Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrowa telewizja nadziemna

04 Gru 2012 14:26 2376 15
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem, ponieważ kupiłam dzisiaj dekoder i wszystko połączyłam, ale nie chce mi wyszukać kanałów, które mogę odbierać. Wyszukuje mi tylko jakieś kanały "zakodowane". jest ich 9 i żadnego nie mogę włączyć (jakieś polsat sport, kino polska, tvp seriale itp.). Nie wyszukuje mi nic poza tym, nie mam polsatu tvn, tvp 1 itp.
    Może ktoś doradzić co zrobić?
    Ja się totalnie na tym nie znam.
    Może być problem z anteną? ale przecież jakieś kanały mi odczytuje...
  • flexghzflexghz
  • Poziom 25  
    Witam,
    Wejdź na tą stronę:
    http://www.dvbtmap.eu/

Zobacz
    - mapę zasięgów poszczególnych MUXów
    - wykres terenu do stacji nadawczej z uwzględnieniem wysokości montażu anteny( suwak lewy, dolny róg )
    - opisz dokładnie swoją instalację antenową , podaj oznaczenia wszystkich elementów włącznie z przewodem koncentrycznym
    - opisz czy na tej instalacji odbierasz/łaś programy analogowe i jaka była ich jakość

Będą informację, będzie rada :D

A i jeszcze to do przeglądnięcia :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2436830.html
  • flexghzflexghz
  • Poziom 39  

Odebrałaś zakodowane kanału Mobilnej TV Polsatu. Skasuj je, a potem popatrz tam (podobna sytuacja).

Jaką masz antenę (nazwa, zdjęcie, etc.)?
  • Poziom 8  
    antenę to myślę, że mam trochę lipną -emmerson antv35
    ale wcześniej odbierałam na niej programy analogowe niektóre gorzej niektóre lepiej (np. tvn bardzo dobrze)
  • Poziom 39  

Z anteną wewnętrzną masz małe szanse na stabilny odbiór mux-1...3 nadawanych ze Śremu. Spróbuj podziałać, tak jak w linku, który wcześniej podałem.

Rozwiązaniem radykalnym jest antena zewnętrzna.

TVN odbierałaś dobrze, bo to był lokalny nadajnik z Poznania.
  • Poziom 25  
    Witam,
    Antena raczej nie ciekawa :D
    Czy możesz wystawić antenę na zewnątrz budynku?
    Podaj ulicę na której mieszkasz ( do mapy o której pisałem wcześniej) i na którym piętrze lub wysokość w metrach
    Napisz czy w kierunku na Śrem masz otwartą przestrzeń czy zasłaniają Ci jakieś budynki, las itp.

No chyba że te informację sama naniesiesz na mapę i przedstawisz na forum do dalszej analizy :D

Mówisz że TVN był bardzo dobry, a jak z innymi kanałami ?
  • Poziom 8  
    jak wystawiłam na zewnątrz wyszukało mi wreszcie kanały tvp1, tvp2 i jakieś inne w stylu tvp historia, tvp kultura. ale pisze, że brak sygnału. jak ustawiłam ją dobrze to tvp2 nawet odbierało- czasem obraz się zacinał.
    os. Bolesława Chrobrego, piętro 11
    w kierunku na śrem jeszcze jest dużo wieżowców, więc chyba tak:P
  • Poziom 25  
    Jak widzę, po twoim opisie to dużo ci nie brakuje żeby dobrze odebrać telewizję cyfrową
    Zrobimy mapkę i zobaczymy
    A jak z anteną ? na zewnątrz budynku ?, czy raczej skłaniasz się ku innemu rozwiązaniu ?

Tuner pokazuje w % jakość i moc sygnału, jak możesz to podaj te wartości dla kanałów które odbierasz
  • Poziom 8  
    wynalazło mi już prawie wszystkie kanały (14) w tym polsat i tvn ;)
    ogólnie działają mi spoko, tzn kilka nadal nie odbiera tvp1 i tvp2, czyli to już kwestia sygnału?
    chyba jedynym wyjściem jest antena na zewnątrz, bo w mieszkaniu w ogóle mi nie wyłapuje sygnału... czy ta antena co mam teraz może stać na zewnątrz (mimo że jest wewnętrzna) czy trzeba zakupić coś nowego? (ogólnie mam balkon więc mogę coś tam założyć)
    czy może jest jeszcze inne rozwiązanie?
  • Poziom 25  
    Jeżeli masz możliwość zamontowania na zewnątrz to jest to pewniejsze rozwiązanie

Mapę zrobię, gdzieś za godzinę ( muszę wyjść) no chyba że inni koledzy pomogą :D :D
  • Poziom 8  
    nie wiem gdzie mam szukać % jakości i mocy sygnału :P
  • Poziom 20  
    Jedynie antena zewnętrzna gwarantuje ci stabilny odbiór.
  • Poziom 8  
    Dziękuję bardzo za pomoc;)

Czy jest możliwość, że jakaś inna antena wewnętrzna będzie działać?
  • Poziom 43  
    Karolina91 napisał:

Ja się totalnie na tym nie znam.
    Wezwać kogoś co ma o tym pojęcie.
    Czy w tym dziale każdego..... trza prowadzić za rączkę?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witam,
    Sprawa wygląda tak :D
    cyfrowa telewizja nadziemna

Według informacji z tej strony:
    http://www.dipol.com.pl/dobor_anteny_do_odbio...aziemnej_telewizji_cyfrowej_dvb-t__bib217.htm

Odpowiednia antena to np:
    http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_19-elementowa_dipol_19-21-69_A1910R.htm

Ale podejrzewam że najlepiej kupić w Poznaniu i tu propozycja taka :
    http://sklep.delta.poznan.pl/antena-19-21-69-d-kierunkowa-uhf_c130_p1963.html

To praktycznie ta sama antena tylko bez kosztów transportu i chyba można ją kupić już jutro :D

Oczywiście do tego potrzebny jest odpowiedni przewód do podłączenia anteny typu / klasy np. RG 6 lub RG 11

I odpowiednia "wtyczka do telewizora" którą można dobrać w sklepie
    Zapomniał bym, jeszcze oczywiście potrzebny odpowiedni uchwyt żeby zamocować to cudo na balkonie :D , ale to też dostaniesz w sklepie jak im wyjaśnisz czego potrzebujesz :D

Powinno działać bez wzmacniacza, ewentualne problemy mogą dotyczyć MUX 3 , ale o tym potem :D , jak już zainstalujesz antenę .
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Karolina91 napisał:
    nie wiem gdzie mam szukać % jakości i mocy sygnału

Instrukcja obsługi - wszystko wyjaśni.

Pozdrawiam.