Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[AVR] Mulipleksowanie sprzętowego PWM

squeze 04 Gru 2012 11:46 1035 2
  • #1 04 Gru 2012 11:46
    squeze
    Poziom 12  

Mam takie pytanie. Chciałbym zrobić układ z powiedzmy 12-14 LED-ami sterowanymi odzielnie ze sprzętowym PWM. Sprzętowy ponieważ programowy PWM dla 12 LED-ów obsługa RC5 + jeszcze kilka innych sterowanych wyjść. Może się nie zmieścić w 2kb Flash.

Tzn jeden układ zrobiłem i działa ale wymyśliłem sobie wczoraj, czy jest poprawne (bo możliwy w działaniu jest).

Multipleksowanie sprzętowego PWM. Wiem jakie ograniczenia (każdy led będzie miał takie samo wypełnienie a sterować będę mógł tylko tym które LED-y mają działać a które nie.

Schemat na szybko:
    [AVR] Mulipleksowanie sprzętowego PWM
    Proszę tylko pod uwagę brać cześć "kolorową".

T2 będzie musiał "pociągnąć" resztę więc zdaję sobie sprawę że wpisany BC547 może być za "słaby" i coś z większym prądem przewodzenia można dobrać. Chodzi mi jednak o samą idee.

Sprzętowy PWM to raptem kilka linijek kodu.
    Czy ewentualnie jakieś inne rozwiązanie mogliście polecić?

0 2
  • #2 04 Gru 2012 15:49
    30402
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Gru 2012 23:09
    eleproject

Poziom 17  

Hmmm...
    A ja bym miał propozycje następującą.
    Pozbyłbym się wszystkich tranzystorów T2-T5 i zastosował scalony regulator diod LED np. SCT2024 obsługujący 16 diod. Wspomniany układ ma wejście OE, na który możesz podać swojego PWMa, regulując w ten sposób średnią mocą świecenia diod.
    Transmisją szeregową przekazujesz informacje, która dioda ma się świecić a która nie.

Tym sposobem eliminujemy wszystkie tranzystory i rezystory, upraszczamy układ i oszczędzamy miejsce.

Układ kosztuje złotówkę z hakiem.

0