Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung LED UE40ES6100 - Bezprzewodowe przesyłanie obrazu z PC na TV

ladder01 04 Gru 2012 14:19 3864 2
  • #1 04 Gru 2012 14:19
    ladder01
    Poziom 1  

Witam. Właśnie spędziłem kilka godzin na przeszukiwaniu internetu z tematem podanym wyżej. Chciałbym połączyć bezprzewodowo komputer stacjonarny z telewizorem za pośrednictwem http://tvwidget.pl/ . I tu pojawia się problem gdyż wyczytałem, że kompatybilne telewizory są oznaczone serią C i D.
    Znalazłem możliwość założenia nowego konta jak opisane jest w poradniku jednak nie prosi o podanie kodu PIN, tylko e-mail oraz hasło. W dalszej części nie znalazłem nigdzie opcji "Opracuj" lub jego synonimu.
    Czy to oznacza, że telewizory serii ES nie mają możliwości wykonania takiej operacji ?

Dodam tylko, że przesyłanie filmu 3d z rozdzielczością 1080dpi za pośrednictwem DLNA nie stwarza żadnych kłopotów - od początku do końca działa płynnie.
    Zakup sprzętu za kwotę 500zł i podłączenie kablowe raczej nie wchodzi w grę.

Dziękuję z góry za każdą odpowiedz.

0 2
  • #2 04 Gru 2012 15:22
    Pawel2420
    Poziom 30  

1. Widget opisany na http://tvwidget.pl/ służy gównie do wyświetlania filmów pobieranych on-line z Internetu. Oczywiści nic nie stoi na przeszkodzie aby zainstalować na lokalnym komputerze serwer HTTP i pobierać z niego treści multimedialne. Jednak w tym wypadku DLNA będzie rozwiązaniem prostszym i wygodniejszym.

2. Sposób fizycznego przesyłania danych nie ma żadnego wpływu na to w jaki sposób film jest wyświetlany w telewizorze. Zarówno widget jak i DLNA mogą pobierać dane przez kabel jak i przez WiFi.

Podsumowując...
    Ten telewizor chyba ma WiFi. Jeśli nie to musisz zainwestować w prosty AP WiFi po stronie telewizora i ew. drugi identyczny po stronie komputera.

0
  • #3 15 Sty 2013 23:37
    mr.ludzik
    Poziom 12  

mam 46es6100 - na pewno ma wifi i to chyba dotyczy całej serii 6100 i wyżej.
    Filmy z pc na win 7 wyświetla się poprzez polecenie "Odtwórz na TV" (bez instalacji dod. prog. Samsunga). Pozdrawiam. :|

0