Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP Cocorobo RX-V60 - kolejny robo-odkurzacz, teraz w rozmiarze 'mini'

piokrza 04 Gru 2012 00:09 1635 0
 • SHARP Cocorobo RX-V60 - kolejny robo-odkurzacz, teraz w rozmiarze 'mini'Odkurzacze automatyczne stają się obecnie tak popularne, że wizja ich powszechności w każdym domu staje się coraz bliższa urzeczywistnienia. Wygoda, jaką oferują te inteligentne urządzenia sprawia, że są one już coraz mniej gadżetem - a bardziej rzeczą, w którą każdy dom musi zostać wyposażony. Wraz ze wzrastającą popularnością robo-odkurzaczy i świadomością ich producentów, coraz więcej urządzeń tego typu z roku na rok jest bardziej inteligentna i efektywna. Tak też sądzi m.in. firma Sharp, która już w tym miesiącu ma zamiar wprowadzić na rynek nowy model odkurzacza RX-V60 Cocorobo.

  Sharp RX-V60 jest w porównaniu do jego poprzedników jednostką o mniejszym gabarycie. Urządzenie ma zaledwie 29,7cm średnicy, co oznacza, że jest o całe 4,7 cm mniejsze od wcześniejszego modelu. Posiada też dodatkowe funkcje, które czynią go inteligentniejszym. Nowy model Cocorobo wyposażono m.in. w mocną turbinę ssącą, dzięki której może on zasysać kurz nawet ze szczelin w drewnianych podłogach. Poza tym, jego niewielki rozmiar umożliwi łatwiejsze poruszanie się w mniejszych przestrzeniach, takich jak między nogami od krzeseł. Urządzenie, dzięki wbudowanej kamerze, może wykonywać zdjęcia przestrzeni domowej, zarówno w trakcie jak i po pracy. Nowy robot współpracuje także z nową aplikacją dla smartfonów Cocorobo Square, pozwalającą użytkownikom na kreowanie wzorów czyszczenia i map planów pięter tak, aby prowadzić go w czasie wykonywanej pracy. Według specyfikacji robot reaguje nawet na polecenia głosowe.

  Podstawową cechą, która czyni nowego robota inteligentniejszym jest zdolność współpracy z systemem Cocorobo Navi. Sharp RX-V60 może być bowiem wyposażony w opcjonalny układ zdalnego sterowania Cocorobo Navi remote, umożliwiający zdalna kontrolę innych urządzeń w domu, w tym świateł i telewizora. Obecnie współpracuje on z wybranymi urządzeniami Sharp, ale ostatecznie może także pracować z urządzeniami innych marek.

  Odkurzacz, poza zestawem szczotek bocznych i turboszczotki, wyposażono również w pojemnik na kurz ze zmywalnym filtrem HEPA i jonizator. 2-godzinne ładowanie ma pozwolić RX-V60 na 50 minut sprzątania. Po pracy lub gdy wyczerpie się akumulator, urządzenie samo znajduje drogę do ładowarki. Cocorobo będzie dostępny w Japonii, a jego cena określona została na 900 dolarów amerykańskich. Dodatkowe akcesorium do zdalnej nawigacji to z kolei wydatek rzędu 190 dolarów amerykańskich.

  Źródło: http://www.sharp.co.jp/corporate/news/121121-b.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1410 postów o ocenie 128, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.