Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inteligentny dom - odczyt temeratur oraz sterowanie głosem poprzez Inels Sophy2

astash 04 Gru 2012 12:22 1131 0
    astash
    Poziom 2  
    Witam.

Wykonuję instalację 'inteligentneo domu' opartego o sterownik PLC Simatic S7-300. Chciałbym zastosować sterowanie głosowe z zastosowaniem modułu Inels Sophy2. Komunikacja tego modułu przebiega po magistrali CIB. Czy i jak mógłbym wykorzystać sygnały przesyłąne z Sophy2 przez sterownik? Czy Sophy2 musi komunikować się tylko z jednostkami centralnymi Inels i ich podzespołąmi?

Kolejna prośba o pomoc to odczyt temperatur - w zestawie S7-300 mam kartę wejść analogowych 8x12bit. Do niej będą podłączone czujniki temperatury (termopary albo pt100). W każdym pokoju oraz salonie i łazience będą zamontowane czujniki, które sterować będą zaworami przy grzejnikach bądź na rozdzielaczu. Pytanie moje to:

- Czy mogę zczytywać temperatury w inny sposób (z wykorzystaniem innych czuników , pytam bo mam tylko 8 wejść a pokoji 6 + łazienki i salon a jeszcze temp na zewnątrz)

- Czy do podłączenia czujników pt100 lub termopar muszę użyć przewodów kompensacyjnych czy mogę użyć skrętki komputerowej jeśli kompensacja będzie w sterowniku. (odległości ok 10-15m)

- Temperatury zadawane będą z pulpitu LCD z WinCC flexible oraz z telefonów na android, a PLC odpowiednio sterował bedzię elektrozaworami i czy lepiej elektrozawory zastosować bezpośrednio na kaloryferach czy na rozdzielaczu. Jak sterować zaworami w przypadku awarii sieci, czy są takie elektrozawory z możliwością sterowania ręcznego?

Z góry dziękuję za pomoc.