Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ESAM 5500 - Alarm ogólny w expresie Delonghi Esam 5500

03 Gru 2012 21:07 18330 26
  • Poziom 8  
    Witam
    mam problem z delonghi essam 5500 , na wyświetlaczu zaraz po włączeniu pojawia się komunikat " alarm ogólny" rozebrałem szczegółowo cały expres i wyczyściłem wszędzie tam gdzie się dało, faktycznie resztki kawy są wszędzie. Po przeczytaniu zamieszczonych tu tematów wprowadziłem ekspres w stan testów
    - przytrzymanie przycisku 1 filiżanka i para jest test podzespołów
    - przytrzymanie przycisku 2 filiżanki i para test wyświetlacza
    jeśli robię testy podzespołów to po przyciśnięciu poszczególnych przycisków mam możliwość zobaczenia na wyświetlaczu komunikatów że na przykład "pompa ON " można mielić młynkiem , można też wykonać test motoru góra dół niby wszystko jest ok , ale po ponownym włączeniu nadal pojawia się komunikat alarm ogólny ;(
    Macie może jakieś pomysły na przeprowadzenie innych testów i uruchomienie expresu ?
  • Poziom 8  
    Odświeżam temat. Też jestem zainteresowany rozwiązanie tego problemu, mam identyczny.
    ----------
    Pozdrawiam
    situs
  • Specjalista AGD
    Opisz jak działa ekspres od chwili włączenia do prądu i w którym momencie pojawia się ten komunikat.
  • Poziom 8  
    Objawiało się to tak że po wykonaniu testu wszystko niby sprawne , ale po kolejnym włączeniu zasilania zaraz około 1s na panelu wyświetla się komunikat "alarm ogólny".
    Zostawiłem expres niby to w serwisie w moim mieście i niestety Panowie nie dają rady ;( .Jutro go odbieram .
    Przypuszczam że trzeba expres sprawdzić u elektronika bo coś jest z elektroniką , mechanicznie wszystko jest ok .
    Masz jakieś pomysły albo namiar na bardziej profesjonalny serwis ?
  • Poziom 8  
    Być może potrzebny jest jakiś kod do kasowania błędów - tak mi się przynajmniej wydaje.
    ----------
    Pozdrawiam
    situs
  • Specjalista AGD
    Powodem może być wszystko (instalacja, czujniki, silnik, grzałka, moduły...). Bez konkretnego serwisu chyba się nie obejdzie.
  • Poziom 8  
    U mnie była taka historia.
    Odkręciła się śruba mocująca to coś co jeździ w górę i w dół w ekspresie, dzięki czemu mechanizm ciągnął do samej góry resztę (to po stronie mechanizmu) aż się zablokowała na samej górze. Od tego momentu świeci się ten alarm ogólny. Udało mi się odblokować tą resztę, przykręcić co odpadło, ale ekspres nie rusza nadal wyświetlając błąd jak wyżej.
    Oddałem do serwisu, ale gość się poddał i wysyła mnie do serwisu do Krakowa.

----------
    Pozdrawiam
    situs
  • Specjalista AGD
    Czasem łatwiej jak się ma coś na podmianę (np. wymieniam moduł na nowy i widzę). Takie rzeczy to raczej w autoryzowanym serwisie, bo normalnie serwis zamawia moduł dla konkretnego klient (moduł nie jest tani, a podejrzewam, że każdy model ma inny moduł).
  • Poziom 9  
    U mnie w prawie takim samym modelu tylko ecam 23.450 S pojawił się błąd ogólny tylko że do tego strasznie wyje.Próbuje wyjąć automat zaparzający i spróbować go wyczyścić ale nie chce zjechać na dół.Jest jakaś metoda żeby go wyjąć?
  • Specjalista AGD
    marcin968 napisał:
    U mnie w prawie takim samym modelu tylko ecam 23.450 S pojawił się błąd ogólny tylko że do tego strasznie wyje.Próbuje wyjąć automat zaparzający i spróbować go wyczyścić ale nie chce zjechać na dół.Jest jakaś metoda żeby go wyjąć?

Coś pechowe te ECAMy. Układ napędowy dostanie luzów, to tak się robi. Aby wyjąć zaparzacz, to trzeba nie stery ręcznie go obniżyć (z uwagi na luzy, elektronika twierdzi, ze jest w pozycji "0", a nie jest).
  • Poziom 9  
    Jak to zrobić bo mocno siedzi a nie chce go na siłę szarpać?
  • Specjalista AGD
    Trzeba ręcznie lub elektrycznie (niskim napięciem stałym napędzić silnik).
  • Poziom 9  
    Proszę cie o wytłumaczenie jak to zrobić ręcznie bo nie mam czym napędzić silnik/mam go ciągnąć w dół na siłe?/Mieszkam w Norwegi i jest to dla mnie problem wysłać go do Polski bo już raz to robiłem bo padła płyta główna. Myśle że jest poprostu brudny bo żona go używała ale w środku nie był czyszczony dobre pół roku
  • Specjalista AGD
    marcin968 napisał:
    Proszę cie o wytłumaczenie jak to zrobić ręcznie bo nie mam czym napędzić silnik/mam go ciągnąć w dół na siłe?/Mieszkam w Norwegi i jest to dla mnie problem wysłać go do Polski bo już raz to robiłem bo padła płyta główna. Myśle że jest poprostu brudny bo żona go używała ale w środku nie był czyszczony dobre pół roku

Jak tył odkręcisz, to po lewej stronie masz cały zespół napędowy (taki kremowy z silnikiem, na ukos zamocowany). Silnik przekazuje napęd za pomocą paska zębatego. Trzeba właśnie jakoś palcami trochę pokręcić aby zaparzacz zjechał w dół. czasem trzeba wykonać cały cykl (zaparacz do góry, aż będzie opór i w dół, do momentu, gdy wyrzutnik (zgarniak) krążka kawy wróci na swoja pozycje.
  • Poziom 9  
    Nawet nie drgnie ani w jedną ani w drugą.Prąd do niego dochodzi bo jak go włączam to próbuje ruszyć ale nie daje rady.Spróbowałem go włączyć i pomóc kręcić palcami ale dalej nie chce ruszyć?
  • Specjalista AGD
    Czyli czymś jest zablokowany. Nie miałem przypadku, takiego, aby mechanicznie był napęd zablokowany, a tylko takie, że był luz na mechanizmie.
  • Poziom 9  
    Próbowałem ruszać tym dużym Kółkiem a kolega zaparzacz ciągnął delikatnie w dół i góre ale nawet nie drgnie,widzę że masz pojęcie i wiesz o czym mówisz więc co byś poradził?
  • Specjalista AGD
    Pokaz zdjęcie od strony zaparzacza.
  • Specjalista AGD
    Zbyt wiele nie widać. Brudu nie ma. Chyba, że kawa została i skleiła ruchomy element z nieruchomym.
    Ręcznie da się przesunąć te dwa ruchome ramiona zaparzacza (nad wyrazami RINSE oraz WATER)?
    Może jakiś serwisant co na bieżąco naprawia te ekspresy więcej pomoże.
  • Poziom 9  
    Przesuwałem te dwa elementy i się przesuwają tzn że sitko zaparzacza chowa sie. Ma ktoś plan jak się do tego dostać w inny sposób bo dojście jest tragiczne.Ma ktoś pojecie jak to ugryżć
  • Poziom 10  
    witam czy ktoś sobie już poradził z tym alarmem i poda przyczynę. sprawdzałem juz wszystkie termiki są sprawne.co jeszcze sprawdzić.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    hakowy74 napisał:
    witam czy ktoś sobie już poradził z tym alarmem i poda przyczynę. sprawdzałem juz wszystkie termiki są sprawne.co jeszcze sprawdzić.

Wszystkie switche są sprawne? Silnik także sprawdzić, oraz ciągłość przewodów, jakość styku wtyczek, itp. Jak wszystko będzie dobrze, to prawdopodobnie elektronika.
  • Poziom 10  
    witam silnik pracuje góra i dół do rozłączenia ,grzałka grzeje ,nie wiem czy ma grzać grzałka pary ,pompka pracuje,elektrozawory też działają ,młynek mieli.wszystkie wtyczki sprawdzone. ma ktoś jeszcze jakiś pomysł lub radę.
  • Poziom 10  
    Po moich wielkich przebojach z takim samym ekspresem wyladowal on w serwisie, poczatkowo w moim miescie a potem pojechal do Krakowa, czekam na kuriera. W takich przypadkach jak twoj spotkalem sie kiedys z.porada aby zresetowac pamiec eeprom, problem moze lezec po tej stronie, jednakże nie wiem jak to się robi w tych ekspresach.
  • Poziom 9  
    Zawiozłem expres do serwisu i powiedzieli mi że na 90% padla znowu płyta główna która była wymieniana 1,5 roku temu.Jednak po 20min oddzwonili i sie okazało że silnik był zblokowany.Ponoć coś w rodzaju plastikowej opaski wpadło do silnika i zostało zmielone i zblokowało silnik.Nie byli mi w stanie powiedziec skąd ta opaska się wzięła tylko że nie była to żadna oryginalna część expresu i nie mają pojęcia jak się tam dostała
  • Poziom 9  
    Witam, yachtmen72 udało Ci się rozwiązać problem?
    Co było przyczyną?
    Mam identyczny problem wszystko działa w trybie testowym a normalnie tylko alarm.
    U mnie spalona jest grzałka tylna od pary. to mogło wywołać alarm, ale jak wykasować błąd po podłączeniu innej grzałki?
    Wie ktoś jak wykasować błąd w tym ekspresie?