nie bangla albo zgłasza problemy.
    Sama przerobka polaga na zmianie SWIM na SWD - czyli z tego co rozumiem nie zaprogramujesz po przeróbce STM -> troche do bani.

Chyba lepiej wydać już pieniądze na dodatkowy STK i mieć działające oba.
    Jak to mówią "Skąpy dwa razy traci" - coś w ym jest ;)

Pozdrawiam
pcbway logo