Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323F 02r. - Centralny zamek z pilota nie zamyka drzwi

04 Gru 2012 20:16 4251 2
  • Poziom 9  
    witam.. mam mały problem. wymieniłem wkładki zamków od drzwi na nowe ponieważ poprzednie uszkodzili mi złodzieje.. po wymianie, samochodu nie da się zamknąć z oryginalnego pilota, trzeba włożyć kluczyk w drzwi i przekręcić, wtedy centralny zamek działa. co ciekawe gdy naciskam przycisk zamykania drzwi na pilocie normalnie mrugają kierunkowskazy tylko po prostu drzwi się nie zamykają.. nawet gdy nacisnę przycisk otwierania drzwi i ich nie otworze to po jakimś czasie kierunki mrugają sugerując ze samochód się zamknął.. jeszcze jedna różnica jaka zauważyłem to że gdy przy otwartych drzwiach wcisnę w drzwiach bolec do zamykania drzwi to normalnie odbijał bo drzwi otwarte, a teraz z nowymi wkładami nie.. dodam ze był tez odłączony na jakiś czas akumulator.. wymieniłem też baterie w pilocie bo tylko to przyszło mi do głowy..
    czy ma ktoś jakiś pomysł co mogło się stać ze pilot nie zamyka drzwi? czy wymiana wkładek zamków ma na to jakiś wpływ?
    pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odpowiedzi..
  • Poziom 33  
    witam.sprawdż sobie kostki połączeniowe w drzwiach(szczególnie kierowcy) może być żle wpięta.moduły centralnego zamka lubią mieć swoje bezpieczniki ,też warto je sprawdzić.w niektórych japońcach niedomknięcie tylnej klapy(czujnik jest w zamku/ryglu) ,blokuje centralny zamek.odpięcie aku raczej nie miało tu większego znaczenia.
  • Poziom 9  
    witam ponownie

wiem już co jest nie tak. podczas wymiany wkładek już lekko uszkodzony zamek, został uszkodzony na tyle ze nie przestał działać centralny zamek z pilota.

jednak mam teraz drugie pytanie. chce kupic na allegro zamek ale w opisach nie ma czy cześć pochodzi od anglika czy z samochodu z kierownica po lewej stronie. i czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć ile jest pinów w kostce połączeniowej w normalnej wersji? bo wiem, że po tym można określić który zamek jest z którego rodzaju