Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skalowanie sygnału analogowego w Tiaportal dla simens s7 1200

Zima_ 04 Gru 2012 13:32 1968 0
  • #1 04 Gru 2012 13:32
    Zima_
    Poziom 1  

Witam,

Mam następujący problem z przeskalowaniem wartości analogowej, w swoim projekcie dotyczącym sterowania obiektem chłodniczym, w skład którego wchodzi sterownik s7 1200 siemens CPU 1214C DC/DC/Rly + m.in. moduły wejść analogowych SM 1231 AI8 oraz podpięte do nich czujniki temperatury (sygnał 4 -20mA) zakres temp -25 do 200 C. W modułach jest opcja ustawienia sygnału wejściowego na zakres 0 -20mA, jak najlepiej wykonać sprawdzenie czy dany czujnik działa poprawnie ?? czytałem poprzednie wątki dotyczące podobnych tematów i rozumiem że np po wykorzystaniu funkcji NORM_X, zakres 0-20mA zostanie przedstawiony za pomocą liczby w zakresie od 0 do 27684 więc np dla -25 stopni =4mA otrzymam liczbę 5537, później aby sprawdzić np czy kabel nie jest przerwany wystarczy porównać wartość bieżącą z tą liczbą 5537 która by była dolnym zakresem działania czujnika ?? tak właśnie zrobiłem natomiast po podpięciu się do sterownika i monitorowaniu zmiennej jednego z czujników widzę ze zwraca mi on wartość 2270 dla temp ok 1 stopnia więc stworzona przeze mnie funkcja cały czas pokazuje że występuje jakiś błąd w czujniku. Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie wiem gdzie robię błąd,problem może nie jest skomplikowany ale jestem początkujący i nie wiem jak dalej się za to zabrać, znalazłem na stronie siemensa jakieś pomoce ale nie potrafię w nich znaleźć rozwiązania.

0 0
  • Metal Work Pneumatic
  Szukaj w 5mln produktów