Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PO skanowaniu Avastem pojawił się czarny ekran.

04 Gru 2012 20:09 3741 29
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.

Potrzebuje szybkiej pomocy, przeskanowałem wszystkie dane AVASTEM, wykrył dwa pliki jakies niegrożne, po czym zaproponował zeskanowanie jeszcze raz podczas rozruchu systemu, zrobiłem ok, komp się zrestartował i przy włączaniu mam sam czarny ekran i to wszystko, słychać że komp pracuje ale nic nie mogę zrobić.

Mam windows 7 64 bit, wyrzucę tego "cholernego" avasta jak tylko się do windowsa dostane.
    Proszę o pomoc jak to zrobić.
  • Poziom 18  
    Uruchom komputer w trybie awaryjnym, i odinstaluj Avasta.
  • Poziom 12  
    Tylko że właśnie nie mogę włączyć trybu awaryjnego, wciskanie F8 nic nie daje :-(( po prostu nic nie mogę zrobić tylko jest sam czarny ekran.
    Klawiatura i myszka działają, cały komp dobrze działał, masakra jakaś.
  • Poziom 43  
    Ekranu biosu i startu płyty tez nie widać? Czy tylko Windows?
    Grom99 napisał:
    komp się zrestartował i przy włączaniu mam sam czarny ekran
  • Poziom 12  
    Robert B napisał:
    Ekranu biosu i startu płyty tez nie widać? Czy tylko Windows?
    Grom99 napisał:
    komp się zrestartował i przy włączaniu mam sam czarny ekran

Ekranu biosu i startu płyty też nie widać, tylko czarny ekran, słychać dżwięk początkowy jakby się załączał i nic nie można zrobić:-///
  • Poziom 43  
    To już nie wina jakiegokolwiek programu. Sprzęt Ci się w tym momencie sypnął.
  • Poziom 12  
    Ale w jaki sposób mógł się sypnąć jak wszystko śmigało??. Gdybym nie zrobił tego skanowania spoza systemu to nadał by śmigało więc przecież to jest niemożliwe żeby od tak przestało coś działać :-//
    To co ja mam teraz z tym fantem zrobić??
    A nie ma możliwości że on skanuje jednak, mam 2 x 500GB dyski więc troche do zeskanowania jest danych
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Grom99 napisał:
    przecież to jest niemożliwe żeby od tak przestało coś działać

Uwierz mi, że jest.
    Skoro nie widać nawet ekranu startowego płyty, to powtarzam, że masz problem sprzętowy. Masz jakieś sygnały z beepera na płycie?
  • Poziom 12  
    No to zaje..scie. Właśnie teraz mi tego brakowało jak komp potrzebny mi strasznie do pracy.
    Przy włączaniu jest jeden krótki sygnał, dość krótki jeśli o to pytasz.
  • Poziom 43  
    Czyli płyta startuje. W takim razie zostaje grafika/kabel/monitor/zasilacz. Dlatego zasilacz, bo może grafika ma osobne zasilanie.
    Podaj dane sprzętu (marka i model):
    Płyta, grafika, zasilacz.
    Czy słychać dźwięk uruchamiania Windows?
  • Poziom 12  
    Wszystkie wiatraki od kart graficznych chodzą, bo mam dwie połączone w sli a dyski w RAID.

Więc tak:
    2 karty graficzne n460gtx cyclone 1GD5/OC
    2x2GB pamięc RAM KINGSTON HYPERX DDR3 1600MHz CL9 XMP
    Procek i5-760
    płyta główna MSI P55-GD65 MOA
    Zasilacz OCZ STEALTHXTREME2 700W
    Wszystko mi ochładza MUGEN 2 REVISION B
    2x dysk SAMSUNG 500GB SATA 2 7200 16MB HD502HJ

Monitor działa bo mam także na nim telewizje. MAM LG FLATRON M2094D

Dżwięku uruchamiania WINDOWSA nie słychać, nie ma takiej możliwośći bo się przecież do niego nie loguje.

Może pamięć poszła, wyciągnąć je??
  • Poziom 43  
    Grom99 napisał:
    Może pamięć poszła

Wtedy miałbyś inny sygnał z beepera.
    To, że wentylatory pracują, nie oznacza że karta graficzna jest sprawna. Wiatraki pracują w Holandii :D
  • Poziom 12  
    Fajnie jest sobie pożartować ale ja mam teraz doła strasznego bo zawsze myślałem że skanowanie pomaga a nie odwrotnie.

Czytałem że wielu osobom przy skanowaniu spoza systemu avast pokazywał czarny ekran, u mnie może jakiś systemowy plik usunął??
    Żadnych oznak nie było żeby coś się miało popsuć więc jestem pierwszy raz w takiej sytuacji:-//
  • Poziom 43  
    Robert B napisał:
    Skoro nie widać nawet ekranu startowego płyty, to powtarzam, że masz problem sprzętowy.

Robert B napisał:
    To już nie wina jakiegokolwiek programu

Ile razy mam to powtórzyć?
    Grom99 napisał:
    Żadnych oznak nie było żeby coś się miało popsuć

Oczekujesz, że komputer wyśle Ci posłańca z zawiadomieniem, że ma zamiar się popsuć? Może jeszcze z datą i godziną "przewidywanej" awarii?
  • Poziom 12  
    Witam. Spróbuj podłączyć tylko jedną kartę graficzną, później tylko drugą, najlepiej na 2 różnych wtyczkach od zasilacza ( o ile ma dodatkowe zasilanie).

Tak jak poprzednik pisał, nie ma opcji by była to wina pliku.

Później ewentualnie możesz sprawdzać napięcia na zasilaczu, a jak dostęp do części podmieniać by sprawdzić, co nawaliło. Ale z tego co patrze jeżeli do nie grafika, to na twoim miejscu oddałbym do serwisu.

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Grom99 napisał:
    Dżwięku uruchamiania WINDOWSA nie słychać, nie ma takiej możliwośći bo się przecież do niego nie loguje.

Grom99 napisał:
    Ekranu biosu i startu płyty też nie widać, tylko czarny ekran, słychać dżwięk początkowy jakby się załączał i nic nie można zrobić:-///

Czyli jednak winda nie botuje.
    Może jednak od początku, nie widzi mi się tu usterka sprzętowa. A na pewno ją bym posądzał w ostatniej kolejności.

Ekran POST był zawsze widoczny? Bo monitor wybudzony z czuwania potrzebuje chwile, żeby się nagrzać (jesli to LCD) i nie zawsze zdąży się nagrzać przed wyświetleniem POSTu. To raz.
    Zajrzyj do instrukcji który klawisz odpowiada za wejście do BIOSu, i po piknieciu buzera spróbuj sie tam dostać.
    Ewentualnie odłącz oba HDD i zobacz czy nie wyświetli blędu botowania z napedu.

Jeżeli nic z powyższych nie zadziala, wtedy można się zastanowic nad przełożeniem karty slave na master i sprawdzenie na jednej.
  • Poziom 43  
    Wasilkowski napisał:

Ja zrozumiałem, że wpisuje hasło do logowania, a wtedy jeszcze nie słychać dźwięków systemowych. Dopiero po zalogowaniu.

Robert B napisał:
    Wasilkowski napisał:

Ja zrozumiałem, że wpisuje hasło do logowania, a wtedy jeszcze nie słychać dźwięków systemowych. Dopiero po zalogowaniu.

Nie wiem czy dobrze interpretuje, co autor miał na myśli.
  • Poziom 43  
    Więc poczekamy :)
  • Poziom 12  
    Ja zrozumiałem że jest TYLKO sygnał, nic więcej nie widać :)
  • Poziom 43  
    Jeżeli ma ekran logowania do swojego konta i musi wpisać hasło, to wtedy dźwięków systemowych jeszcze nie ma i Windows wisi na tym ekranie.
    Wtedy jedynym sygnałem będzie sygnał Biosu.
  • Poziom 12  
    Nie mam ekranu logowania do swojego konta ani zadnego hasła.

Sytuacja wyglądała tak, zrobiłem skanowanie pełne w avascie, wykrył dwa podejrzane pliki, zaproponował usunięciu i zrobienie jeszcze raz skanowania poza systemem, zrobiłem ok, komp się zrestartował i od tego momentu jest tylko czarny ekran, żadne skróty wejścia do biosa nie pomagają, wszystko niby się świeci i niby działa ale ekran pozostaje czarny i nic nie można zrobić. CTRL-ALT-DELETE RESTARTUJE SIĘ od nowa.

POST Zawsze był widoczny. Narazie z podłączaniem kart się nie bawiłem, chyba zrobię to dopiero jutro bo wcześnie do pracy trzeba wstawać.

Tak jak pisze PLAJER JEST TYLKO SYGNAŁ I CZARNY EKRAN
  • Poziom 12  
    Ew. można nastawić słuchawki na dużą głośność, jeżeli system będzie się wczytywał to będzie "pyknięcie", bo zdaje się że wcześniej to pyknięcie jest tylko przy włączeniu zasilania.
  • Poziom 43  
    Sygnał Biosu ma, więc te słuchawki niepotrzebne. Ma prawdopodobnie problem z grafiką, która od początku nie daje sygnału na monitor.
  • Poziom 12  
    Tak napisałem o słuchawkach jeżeli by była potrzeba sprawdzenia czy system ładuje, nvm.
  • Poziom 12  
    Plajer napisał:
    Ew. można nastawić słuchawki na dużą głośność, jeżeli system będzie się wczytywał to będzie "pyknięcie", bo zdaje się że wcześniej to pyknięcie jest tylko przy włączeniu zasilania.

Jest sygnał zasilania na samym początku i po kilku sekundach krótkie pyknięcie więc mam jedno i drugie.
    Dobrze to zobaczę z tymi kartami graficznymi i dam znać czy coś się zmieniło
  • Poziom 43  
    Płyta na stół, procesor, jedna pamięć, jedna grafika, monitor i klawiatura.

Po co od razu wyciągać ciężką artylerie?
    Najszybciej, najprosciej i najbezpieczniej będzie po prostu na początek przełożyć jedną kartę.
    Jak nie zadziała, to wtedy można grzebać głebiej.
  • Poziom 12  
    Sorry ze dopiero teraz daje znać ale rozłożyła mnie grypa i powolutku wracam do formy.
    Rozwiązaniem mojego problemu była zamiana kart miejscami, widocznie coś nie stykało, teraz znowu wszystko śmiga aż milo i jest ok, dziękuje wszystkim za pomoc.
    Temat jest do zamknięcia.