Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Mastercook future M6E - Nie da się ustawic zegara.

04 Gru 2012 19:02 34395 20
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Pomiń przekaźnik i kuchenka będzie działać, lub wymień zegar na nowy. Jak coś to pisz pomogę: artdomserwis(malpa)o2.pl
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Wymień kondensator impulsowy (to szare coś za przekaźnikiem). Przetwornica nie wyrabia się z zasilaniem i stąd te problemy.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Tak, od biedy możesz dać 1µF tylko nie zapomnij koniecznie impulsowy.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Trull napisał:
    koniecznie impulsowy
    Nie tyle impulsowy, co z oznaczeniem X2 zapewne :) I taki powinien być.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    SpeakerMan napisał:
    A to czym się rózni ten kondensator?
    Wujek Google wie :)
    W wielkim skrócie - stosowane są tam gdzie pracuje się bezpośrednio na napięciu sieci, a uszkodzenie kondensatora może narozrabiać.
    Do kupienia w dobrych sklepach z elektroniką.
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    SpeakerMan napisał:
    A co się stanie gdybym dał zwykły kondensator o tych samych parametrach? bez tego x2

Może go rozerwać na strzępy.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    SpeakerMan napisał:
    to dlaczego on jest słabszy czy jak?
    Tak, jest "słabszy".
    To twoja prywatna kuchenka, możesz sobie tam wstawić nawet elektrolita na 50V, ale jak spali dom albo kogoś zabije to miej pretensje tylko do siebie.
    Jak już naprawdę Ci nie po drodze do Krakowa to możesz zamówić w TME, będzie całość kosztować 18zł, z czego 16 wysyłka.
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    SpeakerMan napisał:
    dostałem kondensator impulsowy w mieście tylko 0,47uf/250v x2 mogę go dać?

Na jakiś czas wystarczy.
  • Moderator AGD
    SpeakerMan napisał:
    Dlaczego Tylko na jakiś czas?

Bo i tak po pewnym czasie straci pojemność. Na pół roku wystarczy.
  • Poziom 11  
    Dzięki informacji z forum (inny temat) od Bab57 udało mi się naprawić zegar sterujący piekarnika Mastercook u mojej rodzinki na wsi. W pobliżu nie ma żadnych sklepów z elektroniką ale Bob57 całkiem mnie natchnął :)

Naprawa piekarnika w Ogartowie w dniu 2013.07.07

Naprawa zegara sterującego piekarnikiem MASTERCOOK typu M5E X lub M8EKP lub M6 EFL lub M8EFN itp.

Uszkodzenie objawiało się notorycznym resetowaniem się zegara na godzinę 12:00, co uniemożliwiało prawidłowe użytkowanie elektrycznego piekarnika, który ciągle się wyłączał. Koszt naprawy to około 1 zł. Koszt zakupu nowego modułu (propozycje serwisów) to około 160 – 300 zł. No to teraz do konkretów. Naprawa polega na wymianie na nowy jednego dużego (mówię tylko o wymiarach obudowy a nie o pojemności) kondensatora o pojemności 680 nF (0,68 uF) na nowy (impulsowy z oznaczeniem X2). Kondensator wlutowany jest po pierwotnej stronie układu prostownika (mostek gretza). Gdzieś przeczytałem, że u kogoś wymiana kondensatora wyeliminowała podobną usterkę zegara, więc wiele nie myśląc nawet nie testując czy kondensator jest rzeczywiście niesprawny) po prostu wymieniłem go na inny (nawet nie nowy) i już. Byłem na wsi u rodziny i sklepów z częściami nie było w pobliżu, więc wylutowałem podobny kondensator ze starego, uszkodzonego zasilacza do komputera i podmieniłem ten w zegarze piekarnika. Najważniejsze, że właściwie bez kosztowo zegar chodzi jak nowiutki!

podobny zegar występuje między innymi w kuchenkach:
    Mastercook
    KGE3464BDYN,
    M5EX,
    MP6EFX,
    KC2469XDYN,
    M6EFX,
    M5EX,
    M6EFL,
    KC7280XFUT,
    M8EPFX,
    MF196X,
    KGE3479BDYN,
    MF6EKPX,
    M8EKPFX

Dodano po 7 [minuty]:

zdjęcia tego programatora - zegara

Kuchenka Mastercook future M6E - Nie da się ustawic zegara. Kuchenka Mastercook future M6E - Nie da się ustawic zegara. Kuchenka Mastercook future M6E - Nie da się ustawic zegara. Kuchenka Mastercook future M6E - Nie da się ustawic zegara. Kuchenka Mastercook future M6E - Nie da się ustawic zegara.