Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sieć WiFi w dwupiętrowym budynku - sprzęt

04 Gru 2012 17:52 906 7
  • Poziom 17  
    Witam,
    jak doradzalibyście rozwiązanie dostępu do Internetu po WiFi w dwupiętrowym budynku? Wystarczy rozprowadzenie sprzętu na pierwszym piętrze - myślę tu o jakimś punkcie dostępowym i dwóch antenach - punkt na środku i anteny po bokach. Powinno to obsłużyć parter i drugie piętro, prawda? A jaki sprzęt proponujecie - punkt dostępowy, anteny etc. Bardzo proszę o rozsądny pułap cenowy.
    W sieci ma pracować do 20 urządzeń bezprzewodowych.
    Pozdrawiam,
    Jacek
  • Poziom 15  
    Zależy jak duży jest budynek i ile w nim żelbetu. W jednym znanym mi miejscu taki numer się nie udał i należało zastosować punkty na każdym piętrze.

Patrz również na ilość połączeń jakie może obsłużyć urządzenie - piszesz "W sieci ma pracować do 20 urządzeń bezprzewodowych." - zrób sobie zapas (każdy w tych czasach ma komórkę z WiFi i inne gadżety).

Co rozumiesz przez "rozsądny pułap cenowy"?
  • Poziom 17  
    Chodzi o sprzęt raczej za kilkaset zł, a nie za kilka tysięcy.
    Co do żelbetu, to nie wiem ile go jest, bo budynek przeszedł termomodernizację i nie wirać, z czego jest zrobiony.
    A wielkość budynku, to: szerokość ok. 120 m i długość 10 m.
    Pozdrawiam,
    Jacek
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Może być problem obsłużyć jednym urządzeniem dwie kondygnacje z przyzwoitym sygnałem. Trudno powiedzieć jak wygląda tłumienie ścian-stropu no i potencjalne zakłócenia.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Według mnie przy 120 metrach obsłużenie urządzeniem "budżetowym" nawet jednego z pięter może być problematyczne.

Swoją drogą jest to budynek szerszy niż dłuższy ;)
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam,
    Z doświadczenia odpowiem, że przy 120 metrowym budynku potrzebne są minimum 2 punkty na kondygnację z zastrzeżeniem, że jeżeli ciągi korytarzy są kręte to nie ma szans tego dobrze pokryć.
    Proponuję kupić jakiś AP klasy home - może być TP - tu sugerowałbym się mocą sygnału jakie osiąga on w testach np. na chip.pl albo benchmark.pl i do tego dołożył tzn. repeatery.
    Jeżeli masz sieć strukturalną na kondygnacji zamontuj centralnie AP, a na lewym i prawym skrzydle budynku repeatery wifi. Wtedy masz pewność pokrycia budunku sygnałem.
    Oczywiście mam tu na myśli repeatery za 120 - 150 pln, lepszych Ci nie potrzeba.

pamietaj jedynie, by potem je pozabezpieczac odpowiednio silnymi haslami
  • Poziom 17  
    Dzięki bardzo za odpowiedzi.
    >djwheele< a jakie repeatery i AP Ty byś sugerował?
  • Poziom 17  
    Dzięki za pomoc, wszystko się już wyjaśniło - temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam